bugün

entry'ler (2003)

kemalpaşa tatlısını sevmeyen dinci

dincileri bilmem ama kemalpaşa tatlısı ve şekerpare bana oldukça gereksiz geliyor. tatlı dediğin keyif anı gibi bir şey, o beklentiyi karşılayamıyorlar.

sözlük yazarlarının çizimleri

görsel
görsel

üstteki yazarın yaşını tahmin etmek

2021-1967= 54 değil tabi, nick sonuna plaka koyan 23 yaşlarında bir genç.

küpeli şahıs

erkekse gbt taramasında polislerin ilk gözüne batandır.

cümlelerin ardında bir kişi olmaması

kah yolda yürürken kulak misafiri olunan iki kişinin konuşmasında, kah tartışma programlarında, kah cümbür cemaat toplanılmış arkadaş ortamlarında... dinliyorsun böyle, vücut hareketlerine falan bakıyorsun insanların; daha önce aynı durumlarda söylenilmiş cümleler geliyor aklına başka başka yerlerde. ''hep aynı lan!'' diyorsun. herkes aynı cümleleri kuruyor, aynı tepkileri belki milyonuncu kez ezberden veriyor. o an herkes orada ama kimse orada değil gibi oluyor. boşluklar konuşuyor gibi oluyor. çok sık oluyor.

düşün ki o bunu okuyor

çık ula sözlükten.

nft

aradan küratörü, galericiyi kaldırıp sanatçıya hakkını teslim etme ihtimali olan bir sistem olmasına karşın yine de en çok para aklayanlara destek olacak gibi.

sıçtıktan sonra klozetin kapağını kapatan kişi

Çoktan gitmiş boku gizlemeye çalışan kişidir. Kedigillerden olabilir.

Hayır yani kokuyu hapsediyorsunuz, sonra açınca meraba meraba oluyoruz.

bir durak gideceği halde oturan insan

kendine verilen hakları son raddesine kadar kullanan insandır. kazık yememek en büyük hayat gayesidir.

mecidiyeköy'de boşalan metrobüse zincirlikuyu son durak olmasına rağmen oturur, yirmi saniye sonra da kalkıp iner.

hayat felsefenizi özetleyen bir cümle

kendini bul ve onunla yüzleş.

öğretmenler odasına biber gazı sıkıp kaçmak

sondaki 'kaçmak' kelimesi başınıza geleceklerin habercisidir. yapmayın evladım, gençsiniz, daha bu hayatta yaşayacak şeyleriniz vardır, kaşınmayın.

gecenin derdi

kimsenin beklenmediği yere,

geldi.

kapıyı çaldı.

ben açtım.

o gitti,

kimsenin beklemediği yere.

sözlük yazarlarının çizimleri

görsel
görsel
görsel

her seferinde kötüyüm diyen insan

her zaman takacak bir şey bulan, hiçbir şey bulmazsa hayatın monotonluğuna takan insanlardır. kimse "seni kendine yakın görüyor, içini açıyor; seni seviyor işte." demesin abi, kalbini kırarım.

bu insanlar seni, beni, onu değil ilgiyi seven insanlar. her nasılsın dediğinde kötüdürler; ilgi bekler, şefkat bekler, anlayış bekler, tolerans bekler... bekler de beklerler yani.

işin kötüsü, ya hiçbir zaman iyi olamayıp size de hayatı zindan ederler ya da iyi oldukları anda uçup giderler.

keşke yapmasaydım dediğiniz şeyler

hiçbir şey.

iyi ya da kötü her şey insana bir şey katar, beni ben yapan şey geçmişimdir. geçmişimde bir şeyler değişirse şuan ben de farklı bir insan olurdum.

ben, ben olmaktan mutluyum.

sözlükteki şerefsizlerin bitmiyor olması

ulan yıldan yıla kimler gidiyor kimler geliyor ama şu çoluk çocuk başlığı açıp sol bölümün gözünden kan getiren, komik ya da troll olduğunu sanan cibilliyetsiz sürüsü bitip tükenmek bilmiyor. biri gidiyor biri geliyor.

sizi çekmek zorunda mıyız biz kardeşim? neden milleti rahatsız etmeye bu kadar can atıyorsunuz? canınız sıkılıyorsa siktirin gidin kendinizi öldürün bir köşede. sizin yüzünüzden ulu dediğimde insanlar artık "orası çocuk çocuk dolu yeaa." demeye başladı. bi siktirin gidin lan!

ben gammazlamaktan yoruldum, modlar silmekten yoruldu, siz yüzsüzlükten-işsizlikten yorulmadınız...

burun ameliyatı

et ve kemik alma olaylarında yaş on sekizi geçtiyse pek sıkıntı çıkmıyor. ameliyattan çıkınca ağız burun yamuk gelebilir gözünüze, gidip doktoru bıçaklamak isteyebilirsiniz ama öyle bir şey yapmayın bir kaç güne düzeliyor. bir de tampon yapıyorlar, onu sargı beziyle yaptırmayın çıkarırken çok can yakar; birkaç yıldır silikonlu yeni tamponlar çıkmış onlardan taktırın.

aşağıdaki yazara soru bırak

edit: çizim yapmak, okul yok evde keyif işte.

evrende tek kişi kalsa yine de ahlaktan söz edilebilir mi hacı?

şarjın yüzde on kalması

yalnız bir insansanız çok da dikkatinizi çekmeyen durumdur. o yüzde on beş saat daha gider belki.

kızların yanında arkadaşı aşağılamak

(bkz: kız görünce değişen tip)

bu şekilde kızların gözünde büyüyeceğini sanan geri kafalı dingildir. birincisi kızların gözünde büyüyeceksin de ne olacak? ikincisi arkadaşını satan bir insandan etkilenen kızdan hayır mı gelir?