bugün

sinan aygün

ankara insanının melih gökçek kadar sevdiği bir şahıstır. istanbul ticaret odası'nın başkanı devamlı değişmekteyken ve çoğu kişi bu görevi kimin yürüttüğünü bilmez iken bu kişi, ben kendimi bildim bileli ankara ticaret odası başkanıdır ve televizyonda zekeriya beyaz'ın tacir versiyonuymuşcasına dolanır durur. ekrana çıkıp popüler olma hevesi o denli üst seviyededir ki sahur programlarında canlı yayına çıkmışlığı dahi olmuştur. en son bugünkü önerisiyle türk ticaret hayatında yepyeni bir sayfa açmıştır. kendileri söyle buyurmuşlardır: " Muz üreticisinin kurtuluşu ajdar dadır!!! yerli muz üretimi ciddi anlamda darboğaza girmiştir. muz deyince insanların aklına anamur muzu yerine çikita muz gelmektedir. tüketiciyi anamur muzuna yönlendirmezsek yakında muz üretemez hale geleceğiz. hal böyleyken ajdar, çikita muz şarkısıyla herkesin diline dolanmıştır; bu da anamur muzunun iyice unutulmasını sağlamıştır. muz yemeyen çocuklarım bile ajdar'ı gördüğünden beri çikita muz isteyip yer oldular. bizim yapmamız gereken ajdar'a gereken para neyse verip şarkısını bundan sonra anamur muz olarak söylemesini sağlamaktır. bu fikrim kabul edilsin; ajdarın istediği parayı gerekirse kendim karşılarım; yeter ki ajdar çikita muz yerine anamur muz olarak söylesin bundan sonra şarkısını..." sayın başkanım, televizyonda haber olmak için başka bir şey üretemedi herhalde muz sektörüne el attı. kendilerini bundan sonra ajdar anık'la ortak çalışmalara davet ediyor ve bu kişinn yazacağı sözlerle türk ticaretinin gelişimine yön vermesini öneriyorum...
güncel Önemli Başlıklar