ayrıldıklarında yüzündeki pişmanlık ifadesi görülmeye değer kişi.
sevdiceğimin adını unutup madara olmayayım diyerek yaptıranlar da vardır belki.
bu tanımla alakasız bir örnek için (bkz: doğa bekleriz).
geleceği hiç düşünmeyen insan tipidir.*
ayrıldığı anda dövmenin önüne farklı bir dövme yapılması muhtemel durumdur.
geçici olması muhtemel ve akılcıdır.
gerçekten adını cildime kazıyacağım birini bulursam hiç düşünmeden yapacağım eylem.
-kanka bak dövme yaptırdım kendime.
-oğlum bu ne lan burda benim ismim yazıyor??!
-ben de şimdi onu anlatacaktım canım..
sevgilinin adı Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvin John Kenneth Lloyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor William Xerxes Yancy Zeus Wolfeschlegelsteinhausenber gibi bir şeyse göt isteyen eylem olarak gözümde değer kazanır.

edit: bu isim gerçekten var.
asrın hatası.daha çıtırını bulunca eskisini yollarsınız ve dövme de boşa gider.eskisiyle aynı isimde ve eskisinden daha güzelini bulursanız lafım yok tabi.
yediği boynuzların da dövmesini yaptırmakla devam edecek olan sürecin başlangıcı. yanlış bi başlangıç...
hayat felsefesi carpe diem olan kişidir.
ayşe'den ayrıldıktan sonra bir ayşegül bulmayı icap ettirecek durum.
müthiş bir zayıflık örneğinin konu mankenleri. sevgilinin dışkısını yemek bile daha kabul görebilir benim mantığımdan, en azından bir iddia amacı taşıdığı için.

dövme başlı başına bir saçmalık iken hem de. bir insanın vücudu, o insana aittir. ten, senin tenindir. hangi japonca atasözü özetleyebilir senin yaşam felsefeni ya da hangi kızılderili totemi tek kelimeyle kesip atabilir varoluş sebebini?

bu arada gözlemlediğim kadarıyla bunu yapanlar daha çok kadınların arasından çıkar. tek taraflı bir jest yapıyorlar, kadın dövmeletiyor sırtını ama erkek hiçbirşey yaptırmıyor. bu da öyle bir detaydır.

tabi kendimi istisna olarak görüyorum bu arada. her erkek ranka'nın adını sırtında gururla taşıyabilir.
ayrılabilecekleri ihtimalini düşünemeyen insanlardır. ayrıldıklarında yaşamayazlar çünkü, sevgili olmadan yapamayacaklardır. sevgiliden kasıt aşık olunan kişi; herhangi bir kız değil. ama para yok bende mesela, yaptıramadım.
(bkz: ayşe arman)
artik oludurler. kim benim sevgilimin adini dovme yaptiririmis lan! ben adami keserim sozluk.*
ayrıldıktan sonra aynı isimde sevgili bulamadığı takdirde canı bir hayli yanacak kimsecik.
sonunu düşünen kahraman olamaz deyip yola koyulan insandır. o düşünemediği son onu fena halde yakacaktır ancak haberi yoktur.
nedense hepsi de ayrılır bunların.
hatundan tekmeyi yiince suratına tecavüzcü coşkun gülüşü yapılası kişi.
ayrılık geldiği vakit pişman olurlar.
-sevgilim kalk nüfus müdürlüğüne gidiyoruz!
+noldu be?!
-senin adını dövme yaptırcaz... bütün arkadaşlar sevgilisinin adını dövme yaptırmış...
+bırak sen onları sevişelim...
-idealistsin sen!
yaşanmış bir olaydır.
bir ergen, kendi adı olan b ile, sevgilisinin adı olan c yi karnına dövdürür. 2 ay geçmeden ayrılırlar.
genç koşa koşa dövmeciye gelir
- abi bunu ne yapcaz şimdi
dövmeci bir ergenin salaklığına bakar, bir dövmeye bakar.
- oğlum olsa olsa ortasına bir o eklerim c ye de çizgi çekerim. bok olur bundan başka bir şey olmaz

der. demek ki neymiş. yaptırılmayası eylemmiş. yoksa bok yoluna...
uç noktalarda yaşayan, birazda dikkat çekmeyi seven ama en önemlisi çok seven insanın yapacağıdır.
Geri zekalı işidir.