1. 1.
  KKTC ilk kadın başbakanıdır. Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Milletvekilidir. kktc nin çiller'idir.

  http://www.ensonhaber.com...-basbakan-2013-06-12.html
  ... kartalbey
 2. 2.
  (bkz: sibel cyber)
  ... opus magnum
 3. 3.
  kktc'nin geçici hükümetinin başbakanıdır. 28 temmuz'da seçim olacaktır.
  1 ... oytunkaran
 4. 4.
  panter emel ile akraba değildir. isim benzerliği olabilir. yalnız siber sibel olsaymış daha iyi olabilirmiş. böyle sanki sıfat yanlış yerde kullanılmış gibi oluyor.
  ... yakisiklidegilsempatik
 5. 5.
  kıbrıs meclisi'nin başkanı.
  ... leventaras
 6. 6.
  Devlet adamindan cok ev hanimini animsatan esas meslegi olan doktorlugu birakip siyasete soyunan bayan. Saygideger bir kisiligi olmasina ragmen lider karizmasi olmayan ve muhtemelen doktor olarak kalsa daha faydali olacak siyasetci.
  -2 ... kktc
 7. 7.
  lefkoşa dr fazıl küçük müzesi açılışında karşılaştığımız ve sohbetin ortasında boş bulunup kendisine ''çok tatlısınız'' deyince şaşkın bakışlar arasında gülümseyerek teşekkür eden insan.

  aynı gün tc büyükelçisinin yanına gittiğimizde ise ''ben memurum, artist değilim'' diyerek koskoca atatürkçü düşünce kulübü yönetim kurulunu yanından kovmuştur.
  ... il dentisto
 8. 8.
  sibel siber
  sibel siber
  Türkiye'deki bir sınavda "kktc'nin ilk kadın başbakanı kimdir?" Şeklinde sorulan meclis başkanıdır. Bunu kendisiyle de paylaştım ve beğenmiş tweet'imi. Bir seçim zamanında, 74 yılından sonra vatandaş olanlar çıkarılacak diye bir söylenti ortaya çıkmıştı. Ben de 93 doğumlu olduğum için ve doğal olarak 74 yılından sonra vatandaş olduğum için "ben de vatandaşlıktan çıkarılacak mıyım" diye merak etmiştim ve kendisine sormuştum. Bana "öyle bir şey söz konusu değil; siz her zaman bizim vatandaşımızsınız." Demişti ve tam birlik beraberlik dolu bir mesaj vemişti. Tabi sonra bizim 74 sonrası yerleşenlerden olmadığımızı; 74 sonrası vatandaşlık alanlardan olmadığımızı öğrendim. O açıklayıcı ve bütünleştirici cevabı verdiği zamandan itibaren çok beğeniyorum sibel siber'i. Ayrıca konuk olduğu bir programda anlattıklarından dolayı yakınlık duyuyorum kendisine. tam siyasetin ihtiyacı olan sempatik kişilerden. Lakkotrypis de öyle (lakotrypis kktc siyasetinden değil; kıbrıs siyasetinden; ama olsun.) O da Sibel Siber gibi sempatik, Akıncı da, Özgürgün de. Despot değil hiçbiri. KKTC siyasetine baktığım zaman en çok hoşuma giden şu: Türkiye'de cumhurbaşkanı ve başbakan aynı siyasi görüşten olduğu için, a'dan z'ye tüm yöneticiler ak partili gibi görünüyor mesela. Turkiye'de ülkeyi yöneten bazı kişilere baktığımda, bıyık modellerinden, kareli ceketlerine kadar tektip gibi olduklarını görüyorum. KKTC'de ise Cumhurbaşkanı başka partiden, Başbakan başka partiden. O demokratik atmosferi yakalamışlar, bravo hepsine. Tek seslilik yok; takdir edilesi. Kktc'deki o demokratik atmosferin, Türkiye'ye de örnek olması dileğiyle...
  -3 ... hexa gram
 9. 9.
  kendisi hakkında yapılan karalamalara bir yazıyla cevap vermiştir. dünyanın her yerinde başarılı kadınlarla neden uğraşılıyor, anlamak güç... sibel siber ile öyle uğraşıldığını görünce; burada benimle uğraşan, sözlerimi çarpıtan, söylemediğim sözleri söylemişim gibi yansıtmaya çalışan tipler geldi aklıma...anlaşılan o ki, sözlük ya da siyaset; ortam fark etmeksizin erkekegemen zihniyet her yerde kızlarla uğraşıyor... bizimle uğraşan, söylemediğimiz sözleri söylemişiz gibi yansıtan herkesi kınıyorum! ayrıca bana böyle güzel bir cevap veren, böylesine özverili, insan sevgisiyle dolu, temiz bir siyasetçi olan sibel siber'i üzenleri 2 kat kınıyorum... bir keresinde bir söylenti çıkarılmıştı. ben de bunun bizleri etkileyip etkilemeyeceğini sayın sibel siber'e sormuştum. bu kadar güzel ve açıklayıcı bir cevap vermişti:

