bugün

güzel ve değerli bir hediyedir. ben kitap hediye etmiştim ama herhangi bir kitap değildi bizim kitabımızdı. gayet anlamlı olmuştu.
hediyenin amacına hizmet etmediğini gördüğünde hüzünlendiren durum. mouse pad falan olur onlar bazen.
Çok dikkatli olmayı ve doğru kitap için kapsamlı bir araştırma yapmayı gerektiren eylem.

Şahsen biri bana bir şarkı ithaf ettiğinde sanki o yazmış gibi, bana yazmış gibi hissediyorum.

Kitap gibi güzel bi' oluşumda hissedeceklerimi düşünemiyorum. Çok önemli noktalar olmalı..

Bir de küçük notlar tutulmuşsa dadından yinmez.
Zor bir eylemdir zira okudu mu okumadi mi sever mi sevmez mi derdi soz konusudur. Ancak edebiyat asigi bir sevgiliye sahipseniz her zaman gozunde arti ozellige sahip bir hediyedir.
Not: gercek bir edebiyat severse best seller hediye etmeyin, kafaniza firlatabilir.
hele kitap sizin en değer verdiğiniz kitapsa ve üzerinde kendi aldığınız notlar varsa ve aralara ufak sevgi cümleleri sıkıştırılmışsa çok hoş bir hediye olur.
her zaman, çocukken bile, en güzel hediyenin kitap olduğunu düşünmüşümdür. ve hep çevremde kitap hediye edebileceğim insanların bulunmasını dilemişimdir. sevgilim adam ilk başlarda kitaplarla pek hoş değildi ama zamanla alışkanlığı kazandırdım. şimdi, geçen doğum gününde murat menteş kitapları hediye ettim de mutluluktan uçtu. kitaplar çok başka şeyler.
Güzel bir iştir. Şiir kitabida bir alternatiftir.
Güzelliği kitaptan kitaba değişen durumdur. Örneğin ben sevgilime Cinsel Teknik adlı bir kitap hediye etmiştim. Bunun bir kadına kırışıklık giderici almak gibi felaket bi hareket olduğunu sonradan anladım. Teknikte hata olmaz deyip kitabı kafama fırlatmıştı.
sevgiliye kendi fikirlerinizle uyuşan yazarın fikirlerini empoze etmektir.

araştırmacı bir sevgili olan ben sevgilinin doğum gününde ona nasıl özel bir hediye alacağım diye kafa patlatmaya başladım. ortada bir düşünce peydah olmamışken kırtasiye dalıp hediye kutusu bakmaya başladım ve haliyle kitaplar da ilişti gözüme sonra kitap alma fikri olumlu geldi bana..

daha önce okuduğum bir kitapta karar kıldım. sanki biraz basit bir hediye mi oldu diye düşünürken biraz zenginleştireyim şunu dedim.. kitabın ön yüzüne kocaman harflerle sevgilinin en güzeline diye yazdım. ve kitabın belirli olan boş kısımlarına sanki sevgilinin kulağına fısıldar gibi ona olan sevgimi yazdım ve kitabın en arkasına ''gözlerine bakarken umurumda değil mevsimler, gülüşün hep deniz kenarı bana..'' sözünü ekleyip bu hoş, kutsal görevi tamamladım.

sonunda o özel gün gelmişti. sevgiliyi tophanede manzarası mükemmel bir mekana götürdüm.. yemeğimizi bitirdikten sonra hediyemi ela dediğimde yeşile dönen gözlerine bakarak uzattım. o minnacık elleriyle ve heyecanla yavaş yavaş açmaya başladı. çok teşekkür ederim sevgilim demesine kalmadan kitabın ilk sayfasını çevirdi ve kocaman harflerle yazılı ''sevgililerin en güzeline'' yazısını gördü. ela dediğimde yeşile çalan gözleri dolmaya başladı ve kitabın arka sayfasına kadar yazdığım duygu yüklü kelimelerimi okudu..

sevgili kitabın en arka sayfasındaki ''gözlerine bakarken umurumda değil mevsimler, gülüşün hep deniz kenarı bana..'' okuyunca hıçkırıklara boğuldu..

seven bir kalbin hissettirdiklerini ufak bir hediye ile bana hissettirmek işte böyle bir şeydi..
ilber ortaylının seyahatnamesini hediye etmiştim ama benimki beğenmemişti ve beğenmiş gibi yapmıştı.
ilk kez lise 1'de sevgilim olmuştu.

Bana kitap hediye ederek açılmıştı.

Birkaç kitabı özenle paketlemişti. En üstte gani müjde'nin "seni sevdiğimi kimseye söyleme çünkü ben herkese söyledim" kitabı vardı.

Yıllar geçti ama ben o naifliği asla unutamadım. Çocukluk aşkı mı, saflık mı? Adı her neyse işte...
ince bir davranış, ancak gerçekten hassas insanların yapacağı birşey.
görsel
Birine kitap almak , hediye etmek benim icin cok manidar bir davranıstır.
Alelade birine kitap almam , bir insana bu inceligi yapabilmem icin onu iyi tanıyor olmam gerekir.
Nasıl cumleler kurdugunu ve ona nasıl cumleler kurulması gerektigini bilmeliyim dolayısıyla ancak cok deger verdigim ve iyi tanıdıgım kisilere kitap hediye etmisimdir.
Hayatıma girecek insana yapmak istedigim jestlerden biridir kitap hediye etmek , elbette o da bana hediye ederse benden mutlusu olmaz.
çok yaptım fakat asla kendim gibi bi adamla tanışmamışlığımdan dolayı alan taraf olmadım.

bence çok nahif, bir de çok büyük iz.
the other boleyn girl isimli kitabı the other boleyn girl isimli tanrıçama ve yazarımıza almak istiyorum. Fakat o bana "Piyon,Vezir,Şah" serisini alabilir mi ? Alacaktır buna eminim. Sevgiliye kitap hediye etmek dünya'nın en güzel eylemidir. Arasına gül falan koyarsanız harika olur.
Ruhuma dokunan herkese kitap hediye ettim. Ama hiçbir sevgilim bu değere layık olmadı. Bence kitap cok özel bir hediyedir.
Kral hakarettir. Kavada yapılmaz.
yapmıştım ama okuyacak kültür nerde bünyaminde. o zamanlar anlamalıydım bu adamla evlenmemem gerektiğini.
Hayatımda iki kişiye kitap hediye ettim. ikisi için de pişmanım. Biri benim için o kadar değerli bi kitabı haketmeyen bir insandı. Gelip geçici bir şey ifade etmeyen bi insana kıymetli bir hediye vermemek gerekli. Diğeri de o incelikten anlamayacak kadar cahil bir insanmış.
Lisede bizim apartmandan bir çocuk benden hoşlanıyordu.
Biliyordum, anlıyordum, ben de boş değildim de yine de bir adım atmasını bekliyordum.

Bir gün bana bir kucak dolusu kitap getirdi, "okursun" dedi. En üstte gani müjde'nin bir kitabı vardı:
Seni Sevdiğimi Kimseye Söyleme Çünkü Ben Herkese Söyledim.

Hala kitabın kapağı aklımdadır.
(bkz: klişe) oldu artık.

Ve kimse umursamıyor hediyeyi.
Okunan kitabı hediye etmek, sevgiliye. Hayallerin en güzeli, kanımca.
Klişe denilsede çok anlamlı olduğunu düşündüğüm hadise.
Telefon kabı, t-shirt, gözlük, parfüm gibi şeyleri hediye almaktansa şahsıma kitap hediye edilmesi gayet naif, akıllı ve doğru bir tercihtir.
ilgisi varsa olabilir yoksa bir köşeye atar.ha aşıksa sevmesede okur.