bugün

tanım: sigara içmenin yararlarını anlatma girişimidir efendim.* *
1. uyuşuk beyin hücrelerine zehir enjekte ederek onları kendine getirmesi.
2. kısırlığa çare olarak hindistanda bolca sigara içilmesi.
3. libidoyu yükseltmesi.
4. uyarıcı etkisiyle olur olmadık zamanda tuvalete gitme isteği uyandırması.
5. kızların siğara içenleri çok çekici bulması.
6.yavaş ve acılı bir ölüme neden olması.
vs vs. liste çok uzun ..
ergen yaş grubu için ego tatminidir.
yürürken nükleer santral gibi pofur pofur duman çıkartıp, ya da lokomotif gibi duman duman ortalarda gezip hava atabilirsin.
stresi azaltması kriterler arasındadır, ayrıca sindirimi de kolaylaştırır.
bira ile birikte oluşan farklı bir duygu evet evet orgazm olmaktan daha keyifli diyebilirim...
sosyal ortamda yer edinilir.
ör: hadi sigara içmek için dışarı çıkalım.
hadi bize gidelim birer kahve yaparız sigara keyfi de yaparız.
(#7665548)
erken öldürür.
bi kere her daim ateşini alabilirmiyim ? sorusuyla muhattap olursun ki liseli alert a duyurulur, başlayın olum statünüz artar, bi kafeye gittiğinizde sizin için özel yer tahsis edilir mecburlar buna . * * *
bunu mu demek istediniz.

(bkz: sigara içmemenin yararları)
intihara meyilliysen uzun vadede işini kolaylaştırır.
ilginçtir ama bilimsel olarak kanıtlıdır:

Buerger Hastalığı isimli bir damar hastalığı sigara içenlerde daha az görülür, tabi daha çok görülen diğer hastalıkları saymazsak.
necip fazıl'a sormuşlar neden bu sigarayı bu kadar cok seviyorsun diye
nfk : benim için yanan bir tek o var.
içeni, eğer bırakırsa, kilo alacağını düşündürüp avutması.
insana acayip bir cesaret verir. misal; karnı açken yada yol parası yokken kimseden para istemeye cesaret edemeyen kişiler sigarası yokken yoldan geçen birini durdurup "fazla sigaranız var mı?" sorusunu yöneltebilir.
(bkz: sigara insanı yüzsüz kılar)
zarar olan şeyin faydası olması ilginçtir.
bu dünyanın kahrını daha kısa süre çekmeni sağlar.
steresi giderir.
eğer şizofren iseniz yavaş yavaş acı çeke çeke öldürür. ooohhh miisss.
günlük olarak, düzenli vergisini verir, gerçek vatanseverdir.
luzumsuz bir on dakikanız varsa doldurur. luzumsuz bir olay yaşadıysanız geçiştirir. luzumsuz bir on liranız varsa bitirir. luzumsuz bir aşk yaşadıysanız unutturur. luzumsuz bir ortamdaysanız sizi muhabbetten uzaklaştırır. luzumsuz bir yerden geldıysenız yol yorgunlugunu alır... gıder de gıder boyle.
sinire strese bire birdir. içebilen erkeğe ayrı bir seksilik katar. türk kadınlarında eline yakışanı göremedim henüz. (ben de dahilim.)
tek faydası siniri yatıştırmasıdır. ama bu fayda zamanla zarara dönüşür. boktan bir şeydir sigara, bırakın. tamam tamam azaltın bari.
içilen ilaç etkisini daha çabuk gösterir. bununla birlikte etki süresi kısalır. o yüzden ameliyat öncesinde kişiye anestezi uygulanırken sigara içip içmeme durumu dozun belirlenmesinde önemli bir kriterdir.
Devletten kaçırılan vergileri kısmen ödeyen vatandaş bağımlılığı.