bugün

Yakın zamanda canım sevgilim de aralarına katılacaktır.

Yapma dedim, benim sağım solum belli olmaz dedim, laps diye terk ederim dedim;

"Yıllar sonra bile şu yaşattıklarını hatırlamama bahane olacak şeyi en yakınımda taşımak istiyorum" dedi

Benden günah gitti, şimdi o düşünsün.
dövme çıkarma operasyonu yaptıranlar şeklinde devam eden başlık.
Sevgilisine yaranmaya çalışan ahmaklardır. Etrafa karşı bak ben yalnız değilim havası basmaya çalışmaları daha da ahmaklaştırmaktadır ki; Bunların adını dövdürdükleri sevgililerinde kendi isimlerine rastlayamazsınız.

Edit : (bkz: psikolojik sorunları olanlara tavsiyeler)
Aptal olduklarını düşündüğüm insan tipidir.
Ergen işidir.
tamamen kroluktur. vücudumda 17 tane dövme vardır ancak bir tane kız ismi yazmaz. tövbe yalan söyledim annemin ismi yazar oda uygur türkçesi ile.
Yaptırdığı yere göre değişir kişisi.
ama bu nedir be amk!

görsel
ergen. baska bi aciklamasi yok.
Geri zekalı işidir.
uç noktalarda yaşayan, birazda dikkat çekmeyi seven ama en önemlisi çok seven insanın yapacağıdır.
yaşanmış bir olaydır.
bir ergen, kendi adı olan b ile, sevgilisinin adı olan c yi karnına dövdürür. 2 ay geçmeden ayrılırlar.
genç koşa koşa dövmeciye gelir
- abi bunu ne yapcaz şimdi
dövmeci bir ergenin salaklığına bakar, bir dövmeye bakar.
- oğlum olsa olsa ortasına bir o eklerim c ye de çizgi çekerim. bok olur bundan başka bir şey olmaz

der. demek ki neymiş. yaptırılmayası eylemmiş. yoksa bok yoluna...
-sevgilim kalk nüfus müdürlüğüne gidiyoruz!
+noldu be?!
-senin adını dövme yaptırcaz... bütün arkadaşlar sevgilisinin adını dövme yaptırmış...
+bırak sen onları sevişelim...
-idealistsin sen!
ayrılık geldiği vakit pişman olurlar.
hatundan tekmeyi yiince suratına tecavüzcü coşkun gülüşü yapılası kişi.
nedense hepsi de ayrılır bunların.
sonunu düşünen kahraman olamaz deyip yola koyulan insandır. o düşünemediği son onu fena halde yakacaktır ancak haberi yoktur.
ayrıldıktan sonra aynı isimde sevgili bulamadığı takdirde canı bir hayli yanacak kimsecik.
artik oludurler. kim benim sevgilimin adini dovme yaptiririmis lan! ben adami keserim sozluk.*
(bkz: ayşe arman)
ayrılabilecekleri ihtimalini düşünemeyen insanlardır. ayrıldıklarında yaşamayazlar çünkü, sevgili olmadan yapamayacaklardır. sevgiliden kasıt aşık olunan kişi; herhangi bir kız değil. ama para yok bende mesela, yaptıramadım.
müthiş bir zayıflık örneğinin konu mankenleri. sevgilinin dışkısını yemek bile daha kabul görebilir benim mantığımdan, en azından bir iddia amacı taşıdığı için.

dövme başlı başına bir saçmalık iken hem de. bir insanın vücudu, o insana aittir. ten, senin tenindir. hangi japonca atasözü özetleyebilir senin yaşam felsefeni ya da hangi kızılderili totemi tek kelimeyle kesip atabilir varoluş sebebini?

bu arada gözlemlediğim kadarıyla bunu yapanlar daha çok kadınların arasından çıkar. tek taraflı bir jest yapıyorlar, kadın dövmeletiyor sırtını ama erkek hiçbirşey yaptırmıyor. bu da öyle bir detaydır.

tabi kendimi istisna olarak görüyorum bu arada. her erkek ranka'nın adını sırtında gururla taşıyabilir.
ayşe'den ayrıldıktan sonra bir ayşegül bulmayı icap ettirecek durum.
hayat felsefesi carpe diem olan kişidir.
yediği boynuzların da dövmesini yaptırmakla devam edecek olan sürecin başlangıcı. yanlış bi başlangıç...