bugün

ülkemizce yasal hale getirilmiş uyuşturucu madde kullanırdık.
içmezdik.
garip garip sigara tripleri olmazdı mesela.
Şu anda yatakta uzanıp sigara içerek dizi izleme keyfinden mahrum kalırdım. Her şey bi eksik olurdu. Kederlenip bi sigara yakamayacağımız için efkarlanmanın bile tadı olmazdı.
dişlerim beyaz olurdu, nefesim kokmazdı, sevgilimin beni terk etmesi için başka bir neden bulması gerekirdi, babama içtiğimi söyledikten sonra ağzımı kırarcasına tokat atmazdı, bir sigara için hayatımdan vazgeçmezdim.
Olmasaydı da olurduk .
Ateş isteme muhabbetinden doğan dostluklar, ilişkiler olmazdı.
Dünyada en çok sigara can aldığından bu kadar insan ölmezdi. Her 8 saniyede bir 1 insan kaybetmezdik. Derdi olan başka çare bulurdu.
Tutun uretilmezdi.
baban kimde bilemezdin şer.... *
dertten kederden saçlarımız 25 yaşında ağarırdı.
Daha sağlıklı insanlar olurduk.
paramiz cebimizde kalirdi daha onemlisi cildimiz pasparlak kalirdi. birakalim mi sigarayi?
Bir rivayete göre içen herkesin BMW si veya evi olurdu.
Şöyle bir duşunuyorumda. Birşeye sinirlenip bağıran bir adam , sinir sistemini düzeltmek için yakacak sigara bulamasa daha büyük felaketlere yol açabilirdi. Okullarda emeklilik çağı gelmiş hocalar tuvalet önlerinde işsizlik sıkıntısı yaşamazlardı.devlet sigara içilmesi yasak olan bölgelerden gelir elde edemezdi. Ne bileyim bir sigara yakar mutluluklar dileriz gibi kamyon arkası yazıları turemezdi. Gibi gibi...
halimiz duman olurdu.
devlet sigaradan vergi alamazdı. bundan dolayı ya ekonomik darboğaza girerdi, ya da normalde sigaradan alınacak vergiyi başka ürünlerden alınan vergileri arttırarak telafi ederdi, bu da bizim için hiç iyi olmazdı.
Günlük en az 7 TL kârda olunurdu .
son beş sigaradır gecenin son sigarasını yakıyorum. altıncıyı da yakalım bari.
vücuduna hiç girmeyen birşeyin yokluğunu hissetmezdin.
benim için yanan tek şey sigara diyen şair olmazdı.
insanlar gecenin bir yarısı açık market aramak zorunda kalmazdı.
olmasalardı olmazdık. ciddiyim lan annemle babam öyle tanışmış babam anneme bi ciğara ver amuga go. yok lan yok annem babamın seksi vücudundan etkilenip sigarasını yakmak için tatlı tatlı çakmak istemiş babam annemi en davetkar tavrıyla süzüp sigarasını yakmış falan. yıldırım nikahıyla evlenip o günün sonunda ben olmuşum.

teşekkürler sigara.
daha çok uyuşturucu tüketilirdi.
sigara olmamış olurdu.