bugün

http://www.silkroadonline.net
kore çıkışlı mmorpg.
wow gibi paralı olmamasına karşın oyunda düşürülen itemleri toplamaya yarayan maymun, sincap gibi hayvanlar için para harcamayı gerektiren bir oyundur.zordur onlarsız hızlı lvl kasmak.illaki almak gerekir.

(bkz: giriş bedava ama çıkış parayla)
Detaylı türkçe bilgiler için
http://www.dikmen.org
knight online ın yanında pok yedigi oyun.
an itibari ile "servers too crowded" yazısını görmeden oyuna bağlanabilmek için premium üyelik satmaya başlamış, pek yakında knight online gibi biz türklerin hakimiyetine geciceğine inandığım mmporg.

(bkz: ailecek hastasıyız)
ilk başta fena halde saran, level atladıkça insana "lan yaratık kese kese nereye kadar" sorunusunu sorduran, akabinde sıkan oyun. piyasadaki wow haric butun online oyunlardan daha guzeldir.
kes biç lvl atla mantığının yanısıra ipekyolu ticaretine dayanan kervan sistemi de mevcuttur oyunda. 20 lvl olan her oyuncu kervancı avcı ya da hırsız olabilir. bu olay her ne kadar atraksiyon yaratsa da * belli bir süreden sonra oyun baymaya başlar. ayrıca baymasının bir sebebi de artan türk sayısı ve dolayısıyla "aga 10k pls" lerin havada uçuşmasıdır. (bkz: 10k pls ciler)
ayrıca en çok para harcanan ama oynaması * beleş olan oyun.
(bkz: free2play)
gün itibariyle bot kullanan oyuncuların ceza alması sebebiyle bütün serverların boş olduğu oyun.
grafikleri tatmin edici oyun. ipekyolu kervan sistemi eğlencelidir.
Joymax tarafından yapılmış olması büyük şanssızlık.
Böyle bir oyunu Blizzard yapsa kesinlikle efsane olacak oyundur.
insanın vaktini çalmaktan başka bir işe yaramayan ama türünün diğer örneklerine göre daha zevkli mmorpg.
(bkz: mmorpg) imiş hadi len... hepsi para tuzağı...
edit:kötüleyen arkadaşlara selam eder ve sorarım,para harcamadan ne yapabiliyorlar oyunda?...
gün itibariyle 70 lvl crossbow charımın oldugu bırakamadığım ama bırakmak istediğim şuan serverlerinin bakımda oldugu joymax oyunu.
GM lerin botları sayesin 3500 kapasitelik serverin enaz 1500 ü gitmiş mmorpg oyunudur.
global sayesinde (tüm serverda herkes ne yazdıgını görüo)Türklerin birbirlerine düz gittikleri Türkleşmiş oyunlardan biri.
premium alınıp da joymaxa para kazandırılmadan girilemeyen oyundur. bir de röportaj yapıp eğlence satın alınamaz demiş denyolar.

(bkz: simdi sinirden kendimi sikecem)
aylar sonra tekrar başladığım oyun, 3 kere çiçek kesme görevine kaldığım yerden devam etmişimdir. ama her seferde 1000 tane çiçek kesiyorum görev olarak. bugün birinci seferi bitirdim, hayırlısıyla diğer 2 seferi de bitirip kurtulacam. ayrıca türkler'in gene server larda çoğalması da adamın canını ayrıca sıkıyor.

edit: çiçekleri kestim, şimdi yılan kılıklı bir yaratık ile okçuları kesiyorum. kes babam kes. bitmez...
genel olarak, ipekyolu ticaretini konu almış MMORPG oyunudur. oyun gerek kurgu gerekse grafik olarak WOW harici tüm online oyunlardan güzeldir. ama bir yerden sonra "bu böyle olmaz" dedirten, ve ücretsiz olmasına karşın büyük paralar yatıracağınız bir oyuna döner. daha sonra 3 yada 4 ay kadar uğraştığınız charınızı * 3 kuruşa satarsınız. sonra al baştan tekrar. zarardır, hüsrandır. ne gerek var online oyuna, çık dışarı, gez, eğlen. değil mi?
Global mesajlar sayesinde 10 yaşında cocukların bile kufur ogrenmelerini saglayan oyun..."Keşke Türkler basmadan oynasaydım ah nerde bende o şans!" dedirten derecede güzel bir oyun olan SilkRoadOnline;küfürbazlara ragmen güzel olan ve insanda surekli: "Onu kesicem bunu bicicem,en guclu ben olucam!" etkisi yaptiran oyun...
Oynadıgım en kötü MMORPG diyebilirim. Grafiklerine aldandım. Böyle sacma bi pvp sistemi, böyle yavan içi boş bi oyun görmedim. Kimseye tavsiye etmiyorum. Oynayacaklar için de tavsiyem oyunun "bot" adı verilen programı var. Sabah acıyorsunuz aksama kadar o kendi kendine levelını kasıyor. Size ne düşüyor derseniz koca bir hiç. Tabi isterseniz botu izleyebilirsiniz.
Ayrıca oyun free2play gözükse de serverlarının sürekli dolu olması sizi mecburen premium almaya zorluyor (bkz: knight online).Deli para dönüyor bu işte.
oyuna verdiğin parayı hesapladığında "lan ben bu parayla neler yapardım" dedirten oyun...

(bkz: para tuzağı)
Oynanmaması gerekn oyundur.Özellikle lise cagındakı ögrencilerins ardımı bırakamadıgı oyundur.Haliyle notları düsürmekte bu oyunun üstüne yoktur.
kocaman kocaman yaratıkların tanga giyerek ortalıklarda gezdiği online oyun..sırf donuna gıcık olduğunuz için small eyed ghost adlı yaratığı kesebilirsiniz..
her online oyun gibi * türklerin abanmasıyla kaşar olmuş oyun.
su anda Legend 3 plus en yuksek surumdur.neredeyse her 2 ayda bir yeni server acilmaktadir. (bkz: boku cikmak)
bugünkü server bakımı öncesi legend 4'ün yarın indirilebileceği, kısa bir süre sonrada legend 4'e geçileceği joymax tarafından açıklanmış mmorpg.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar