bugün

suyun donmasıdır. bir gün gelir ki, o gün buz, tekrar buhar olur...
çok öncelerde, üşenmeyip sevdiği, "mutluyum artık" dediği zamanlarda, tam da güvendiği, sarıldığında bırakmanın zor olduğu kişinin terk edip gitmesi sonucu yaşadıkları aklına gelince, bırakılan, sevmekten vazgeçilen, her gece gözyaşı döken, duyduğu her şarkıda canı acıyan kişinin hissettiği üşengeçliktir. tekrar yaşayabileceği güzel şeylerden, tekrar acı çekmemek için feragat etmektir. oysa, kişiyi bu hale getiren kişi, hala sevebilmektedir. rahatlıkla, huzurla, canı acımadan, üşenmeden...
kendisiyle barışık olmayan kişinin durduk yere karşı tarafa sevgi vaadinde bulunmaması için olması gerekendir.
kendisiyle barışık olmak için değil, anlamlandıramadığı her şeyden ve kalp kırmaktan kaçınmak için kişi kendi köşesine çekilmeli ve sessizliğin bulantısına sığınmalıdır.
içindeki sevgiyi, tuvalete gitmeye üşenen birinin çişini tuttuğu gibi tutmaktır. emek, sabır, vs isteyen bu duygunun salınıvermesi kolay olmasa da bu kadar da zor olmamalıdır.
zaatı muhterem her şeyden sıkılmaktadır. hiç bir iş yapası yoktur. bir kızı çok beğenir, ama "amaaaan kim uğraşacak, şimdi bi dünya peşinden koşturur falan hiç uğraşamam" der ve olaylar gelişir...
basit olarak tanımlamak gerekirse:
terkedilmekten acı çekmekten kormaktır.
ya da sizin acılarınızın ona zarar vereceği endişesi ile sırf o mutlu olsun diye ondan uzak durmaktır.
üşenmeyi sevenler için veya sevmeye ait hüznün bedeninde yol açtığı yoğun güçsüzlükten etkilenenler için geçerli olgudur.
(bkz: içimden gelmiyor be sözlük)
aşktan umduğu randımanı yakalayamamış kişinin söylemi. yeniden sevmek ve mutlu olmak ister de tabii, fakat kalp fena bir şekilde sancıyordur artık.. diğer bir taraftan ise şöyle de diyebiliriz,

+ne üşenmesi, manyak mısın?
-dünya delitti beni..
+bilirim.
-bu gece içelim be altan?
+iyi olamadık, bari kötü olalım, tamam, hadi kalk gidelim.
-her sevgililer gününde ona hediye almak için binbir sıkıntıya girmek,
-her üzüntülü anında gece geç saatlere kadar mesajlaşak yada konuşmak,
-derdine derman olmaya çalışmak,
-özel günlerde mesaj atmadığın zaman yahut o günleri hatırlamadığın zaman çekilen trip,
-taksime gitmek ve orda en az 40 tl harcamak...

bunların herbiri sevmeye üşengeçlik olarak örnek gösterilebilir...
boş mezara girip, gömün lan beni demek.
zaman içerisinde''çok aşığım arkadaşlar ben'', ''daha sonra çok kötüyüm lan ben :( '' ile devam edecek söz öbeği.
güncel Önemli Başlıklar