  sibel siber

  işte bu cevaptan sonra: "ne kadar iyi bir insan, ülkeyi böyleleri yönetsin hep" diye düşündüm. kıbrıs'taki siyasi partiler hakkında pek bilgim yok; ama temiz siyaset yapanların partisi ne olursa olsun, değeri bilinmeli. şimdi düşünüyorum mesela, seçim olsa kime oy veririm? sibel siber'e oy veririm bence. çünkü çok insancıl. hüseyin özgürgün'e de oy veririm bence. çünkü o da cesur siyaset yapıyor. bazen gazetede okuyorum, tam söylenmesi gerekenleri söylüyor.
  mustafa akıncı da iyi. çünkü artık rumlarla birleşilmeyeceğini anladı.
  sonra georgios lakkotrypis bakana da oy veririm. çünkü anastasiadis gibi ırkçı hareketleri yok. daha uzlaşmacı. anastasiadis türkleri sevmiyor; ama georgios daha sevecen. bir keresinde müzakere zamanı kıbrıs ile ilgili fikirlerimi söylemiştim ben anastasiadis'e.
  sonra georgios lakkotrypis beni facebook'tan eklemişti arkadaş olarak. önce korktum, çünkü rumlar insanları kesmiş, katletmiş eskiden. ama sonra baktım; georgios lakkotrypis ile bir tane türk ortak arkadaşım var, akademisyen. "o zaman bu bakan türkleri seviyor, zarar vermez" diye düşündüm ve onayladım. bu kadar zamandır arkadaşız, ama bir kere düşmanlık etmedi. hatta ona bir soru sordum ve: "hi seyda, are you turkish cyprot?" dedi bana. Bu kadar da tatlı ve iyi bir insan:
  (img:#1558761)

  Sonra onun bir tane arkadaşı ekledi beni, ben de "georgios lakkoptrypis iyi insan, onunla ortak arkadaş olan biri de iyidir." diye düşündüm ve onayladım. messenger'dan el falan salladı bana, bir kötü sözünü duymadım. ama manisa ve izmir'in işaretlendiği şöyle bir harita paylaşmış; buraları almak istiyor galiba:

  sibel siber

  üstelik sonradan öğrendim, rum bir askermiş bu haritayı paylaşan kişi. "rumlar türklere düşman" derler; bir düşmanlık yapacak mı diye bakıyorum; ama bana karşı bir düşmanlığını görmedim. düşman olsa neden beni arkadaş olarak eklesin, neden bana messenger'dan el sallasın? yani rum da olsa, aralarında iyi ve dost canlısı insanlar var. türk ve rum birleşmesi belki mümkün değil; birlikte yaşamaya kalksak yine adada katliam yaparlar belki; ama insan olarak çok da düşman olmaya gerek yok, savaş çıkmadığı sürece.

  edit: tüm bu iyi nietime rağmen, rumlar bir kez daha "türkler ile dost olmayacaklarını" gösterdi. "türkler, türkiye'den gitmeli; çünkü ort asya'dan geldi; türkiye ermeni ve rumların." diyor. böyle bir düşmanlık olamaz: https://www.uludagsozluk.com/e/38155081/
  1 -2 ... hexa gram
 10. 10.
  geçen gördüm ; girnedeki yazıhanesinin önüne çıkmış örgü örüyordu.

  naappan be bullim

  diyecektim ama acelem vardı.
  1 ... timur cengiz hulagu