hem ağlarım hem giderim durumudur. seven terkeder mi? evet eder. seviyorsundur ama sevdiğine onun hakettiğini veremiyorsundur. inatla kalmanın bir alemi yoktur.
(bkz: seven ne yapmaz) *
terk ederken şöyle der; "ben senden değil, kendimden gittim..."
seven terketmez, eight eder.
(bkz: iğrenç espriler)
Aşağıdaki şıklardan biriyle cevaplanabilecek sorudur.

a) evet
b) hayır
c) aslında giden değil kalandır terk eden.
d) gitmek mi zor, kalmak mı zor?
e) gel sen ne çektiğimi bir de bana sor.
cevabı kendi içerisinde barındıran soru.
eder diye cevap bulacak sorudur. sevilen sevgiyi haketmiyorsa yapılması olası eylemdir.
seni sevmeyeni sevsen de terk etmek zorunda kalırsın. *
gitmek, ikisi içinde en iyisi olacaksa terkeder.
+ artik seninle gorusmek istemiyorum mahmut abi..

- seven terk eder mi lan muharrem?

+ peki seven sevdigini s.ker mi mahmut abi?

- lan tamam uzatma iste cok alkolluydum yaptik bir hata..

+ ver bir alt dudak barisalim o zaman.
evet terkeder. zor olanı yapar. herkes sevmediğini terkedebilir ki bu kolaydır. eğer hazmedemediği şeyler varsa yeterince değer görmediğini düşünüyorsa ve terkedebiliyorsa aferin o güçlü kişiliğe.
cevabı kısa ve net olan soru!
-hayır!!!
"verdiği değeri kendisi alamıyorsa gayet terkeder." şeklinde cevaplanacak sorudur.
çok çok hayati bir mecburiyet olmadıkça olmayacak eylemdir. çok severken nasıl gider insan. ama sevipte sevilmediği bir durum olur, o zaman arkasına bile bakmaz.
sevdiği kişiye gereğinden fazla değer verdiğini anladığında kesinlikle terk eder.

(bkz: daha da dönmem ben o şahısa)
+ seven terk eder mi?
- ben anlamam bu mevzulardan, ben hep sevmeden terk ediyorum. sen de öyle yap; çok kolay oluyor.
(bkz: ıssız adam)
evet edebilir. sonu tek taraflı ayrılık kararıyla biten ilişkilerde iki yol vardır zaten..

1-severek bırakma: çok seversiniz birisini mutlu başlarsınız ilişkiye ama karşı taraf size hak ettiğiniz değerivermemektedir.bu durumda kişi mazoşist değilse ayrılık kararı alır. "Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın. Ve zaten genellikle o daha az sever seni.. Senin onu sevdiğinden."

2- sevgi olmadığı için bırakma: ilk başlarda çok tanımıyorsundur karşı tarafı. bir ilişkiye başlamışsındır, kör topal gidiyosundur ama bişeyler eksiktir.. kocaman bi boşluk vardır arada.. mesela o sana sarıldığında bişeyler hissetmen gerektiğini biliyosundur ama nedense özel bir his yoktur.. ayrılma vaktidir. karşındakini sana daha çok bağlamadan.. ve kendince acıtmayacak yöntemlerle kişi terkedilir.. "benden iyilerine layıksın, bana göre çok iyisin, seni üzmek istemiyorum, unutursun..
Seven terk etmez! Gerçekten seven kalır sevilen bu sevgiyi hak etmese bile kalır! Aşk sabırdır, herkesin işi değildir aşk! Ne demişler; aşk ile yollar aşılır, vuslata erilir. vesselam...

Kendimden de katayım istedim: Yusufiyelerde yıllarca beklemek dahi olsa sonunda züleyha'nın aşkının olduğunu bilen yusuf bekler, yanlızca bekler! Çünkü bilir ki aşk sabırdır!...
sıçıp sıvazlar bile ağzının tavanına.
kendini bir türlü ifade edemediyse terk eder. ama muhtemelen öncesinde çok savaş vermiştir. karşı taraf hödüktür.

ya da seven aldatılır. ve terk eder.
seven elbette terk etmez. önce sevmekten vazgeçer veya istek dışı bir soğuma sonrası terk eder.
bazen yaşananlar katlanılmaz bi hal alıyo. o zaman üzülmemek ve üzmemek için bitirmek gerekiyo.
Seven adam/kadın her ne olursa olsun terk etmez.Terk edebiliyorsa zaten sevmiyordur.
Eğer sevgisinin karşılığını alamıyorsa,tabiki de terk eder. Kimse sizin gotunuzu kaldırmak zorunda değil.