bugün

07.08.2021 sabah 5.30 sularında 13 yaşındaki kızıyla fırına, ekmek simit almaya çıkıp dönüşte, tam evinin karşısında, karşıdan karşıya geçerken, orta şeritte inanılmaz süratli, dehşet verici şekilde gelen hatta beliren sarhoş sürücü Ali Güler'den kurtulurum ümidiyle koşmaya başlayan, kaldırıma 1 adım kala, hiçbir şekilde yavaşlamayan, frene basmayan, kim bilir o an direksiyon başında ne halde nasıl bir kafada bulunan Ali Güler tarafından feci şekilde, ama gerçekten feci, feci şekilde katledilen insan, kadın, anne.

Kızı cinayetin her anına tanık olmuştur. Kızı, annem nerede diye bakmak için geri dönüp refüje çıkarak attığı o tek adımla; Sezen'i katledip sağ şeritten sol şeride şimşek gibi geçen katil tarafından katledilmekten son anda kurtulmuştur.

Sezen, çarpmanın şiddetiyle 100 metre havada pervane gibi döne döne savrulmuş, bir noktada katilin aracının üzerine, tavan camına düşmüş, oradan fırlayarak asfalta düşmüş, asfaltta da 10-15 metre kadar yuvarlanarak, parçalanarak, bütün kemikleri unufak olarak can vermiştir. Bütün bu zulmün tam olarak hangi noktasında can verdiğini bilemediğim için her gün her an, içimden, çarpma anında hemen ölmüş olmasını diliyorum.

Sezen'in cesedi -ne kadar ceset denebilirse- çarpma noktasından 80 metre kadar ileride bulunmuştur. Katil Ali Güler bir an bile durmadan, yavaşlamadan yoluna devam etmiş, geride dehşet içinde bıraktığı çocuk feryat figan ağlayarak, çığlık atarak anneciğinin cesedine koşmuştur.

Olaydan saatler sonra 101 promil alkollü olduğu tespit edilen katil Ali Güler Arsuz/Gözcüler eski belediye başkanı babası Necmettin Güler'in evine gitmiş, orada bir müddet beklenerek polis aranmıştır. Daha sonra 3 avukatıyla birlikte karakola gidip 'kaza yaptığını' söyleyen Ali Güler ve avukatları akla zarar yalanlar içeren, tamamen Sezen'i suçlayan, hatta utanmasalar kadın intihar etti biz ne yapalım diyecekleri iğrenç ifade ve savunmadan sonra mahkemeye çıkarılmış, savcı bey tutuklamaya gerek görülmediğini beyan etmiş, hakime hanım da bunu uygun görerek katil serbest bırakılmıştır. Tam o sırada Sezen'den geriye kalanlar, acılı ailesi ve sevenleri tarafından toprağa verilmektedir...

Katlettiği kadını sahipsiz, kimsesiz, aciz zanneden, babasının nüfuzu sayesinde işlediği her suçtan sıyrıldığı gibi cinayetten de sıyrılabileceğini düşünen, kaza der geçeriz ne olacak ki düşüncesiyle tutanakla sabit alkollü oluşunu bile inkar eden sarhoş katil Ali Güler, Sezen'in ailesi tarafından başlatılan adalet mücadelesi ve değerli kamuoyunun tepkileri sonucu 13 eylül'de tutuklu yargılanmak üzere cezaevine konulmuştur.

Sezen'in ailesine daha şikayet aşamasında, karakolda başlatılan baskı devam etmektedir. Karakolda 'bize bir şikayet yeter, şu neyiniz olur niye şikayetçi, bu kim bu niye şikayetçi' gibi söylemlerle, aileyi bir odaya toplayıp 'bazı söylentiler var, eski belediye başkanı da kim yeaa' derken bıyık altından kıs kıs gülerek, feci şekilde katledilen o anne hiçe sayılarak ilk andan itibaren katil başta babası olmak üzere görevini düzgün yapmayan makam sahibi kişilerce korunmuştur.

Ne senden vazgeçiyoruz meleğim ne de adaletinden. Sonuna kadar bu kötülükle ve karanlıkla savaşacağım. Unutmayacağım unutturmayacağım.

Nurlar içinde uyu gördüğüm en kahraman kadın... #SezeniçinAdalet

https://www.hizliresim.com/klitfqm
https://www.hizliresim.com/c0f7war
https://www.hizliresim.com/buc7kq5
https://www.hizliresim.com/gfyxwma
https://www.hizliresim.com/ibskn59
görsel

Yarın, trafik cinayetine kurban giden ablam Sezen için, adil ve bağımsız yargı için, adalet için tek yürek olalım... Susma / Sustukça / Sıra sana gelecek...

#SezenKaplan #SezeniçinAdalet #kazadeğilcinayet #adaletistiyoruz #Arsuz #iskenderun
görsel
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.