bugün

ÖTV zammı geri çekildi.
Tütün ve tütün mamullerinde yüzde 69 olarak uygulanan ÖTV, 2012 yılı sonuna kadar yüzde 65 olarak uygulanacak.

Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, 12 Ekim 2011 tarihli ve 2011/2304 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan, Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu kesintileri ve bazı mallarda uygulanan Özel Tüketim Vergisi ile ilgili Karar, yeniden düzenlendi.

Karara eklenen geçici maddeyle, 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (III) sayılı listenin (B) Cetvelinde yer alan tütün ve tütün mamulleri için belirlenen yüzde 69'luk vergi oranı 31 Aralık 2012 tarihine kadar yüzde 65 olarak uygulanacak.

Söz konusu karar, 13 Ekim 2011 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

http://ekonomi.haberturk....it&utm_medium=twitter
bu haberin üzerine bir sigara yakılır.
''artık çok geç sigarayı bıraktım'' vaka-i hayriyesi vuku bulan vergi indirimidir.
hükümete karşı girişilen ötv savaşı nın sona ereceğini gösteren, mecbur bırakılan, sosyal medyada kutlanması gereken müthiş haber.

--spoiler--
ben size ötv zammını sokarım bir yerlerine demiştim. cosmic powers 1 akp 0
--spoiler--

(bkz: ötv zammının uyuşturucu kullanımına etkisi)

(bkz: ötv zammı geri alınırsa pkk nın biteceği gerçeği)

(bkz: ülkedeki felaketlerin nedeni ötv zammıdır)

(bkz: firavun hükümeti)

(bkz: zammı geri alın moralimiz düzelsin)

(bkz: dışa boşalmayla rte yi protesto eden çift)
güzel bir haberdir. o zaman bugün aldığım sigaradan kazık yemiş oldum.**
en çok tekel bayileri isyan ettirebilecek olaydır.

şimdi düşünelim adam zamlı fiyattan 50.000 liralık sigara almış, bundan 10.000 lira kar edeceğini planlamış ama hooop 2 gün sonra karının sadece 6.000 lira olacağını öğreniyor. 2 günde 4.000 lira kardan zarar etti.
halka değil satıcıya yansıyacak indirimdir.
kardan zarar eden tekel bayilerini fazlaca üzmeyecek hadise. kardan zarar.
aslolan bizim gibi içicilerin sigarayı alırken halen daha yeni fiyat tablosu üzerinden sikilmemek olmalı.
not: yeni net fiyatlar açıklasın amına koyacam o marketin sırıtarak verdiği 6,50 liralık sigaralar için! hele bir desin ya gak guk yeni fiyat falan, kafa göz dalıcam piçe!
not: yeni listeler gelsin kardeşim.
sanıldığı gibi tekel bayilerini zarar ettirmeyecektir. şöyle ki, sigara firmaları tekel bayilerine zamlı fiyattan verdikleri ürünleri olası bir fiyat düşüşü halinde yeni fiyata göre hesaplayarak aradaki farkı geri ödemektedirler.
insanların içkisine sigarasına ellemeyin . böyle yola gelin işte.
zam gelirdi karaborsacılık olurdu. indirim geldi bizde aralık başı itibari ile sigara içmeyelim bir ay stokçuların elinde patlasın malları.
Şehit haberleri ile deprem ile efkarlanan ülkeme iyi gelmiştir!!!
kaçakçıya büyük bir darbe olmuştur.

ancak, bu hükümete güven olmaz, aralıktan sonra zamlanacakmış, aralık ayına kadar kaçak alım yapıp stok yapılmalıdır her ihtimale karşı.
her zaman böyle olur sigara firmaları vurgunu yapar on günde ondan sonra az vurgunlu fiyatla devam ederler. hem devlet vatandaşı kazıklar hem sigara firmaları. bulduk düzelim mantığı. bakalım ne zaman millet yememeye başlayacak bu her zamanki taktiği.
4,50 iken 6,50 tl olan sigara aşağı yukarı 5 tl gibi bir rakam olur sanırım. karaborsa yapmaya çalışan bir kısım esnafın götüne kaçacak stoklar mevcuttur muhtemelen.

iki sebepten indirime gidilmiş olabilir.
ya satışlardaki düşüş dolayısı ile devlet tahmin ettiği geliri elde edemeyeceğini anlayıp fiyatı-oranı optimize etmeye çalışmıştır. ya da satışlardaki düşüş sebebiyle azalan firma karları sigara üreticilerinin baskı yapmasına sebep olmuştur.
ötv oranı %69 dan %65 e inmiş. çok fazla değişim olmasa gerek.
kazığın ucunun sivriltilmesinden başka bir durum değildir. 6,50 TL'na aldığım sigara 6,25 TL oldu indirim için teşekkürler.
çok indirmiş acık kaldırsın.
(bkz: dostum indirim demişsin ama bu taşak geçmek)
%50 zam yapıp, bir hafta sonra %5 indirim yapan başka bir devlet var mıdır sorusunu akıllara getiren hede.
"sikerim yüzdelerinizi winston kaç para olacak onu söyleyin" indirimidir.
(bkz: ölümü gösterip sıtmaya razı etmek)yüzde 69 dan yüzde 65 e indi diye seviniyoruz.*
neden belli oldu. ötv ye zam gelince otomatikman sigaraya da zam geldi. yıl sonu yaklaştığı için amaç enflasyonu yüksek göstermemek.
zamına konulacak bir durum mülahazasıdır.
L&M sigarasının 6 Tl olması, Ld denilen sigaranın da 5 Tl olması ile karşımıza çıkan durumdur.**