1. 1.
  ankara ticaret odası başkanıdır. sürekli ilginç anketler yapar, bunları gazetelere servis eder. gazeteler de bu anketlere atlar ama sonra aynı gazeteler tufaya düştüklerini anlar. en son kampanyası da barkod numarası 839 la başlayan yerli ürünler almaya çalıştırmaktır. yabancı ürüne harcanan her 1 ytlde bilmem kaç kişi işten çıkarıyormuş vs. kısacası kendisi korumacıdır ve korumacılığın belli bir zümreye faydası olsa da halkın geneline ne kadar zarar verdiğini bilmemektedir.
  (bkz: mumcular dilekçesi)
  1 -1 ... registerlater
 2. 16777215.
  insanda güven hissi uyandıran nadir insan.
  2 -6 ... hazar
 3. 0.
  ankara insanının melih gökçek kadar sevdiği bir şahıstır. istanbul ticaret odası'nın başkanı devamlı değişmekteyken ve çoğu kişi bu görevi kimin yürüttüğünü bilmez iken bu kişi, ben kendimi bildim bileli ankara ticaret odası başkanıdır ve televizyonda zekeriya beyaz'ın tacir versiyonuymuşcasına dolanır durur. ekrana çıkıp popüler olma hevesi o denli üst seviyededir ki sahur programlarında canlı yayına çıkmışlığı dahi olmuştur. en son bugünkü önerisiyle türk ticaret hayatında yepyeni bir sayfa açmıştır. kendileri söyle buyurmuşlardır: " Muz üreticisinin kurtuluşu ajdar dadır!!! yerli muz üretimi ciddi anlamda darboğaza girmiştir. muz deyince insanların aklına anamur muzu yerine çikita muz gelmektedir. tüketiciyi anamur muzuna yönlendirmezsek yakında muz üretemez hale geleceğiz. hal böyleyken ajdar, çikita muz şarkısıyla herkesin diline dolanmıştır; bu da anamur muzunun iyice unutulmasını sağlamıştır. muz yemeyen çocuklarım bile ajdar'ı gördüğünden beri çikita muz isteyip yer oldular. bizim yapmamız gereken ajdar'a gereken para neyse verip şarkısını bundan sonra anamur muz olarak söylemesini sağlamaktır. bu fikrim kabul edilsin; ajdarın istediği parayı gerekirse kendim karşılarım; yeter ki ajdar çikita muz yerine anamur muz olarak söylesin bundan sonra şarkısını..." sayın başkanım, televizyonda haber olmak için başka bir şey üretemedi herhalde muz sektörüne el attı. kendilerini bundan sonra ajdar anık'la ortak çalışmalara davet ediyor ve bu kişinn yazacağı sözlerle türk ticaretinin gelişimine yön vermesini öneriyorum...
  4 -1 ... schenardi
 4. 1.
  soyledigi bir çok sey, yaptigi tespitlerin cogu dogru olan buna karsin soylemlerinde populizmin ve samimiyet yoksunlugunun izleri bulunan sahis.
  1 -1 ... fatih
 5. 2.
  an itibariyle genç bakışta jüridir. gençlerin morallerini bozmadan eksiklerini güzel bir dille ortaya koymaktadır. celal şengör ise tam tersini yaparak canlı yayında gençlerin moralini bozmakta, özgüvenini sarsmaktadır.

  sinan aygün in, celal şengör out.
  1 -1 ... arude50
 6. 3.
  komik bir adam bu şahıs. siyasete girmeye meyyal gibi...
  ... abra kadavra
 7. 4.
  nasıl ato başkanı olduğuna şaştığım, bilgi birikimi çok sınırlı olan, ayar üstüne ayar alan insan.

  ankara'dan katıldığı 32.gün programında genç bakış'ta topladığı sempatiyi bir anda bitirivermiştir. her verdiği bilgi yanlış bir insan düşünün. her fırsatta kendini öven bir insan düşünün. bir de konuşurken yaptığı çok önemli hataları bile kaypak kaypak gülerek geçiştiren bir insan düşünün. işte bu üçünün karışımı sinan aygün isminde birleşmiştir.

  bir yandan "ben hrstiyanlarla müslümanları aynı kefeye koyuyorum, kayırmıyorum." diyor. diğer yandan "bizim müslümanlarımız neden hristiyan oluyor?" diyor. hristiyanlar müslüman olsa hiç sesini çıkarmaz ama. kanuni bir şeyi sanki kanun dışıymış, millete zararlıymış gibi gösteriyor sonra üç beş çapulcu yayınevi basıp katliam yapınca kınıyor. sonra devlet her dine aynı yakınlıktadır. allah ankara halkına sabır versin yapacak bir şey yok.
  1 ... uieat
 8. 5.
  her sabah uyandığında 'bugün haberlere çıkmalıyım kesin. ama nasıl' şeklinde hırs yapıyormuş gibi düşündüğüm kişi. tanım açıklayıcı olmadıysa mustafa sarıgül örneğiyle pekiştirmeye çalışayım..
  1 ... nikim yok benim
 9. 6.
  başbakan olası bir şahıstır.
  -2 ... vakatanka
 10. 7.
  gün itibari ile bir yazılı açıklama yaparak milletvekili adaylığından çekilmiştir.

  http://www.nethaber.com/NewsDetails.aspx?id=24606
  1 ... palta