bugün

mor ve ötesinin mükemmel şarkısı, belki de türkçe müziğin en güzel şarkısı...bu yılın 19 mayısında canlı dinleme fırsatı bulabildiğim * şarkıdır.
Yeryüzünde yalnız benim serseri,
Yeryüzünde yalnız ben derbederim.
Herkesin dünyada varsa bir yeri,
Ben de bütün dünya benimdir derim.

Yıllarca gezdirdim hoyrat başımı,
Aradım bir ömür, arkadaşımı.
Ölsem dikecek yok mezar taşımı;
Halime ben bile hayret ederim.

Gönlüm ne dertlidir, ne de bahtiyar;
Ne kendisine yar, ne kimseye yar,
Bir rüya uğrunda ben diyar diyar,
Gölgemin peşinden yürür giderim...

Necip Fazıl Kısakürek.
Haluk Levent'in böyle bir şarkısı vardı . Kesinlikle dinlemelisiniz , çünkü o zamanlardaki yaşantısını anlatır .

http://www.youtube.com/watch?v=ZtgGcb7QgA0
halk arasında çok fazla sevilmeyen her hangi bir baltaya sap olamamış boş gezenin boş kalfası kişilik.
(bkz: okan yalabık)
Sadri alışık'ın oyunculuk dersi verdiği unutulmaz film.
vakti zamanında * başrollerini okan yalabık, gamze özçelik ve cüneyt arkın'ın paylaştığı kanal d'de yayınlanan bir diziydi.
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/32142/serseri-jenerik
leyla ile mecnun dizisindeki metonya kralı metin in mecnun için kullandığı ve ağzına olsun ses tonuna olsun telaffuzuna olsun fazlaca yakışan kelime.
bir dönemlerin efsane dizisidir.
boş adamlardır. uyuşturucu kullanır, bilgisayar oynar, küfür eder, sürekli sigara içer, yılışıktır ve bir sıkımlık canı vardır.
msn'in aşırı meşhur olduğu vakitlerde erkeklerin serseri@... .com gibisinden dibine vurduğu isimdir.
“Kötülük içkide değildir ki, kötülük insandadır. Ama suçu hep içkiye atmışlardır.”

‘Serseri Kazım’ - Sadri Alışık
bir zamanlar favori dizilerimden biriydi.
yalnız o çocuk spiderman'e dönüşüp duvarlarda gezmeye başlayınca ben de izlemeyi bıraktım.
açık sözlü olan, kafasına göre takılana serseri denir.
yepyeni bir teoman şarkısıdır.

http://www.izlesene.com/v...ri-official-video/8248328

bunlar güzel günlerimiz
Daha beter olacak her şey
Dünya zaten yalan dolan
Kaderden kaçamaz insan
Vurulmuş kalbinin ortasından
Aynaya bakmam kendimi bilmem
Hayat acıtınca dünyayı sevmem
Ne yazık ki tek tabanca
Serseri doğdum serseri ölecem.
mor ve ötesinin en iyi şarkılarından biri.
Teomanin surekli replay'e bastiran sarkisi yine muthis bi teoman calismasi.
yine beyefendimiz boş durmamış albüm yapmış... 2015 in mart ayında çıkardığı "eski bir rüya uğruna" albümünden serseri adlı şarkı girişinde gülmemi engelleyemedim, olmamış abicim bu defa diğerlerini de henüz dinleyemedim.
şarkı sözleri;

Bunlar güzel günlerimiz
Daha beter olcak her şey
Dünya zaten yalan dolan
Kaderden kaçamaz insan

Vurulmuş kalbinin ortasından

Aynaya bakmam
Kendimi bilmem
Hayat acıtınca
Dünyayı sevmem
Ne yazık ki tek tabanca
Serseri doğdum
Serseri ölcem
Teomanin klasikleri arasinda yer alacagina emin oldugun sarkisi bu adam bir harika dostum.
bir dizinin adı olsa da benim için mecnun'un lakabıdır. leyla'nın babası metonya kralı metin amca mecnun'a hep böyle hitap eder.
Mor ve otesinin zannimca en guzel sarkisidir.
Mor ve otesi derim abi...
okan yalabık'ın başrol oynadığı bir zamanların efsane dizisi. sarı sarı saçları, sempatik halleri, çocuklarla bakkalı yağmalayışı falan.o zaman anlamıştım büyük oyuncu olacağını.

hele erkan petekkaya'nın oynadığı manyak bir karakter vardı ki onu hiç sormayın."pisi pisi psikoloğum benim" diye dolanırdı ortalarda.

ulan ne günlerdi be, özledim cidden. sıcak mahalle havasını veren nadir dizilerdendi.
an itibari ile dinlediğim mükemmel teoman parçası. dinlenesi.