bugün

görsel

Fazıl bey ve hanımının başlattığı yeni evlilik türüdür.

Tutmaz bu ülkede.
Çok mantıklı yaa benim niye aklıma gelmedi ki bu daha önce.
Belli bir yaştan sonra insanın biriyle aynı evde yaşaması zaten zor olmalı. Bu türden bir şeyi seçmeleri her ikisi için de en kolayı olacaktır.
Kafamdaki evlilik tam olarak budur. Bunu kime dediysem deli muamelesi gördüm bakın yalnız değilmişim. Bu haber beni yalnız olmadığımı hissettirdiği için çok mutlu etti.
bizim memleketin kadını olsun, erkeği olsun %80 oranında öz güvensiz kereste olarak imal edildiği için tutmayacaktır. ben zamanında "ne yapıyorsun?" diye soran erkeğe "arkadaşımla konuşuyorum." dediğimde "kız mı erkek mi?" diye ikinci bir soruyla karşılaşıp yalan söylemediğim için trip yediğimi bilirim. bir insanın size bu kadar dürüst gelmesine rağmen kaypak damgası yediği bir ülkede bunu yapmak yer mi allah aşkına? ben sevgilisini her evden çıkışında, üstüne ne giydiğini kontrol etmek maksadıyla anlık fotoğraf atmaya zorlayanları duydum. sırf kayınpeder gelinine iyi davranıyor diye "senin benim babamla ilişkin var." deyip karısını öldüren insanların haberlerini izledim. daha önceki ilişkisinde aldatıldığı için sonradan tanışıp evlendiği karısının sokağa çıkmasına yasak koyan dingillerin hikayelerini dinledim. bana sorarsanız bu tarz bir evlilik, ilişkinin yıpranmasını engelleyeceği için harika bir seçenek. ama bizde bunu uygulayacak öz güven yok.
Türkiye'de imkansızdır. Avrupa'da olsak ne güzel olurdu. Burada mantık, aşırı sahiplenme üzerinedir. Ya benimsin ya kara toprağın diyorlar.

Diyorlar ki neden evlenmiyorsun? Evlenince doblosu olan enişte moduna girmeye zorlanıyoruz. çöküyoruz! Ulan osmanlı böyle çökmemişti bee!

En iyisi bekarlık. Evde de pet bardak, tabak kullanıyorum. 6ayda bir kıllarımı süpürüyorum. Rahatım. Sıkıntı yok. Sadece düzenli seks hayatımız yok. Onu da zaten kim kaybetmiş biz bulalım.
Peki çocuk olunca ne olacak. Bunlar zengin , çocuğa da bir bakıcı bulur baktırır, arada sevip, okşarlar o kadar. Ayrı evlerde yaşamak yerine birbirini sıkmadan, boğmadan ama güvenerek, sahiplenerek yaşamak daha güzel olsa gerek.
aileler gelip gitmeyecekse eyvallah, yoksa onun da boku çıkar.
son zamanlarda duydugum sen sacma sapan sey. madem farkli evlerde yasayacaktiniz neden evlendiniz ki? bu adam zaten bana hicbir zaman akli dengesi yerinde gelmemisti, sasirtmadi fazil say’dan cikmasi boyle bir fikrin.
Asperger sendromlu olduğu söylenen bir isimdir Fazıl Say. Mahkeme sırasında affedilmesi için önüne sürülen otizmi kabul etmese bile hiçbir aspergerlinin gözünden kaçmayacak şekilde aspergerlidir. Bunun getirmiş olduğu rutinler, disiplin anlayışı, yalnız kalmaya duyulan ihtiyaç, sabitlik, içine kapanıklık gibi özellikler yetişkin olmasının etkisi ile azalsa bile yine mevcuttur mutlaka. Asperger sendromlular hayal kırıklığına uğratacak her türlü olaydan kaçtığı için en sevdiği insanların yaptığı davranışlardan cabuk etkilenip, yine o kişiyle ilişkilerini kısa süreliğine olsa bile bitirme gibi bir alışkanlığa sahiptir. Anında keser göz temasını ve konuşmayı. Bu durumu değiştirebilen aspergerli eminim çok azdır. Üstüne tanıdığım bi kişi hariç tüm apişkolar cinselliğe normalden çok daha düşkün tipler. Sevdiklerine sahiden çok düşkün oluyorlar. Daha bir başka seviyorlar insanı.

Sonucunda aspergerli biri ile ilişki yaşamak hem çok zor hem de zevkli oluyor. Sürekli birlikte olmak aspergerlinin küçük detaylardan etkilenip içine kapanmasına yol açabileceği için en doğru evlilik şekli zaten bu. Nörotipik bir insana göre daha fazla yalnızlığa ve düşünmeye ihtiyaç duyan bir insanı 24 saat boyunca kendinize maruz bırakamazsınız. Ama aynı şekilde sizden çok uzaklaşmak yine istemeyecektir. Cinsellik sırasında yaşanan hormonal değişimlerin onları çok daha normal hissettirdiği için cinselliğe yaklaşımları daha istekli oluyor. Yani ne sizinle ne de siz olmadan olmayacağı için onu da öyle kabul etmek gerekiyor.

Yanisi siz fazıl say gibi bir adamı kendi normal kafalarınız ile eleştirme haddini nereden buluyorsunuz ben anlamıyorum arkadaş. Adamın otizmli olduğu konuşulurken kendi doğrularınıza göre onu nasıl yasamaya zorlayabilirsiniz? Sanıyorsunuz ki o insanlar sizin gibi yaşamadığı için hasta ama siz aslında hasta tiplersiniz. emin olabilirsiniz buna.

Durup dururken sinirlendim. Çok zor.
Bir tercihtir, olabilir, iki taraf için de uygunsa hiçbir sorun teşkil etmez.

iki kişinin aynı düşünceye sahip olup, aynı yaşam tarzında hemfikir olması kadar şahane bir şey olabilir mi?
Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine hesabı...
Heyecan bitmez aşk daha coşkulu yaşanır.
Bunu normallestirip yaymaya çalışıyorlar. Evlilik kavramının içi iyice boşaltıldı yazık.
Çok yürümez o evlilik. Buraya yazıyorum.
(bkz: Sadece seks yapacağı zaman arayan sevgili).
insanlar tek evi zor geçindiriyor iki ev geçindirmek çılgınca bir fikir. Evet.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar