bugün

peki...
sonrası yok, sonrası sessizlik...
en çok duyulan ses olur, o sessizce gidişin...
çok konuşup bir türlü anlatamadıklarını anlatmak, meğer ne kadar kolaymış...
çünkü sesler sahtedir, gitmek gerçek...

sonrası hep aynı şarkı bende...

koş, koş, kurtul, eskit pabuçlarını.
dilimiz eksildi, küçük kaldık, düştük.
acımız oldu, çok oldu.
veda seksi yapmadan bırakmam. son bı kere daha ver derim sonra çekip giderim. her anı değerlendirmekte fayda var.
hem de koşarken soğuk bulgur pilavı yiyip ağlayarak çekip gitmek...
görsel
bazen gürültü yaparak gitmek gerekir.
sessiz gidişlere bazen çok farklı anlamlar yüklenebilir ama, gürültülü gidiş açık ve nettir.
Erecto, sözlükteki bazı ağzı bozuk türler için değmez. Beni sinirlendirme. Sicicam artık yeter ha!

Eğer erecto sözlükten varank pic dedi diye giderse, yakarım sözlüğü!

Net
nereye hocam ? arkada da arabesk açık tribe girdim yav. arada yine uğra hocam. daha antika dergi falan konuşuruz diyordum. giderseniz üzülürüm şahsen.
yok o iş öyle olmuyor. sevdiklerinin üzülecek olmasını göze alamıyorsun hadi aldın diyelim bu sefer de kafayı bırakamıyorsun. e kafa da senle geldikten sonra istersen mars a git bi bok değişmez.
ilişki bittiğinde bir erkeğe yakışandır.
Görüyorum haberlerde, bıçaklayan, döven, öldüren..
Hayır Eleştirmeyeyim diyorum, ama biz de yaşadık zamanında.
30. Yaşın üstündeki herkes yaşamıştır.
Dert dediğin çük gibidir, herkes kendininkini en büyük zanneder.
Biz de o zaman kendi derdimizi çok büyük sanardık.
Ama bozmadık çizgimizi, sıkıntılıydık, içerde yaşadık.
Yapmadık kötülük, yakışmazdı.
Gerçek bir erkek gibi, ceketimizi asılı olduğu yerden alıp, kaderin bize çizdiği yöne doğru, mecburen aldık voltamızı.
Geriye dönüp baktığımda,
Fikrim sorulmadan,
Halim hatrım sorulmadan,
Her gün sırtımda ağır bir yükle,
Yaşadım adam gibi.
Kendimle gurur duyuyorum.
Bu kadar.
yakıp yıkıp gitsen de sessizce gitsen de gidiyorsun işte. gitmek de yorucu. şov yaparak efor sarf etmeye gerek yok.
Hırım gürüm olmuş mudur? Bilmem.

Allaha ısmarlar, giderim.
Giderken hoşça kalımı ihmal etmem. Demeden gidenlere şahit oldum. Kalbim ağladı sayelerinde.

Gidiyorsun madem, bir gidiş selamı ver.
En iyisi ayrılıklar zor olur Koray avci nin da dediği gibi zor olur ayrılıklar.
Çoğu zaman çaresizliğin bir sembolüdür.
Tam benlik hareket. Hatta "yooo ne gitmesi" diyip gitmek.
En iyisidir kimse bilmeden görmeden uzaklaşıp kaybolmak.
yapılmaması gerektir. bir şey yapılacaksa biraz gürültülü olanı iş yapan durumdur.
sen istersen buna sessizce çekip gitmek de ama aslında 'arkana bile bakmadan kaçmak' tır. 'vazgeçmek' tir. belki de 'korkmak' tır. ardında bıraktıklarına 'acımamak' tır. ya da herkesi her şeyi 'silmek' tir. 'yenilgiyi peşin peşin kabul etmek' tir.
gitmek fiilinin bazen yapılacak en iyi şeklidir. gitmek gerekir bazen kimseye açıklama yapmadan, ses etmeden.
sessizce çekip gitmek istiyorsa eğer insan sadece gitmelidir, açıklama yapmadan. o kişinin gittiğini başkaları anlamalıdır elbette. sessizce çekip gidiyorum demek sessizce çekip gitmekle çelişir normal olarak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar