bugün

ispanya'nın dinamosu ile türkiye'nin bozuk jeneratörünü karşılaştırmaktır.

Birisi hiç yorulmadan, iyi bindirmeler yapar diğeri sadece rakip atakları izlemekle yetinir.
*28 mart 2009 ispanya türkiye maçı'nda sık sık karşı karşıya gelmesi gereken fakat her nedense bizim sergio ramos'u hep yalnız görmemizle sonuçlanmış karşılaşmadır.
sac stilleri durumu ozetleyecek karsilasmadir.
ramos kendisine gelen toplarla atağa katılır hatta bitirici vuruş yapmaya çabalar, ibrahim üzülmez kendisine gelen topları ileriye vuracakken o top gider herhangi bir adama çarpar ve rakip takımın bir forvet oyuncusuna pas olur.
birisi tek başına takımı taşırken diğeri tek başına iki-üç kişiyle savaşmış, kendisinden beklenen performanstan daha iyisini çıkartmıştır.
biri futbolcu, diğeri kasaptır.
fatih terim'in şahitliğinde nikah masasında bitmiştir.
biri sürekli koşan sürekli atakta bulunan ve hiç yorulmamasına rağmen diğerinin bu kişinin ataklarını kesememesi bir kere doğru yere taç kullanamaması gibi fonksiyonları vardır. ikiside kanat oyuncusudur.
arda turan'ın da içine girmesi gereken karşılaştırma hatta emre belözoğlu'nun da.

sergio ramos hangi mevkide oynuyor? defansın sağında, ileri çıkarken ilk önce hangi futbolcunun karşılaması gerekiyor? arda turan eğer arda içeri kat etmişse onun boşluğunu da sol içte oynayan emre belözoğlu.

ibrahim iyi oynadı demiyorum ancak, bu adam sağ kanadından gelmiş hiç kimseyle karşılaşmadan ilerlemiş kabak delinho'nun başına patlıyor. delinho birçok pozisyonda 3'e 1 falan kaldı. bir emre aşık, bir hakan balta delinho kadar yorulmadı hatta iddia ediyorum arda ve emre de yorulmadı.

defansın sağındaki adamı ilk karşılaması gereken adamlar karşılamamış, vay efendim rakip atakları izledi falan fıstık. inanılmaz kötü oynayan arda ve emre rakibe bastı da, delinho mu durduramadı? azıcık izan, azıcık adalet.
Her ikisinin de saçları uzundur. ibrahim tipiyle, sıfatıyla, saç şekliyle deliye benzer. Sergio ramos daha şekildir.
sergio ramos vs gökhan gönül olması gereken başlıktır. zira sağ bekler onlardır. sergio ramos bindir allah bindir, adam kevgire çevirdi çizgiyi; gökhan gönül ise orta sahayı geçmedi. ibrahim üzülmeze gelince, adamın hiçbir suçu yok, arda hiç yardım etmedi geriye, teke tek bıraktılar adamları üzülmezle, ne yapacak adam uçacak mı?
(bkz: kedi vs fare)
arda ve emrenin yüzünden ibrahimin yenik ayrıldığı karşılaştırmadır.
ramos her iki ayağını kullanabilirken ibrahim sağ ayağını yürürken bile kullanamaz.
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
(bkz: 28 mart 2009 ispanya türkiye maçı/#4935036)
ben demiştim demeyi sevmem ama biraz eksik tesbit de olsa ben demiştim. (en azından gazete de bitmiş maçtan sonra yazan spor yorumcuları gibi değil de peşin peşin söylemişim)
1 nisan 2009 türkiye ispanya maçı'nda tekrardan karşı karşıya gelmiş ikili. Sergio ramos oynadığı kanadı rakip takıma kapatıyorken, diğeri gelen topa el kol sallayarak giriyor.
aynı cümle içerisinde görebilmek bile bir şanstır. nerede aynı yetenek.*