bugün

sigarası olmayan, ama sigara kullanan birey sorusudur. çakmak da lazımdır.
(bkz: var ama vermem)

çok ibnece bir cevaptır.
aklıma bir kadının erkeğe sorduğu soru olarak gelmiştir. çok da çekici bir soru. ya da şu anlık çekici.
bir kere ben bakkaldayım babam dışarda bekliyor ben kadar biri babamdan sigara istedi ulan dedim bak iyi ki içip bu duruma düşmüyorum.
Sigarayı bırakalı 22 gün olduğu için, artık "kullanmıyorum." şeklinde cevap verdiğim soru.
bir soru. eğer karşımdaki kişiyi bu soruyu samimi bir şekilde sorarken gördüysem ve gerçekten ihtiyacı olduğunu anladıysam tüm bir paketi de verebilirim. nasıl olsa bitmeyecek mi, o an bitsin işte.
izmitte ihtiyacı olana yardım edebilirim. Sigarasızlık zor bilirim.
(bkz: bi dal cuğaran var mı ağabey)

Biz böyle duyduk hep. Kimse öyle kibar istemedi henüz.
sigaranın fazlası olmaz ne de o da içilecek *
Genelde otlakçıların kullandığı cümledir, ama yine de genelleme yapmamak lazım.

Misal ben hakkım olanı alacağım zaman ne kadar cevval bir genç olsam da, birinden karşılıksız bir şey istemeye gelince tedirgin oluyorum, özellikle de sigara isterken. Hatta bazen birinden sigara istesem mi istemesem mi diye tereddüt ederken sigara istemeyi düşündüğüm insan gitmiş oluyor.

Samimi ise çok güzel, otlakçılık amaçlı ise orospu çocuğu bir sorudur.
Daha ibnece bir cevap için:
(bkz: var ama sana yok)
annesi babası okusun diye okula gönderir.. verilen harçlığı da sigaraya gömer.. sonra kalmayınca sağdan soldan it gibi dilenmeye başlar.. liseli veletler ya... hadi günde 3-4 tane içersin anlarımda.. velet başında abi günde 2 paket bitiriyom bea demen neyin nesi.. kodumun çocukları ya.. amk özentileri.