bugün

hoş, güzel bir şeydir. ama çiçek de o bitkinin üreme organıdır en nihayetinde. ve başka hiçbir canlı sevgilisine diğer canlının üreme organını vermez.
Saksıda almak daha güzeldir. Bırakın sevgiliniz ona gözü gibi baksın... Hatta beraber büyütün... Aldığınız çiçekler kuruyup gitmesin, arabesk kurutmalara konu olmasın...

ayrıca sevgilinin mutluluğunu görmek gerçekten çok güzel...
bazen hatadır.

+aşkım bak sana çiçek aldım.
-nerden çıktı şimdi bu?
+içimden gelemez mi?
-uzun zamandır gelmiyordu ama.
+bugün içimden geldi işte.
-bugün özel bir gün değil ki.
+biliyorum ama ben sana çiçek almak istedim.
-senin... senin sakladığın bir şey mi var benden?
+hayır sevgilim ne alakası var, sana çiçek almak istedim.
-yok yoook.. sen bi haltlar karıştırıyorsun.
+al şu gülü reçel meçel yap ben siktir olup gidiyorum!!
-o kadına gidiyosun dimi hayvansın!!!!
tek başına yeterli olmayandır. güzel bir buket çiçekten sonra yanında durursa put gibi, al o buketi parala başında. çiçekler, hediyeler vs. sadece destekleyici olmalıdır. asıl olan sevgilinin sözcükleri,bakışı, gülüşü ve dokunuşudur.
çoğu erkeğin yapamadığı davranıştır. utanır sıkılırlar utanacak ne varsa?
ideal sevgilinin yapacağı şeydir. tabi öyle bir sevgili varsa.
klişe romantik bir harakettir. bunca zamandır bu klişeden kadınların sıkılmamasının sebebi çiçeğin romantizmde bir sembol olmasıdır. lakin böyle iyidir, romantizmin sembolü tek taş olsaydı, o zaman ağlardık işte.
anneye alınan çiçek kadar tebessümlü değildir.
(img:#403652)
çoğu zaman gereksizdir. hayatım boyunca babannem, annem ve ilkokul öğretmenim fatma hoca dışında hiç bir kadına çiçek vermedim. bir kıza eğer çiçek alacak olursam gerçekten özel biri olmalı öyle herkese yapmam.
düşüncesiz insan davranışı.

millet evine ekmek götüremiyor densiz.
alması iyi hoşta sırf kimse görmesin diye çiçeği bim poşetine koyup götüren varlıklar var.ve bunların sevgilileri de var sübhanallah.
doğru kadına verildiği takdirde yaprakları yıllarca kitap aralarında saklanacak çiçektir.
şimdi kızlara sorasnız, "ay çiçek almak çok saçma", " ay bana bir gün peluş oyuncak alırsan seni terk ederim" vs vs konuşurlar, sizde bu yönde hareket edersiniz. daha sonra ilk kavgada "bir allahın günü çiçek bile almadın, burada komşu kızlara gelen çiçekler (yurt komşuları) çöplerde çürüyor ben bir çiçek alamdım daha" diye sizi dumur eder.

edit:imla
gereksiz bir eylemdir. ne olacak o çiçeğe solup gidecek romantik bir tarafı da yok.
şu an kız arkadaşım entrymi okudu devam edemiyeceğim.
haddinden fazla büyütülen eylem.

bazı modellerde 'bak ilk çiçek aldığım kadın sensin.' diye övünürler, iticiliğin danıskası, iticiliğin püsküllüsü,iticilik, iticilik, ciyaaaak.

bi de 'ben çiçekten nefret ederim, çiçekler dalında güzel.' yalanlarına kendini inandıran kadınlar var ki; onlara ağda, epilasyon öneriyorum. tez vakit gidin ve o sakalları aldırın hacı ablalar. hormonal bi sorunda olabilir, nisaniyeye görünün! çünkü her kadın, istisnasız her kadın bi çiçeğe tav olur.

şöyle örneklendirelim; ofiste sinir olduğunuz bir kadın müdür var, ki onlar genelde kırispinodan yeni aldıkları ceket-pantolon takımıyla salınırlar orta yerde, etiketi üzerinde unutanları var ben şahidim. ufak bi tartışma geçmiştir aranızda, o ara içeriye çiçekçi çocuk girer, elinde koca bir buket. kadın müdüre attığınız havayı bir düşünsenize. hani biz çiçek sevmiyorduk? hani türkiye çöl olmasındı? anca laf.

hele bide sevgilinin aldığını düşün. gece saat 1'de kapının önüne gelmiş, ergen kafaları yaşatıyor size. hala mı sevmiyorsun çiçeği be nemrut kadın?

ben işin soytarılık kısmındayım. alınan çiçekleri ya saçıma takarım, ya başka insanlarla paylaşırım. şişman ama güzel kadın neşesi var bende.
cılkını çıkartmadan, çıkarttırmadan olacaksa neden olmasındır.
olsundur, enerjidir, renktir, sevinçtir.
alman da şart değil, kopar gel bir bahçeden. evet dalında güzel; ama sevgilinin gönlünü o bir tanecik çiçekle hoş etmek de güzel. *
Bir hoşluktur. Ama çok büyütülür. Eşekliğin daniskasını yapmış biri tarla getirse ne fayda? Ki bazı erkeklere yakıştırmam ben. Ağır abi takılan erkeklerin eline daha çok yakıştığı bir gerçektir. Onu bile dize getiren birilerinin olduğunu hissettirir.
ben çiçeğime sevgili arıyorum haberiniz olsun..
az evvel gerçekleştirdiğim eylemdir. önce bi salaklaştı sonra olayı anlayıp sevinmeye başladı. kıyamam ya 3.5 senede 2. kez çiçek alınca böyle oluyormuş.

seviyorum lan seni...
sevgilinin götünü kaldırır. evet.
terk etmeden önce alın , terk ettikten sonra fayda sağlamıyor , denedim onayladım.
BUNU YAPMAYAN ADAM ÖLSÜN BAKIN ÇOK NET. KAÇ PARA Bi ÇiÇEK YADA PARKTAN BAHÇEDEN YOLMAK NE KADAR ZOR? MUTLU OLSA ÇOK MU? ÇiÇEK YA OF.
Nerde kaldı o ince ruhlu adam.
çiçek fiyatlarına bakmadan atan tutanlar var. lan tamam emek falan var ama azcık insaf lan. çok nadir alınır o da yeterlidir. sevgilinizin mutluluğu sizin çiçekçiye domalmanızla doğru orantılıysa ayrılın. net söylüyorum. ha zenginsin o başka.