bugün

Kürtçe; Başkaldırmak.
nikaraguaca; başkesmek
güzel ülkemizin doğusunu orta dünyadaki mordora çeviren kürtlerin , cesaret oyunudur. hükümetin doğu illerine atadığı kürt sempatizanı valilerin , emniyet müdürlerinin sayesinde rahattırlar. çirkin burunlu kürtlere tavsiye edilmesi gereken ırkdaşları olan ermenilerden ders almalarıdır. ermeniler nerede ?
22 ekim 1993 lice olayları, 1992 şırnak olayları, 1992 hakkari merkez olayları, 2005 şemdinli...2012 şemdinli olayları. tarihte daha bir çok örnekleri vardır ve her zaman türk ordusu tarafından gerekli ayar verilmiştir. yalnız örneğin 1993 lice olaylarında bizzat çatışmaya katılan pkk kurşunlarına hedef olan bir general şuan hapistedir....

pkk ile mücadele edenler içeride... şimdi mücadele edenler de eğer iyi mücadele ederse 2020 yılında içeride olur mu acaba?...
--spoiler--
behemehal bazı kelleler gidecektir.
--spoiler--
iç güvenlik paketinin tamami meclisten geçerse olacak olaydir.
Yakinda gerçeklesecek hadisedir. Nevroza denk gelebilir. Baskaldiridir.
bide kardeş kelime olan berxwedan=direnmek var.
"isyan".
isyan, başkaldırı demekmiş kürtçede.
Tek çözümü baş kesmektir.
bajar adlı arkadaşın bir şarkısı. vaktiyle tunceli'li ev arkadaşım dinlerken dinlemiştim. gizlice dinlerken yakalamıştım, göz göze geldik. diğer kıt akıllı ev arkadaşlarımız anlamazdı böyle şeylerden, siyasetten falan. görüşlerimiz farklı olsa da karakter olarak iyi insandı o yüzden bende siyasi görüşlerini görmezden geldim ve arada beraber seviyeli bir şekilde tartışır, konuşurduk. kürtçe anlamı ise isyan, başkaldırı demektir.
bu kelime bana o eski günleri ve arkadaşımı hatırlatır terörden yada isyandan ziyade...
güncel Önemli Başlıklar