bitirme tezime * göre varlığı tehlike arzeden madde. hakkından antioksidan gelir.

yağların otooksidasyonu sonucunda ortaya çıkarlar.

zararlı etkileri şöyledir:

Yağlı gıda maddelerinin bozulması,
Vücut hücrelerinin zarar görmesi,
Cildin yaşlanması,
Sonu kansere varan önemli hastalıklar.

antioksidanlar en tarafından bertaraf edilmediklerinde sebep oldukları felaketler:

Hücre membranı protein ve yağlarını yıkarak hücresel fonksiyonları engelleme
Hücrenin ölümüne neden olma
DNA'yı mutasyonlara açık hale getirme
Bağışıklık sisteminin aktifliğini bozma

vücutta bulunan başlıca serbest radikaller:

Süperoksit Radikalleri
Hidroksil Radikalleri
Nitrik Oksit Radikalleri
(bkz: efsane geri dondu)
protein molekünü oluştururken ana karbon atomuna bağlanan oksit.
hoşgelmiş yazar. ironilerin kralı.
(bkz: izlemedeyiz)
aduket adlı şarkıdan çok etkilenmiş yazar. hayırdır inşallah üstad dediğim durumdur.
arsenik ile asterix i karıştıran yazar. aha karıştırdım lan öyle değildi. çocuklarla ilgili bişeydi ama unuttum şimdi.

serbest sitilde güreşen, aynı zamanda da radikal olan, bu ara ankara nın suyuna takmış yazar. kardeşim sizin evde damacana yok mu? yoksa gönderiiim ben.
kadınlarla ilgili bir derdinin oldugunu düşündüğüm yazar. zamanında cok darbe yemiş sanırım..
Kelime dağarcığı bir hayli geniş, kibar yazar.
(#3569791) nolu entrysinde büyük bir özenle sakladığım kimliğimi deşifre etmiş olan yazar. * * *
melih gökçek'tir kendisi.

izmir'in suyu da, izmir'in suyu deyu koşuşturmaktadır.

doğru izmir'in suyunda arsenik tespit edilmiştir, ankara'nın suyunda da arsenik vardır, aşılama tekniği ile arsenik seyreltilmektedir ankara'da, fakat, çubuk barajı'ndaki su miktarı azalınca yani aşılayacak su bulunamayınca, kızılırmak'ın suyu ağırlıklı olacak ve arsenik miktarı izmir'dekinden kat be kat fazla olacak.

bu dediklerim olduğunda da görmek isterim kendisini.
hoşsohbet dost insan.
her entry gireceğim başlıkta entryleriyle karşılaştığım çaktırmadan ayarlaşılabilen sağlam uuser. *
#3616840 nolu entrysiyle gece gece güldüren yazar.
yazılarını zevkle takip ettiğim yazar. bir zamanlar "gerektiğinde başının üstünde vızıldayan sinekten bile ibret alacaksın" derdi dedem rahmetli, bu da öyle işte..
Lost'la ilgili bildiklerini anlatıp keyfimi kaçırmaya çalışan yazar. *
hele bi' oturup soluklanması gereken yazar.
kah varsayalimcilik ekolunun bayraktari olan kah ekonomi hakkında bilgilerini arz-i endam eden vel hasıl-ı kelam bir hakikati arayan ve hayal olma pahasini peşo peşo kabullenmiş olan sevdiğim ve taktir ettiğim yazardir. winston marka sigarasi olmadiğinda vakitlerden gece, dilde varsa bir hece, bence bmc demek istediğim kişi.
ziyadesiyle zorlarsa tombala ya da sayısal lotoya iman eder, milli piyango idaresini de rabb beller. tanrı zar atmaz diyene tavlada kozlarımızı paylaşalım diyecek kadar absürt yazar.

cebimden kendisine 19 tane totem seçiyorum.

biliyorum: ben seni anlayamayacak kadar cahilim.
kendi haline bırakılması gereken radikaldir. nickiyle tam da bunu işaret etmektedir. radikalliğinden kastı malum dünya görüşüne * radikal bir şekilde tutunmasıdır kanımca. görüşüne ters olan entrylerin sahiplerine özel mesaj atarak ne kadar cahil olduklarını ve saçmaladıklarını söyler, hadlerini bildirir * . girilen entryden zeka seviyesi ölçmekle kalmayan, ayrıca tahsil durumunuzu ve hatta ve hatta kaç kitap okuyup anladığınızı da kolaylıkla söyleyebilen yazar. allah zihin açıklığı versin ezberini bozmasın diyor ve seri ekşilerimi saymaya koyuluyorum. *
tartistigi kisilerin cogundan zeki ve bilgili oldugu icin haz edilmeyen yazar. siz yillardir bir yerden duyduklarinizla, gorduklerinizle konusup o size birbirinden farkli kaynakla cevap verince tikanmaniz normal. sozlugun bu yerine uyuz oluyorum, yuzyuze iken iki kelime kuramayacak adamlar, tartisma sirasinda aciyor google i bir seyler buluyor yaziyor ne yazdigini bilmeden, bir de cikip bilgiliymis ayagina yatip, "oku" diyor. ne proflar, ne docentler cikar sozlukten ha...

hak edene cevabini en layiki ile veren aziz dostum.
çaylak olduğunu farkettiğim eski yazar. umarım geçici bir şeydir, çünkü sözlükteki az sayıda olan iyilerdendi.
gün itibariyle sol frame' yi bir ihtimal aynaya bakarak ilham aldığı mal konulu başlıklarla dolduran yazar.

Edit: imla
neden çaylak olduğu anlaşılamamış iyi yazar.
tekrar hoşgelmiş.
sanırsam bir film adı.. hatta dün cnbc e de gösterildi.

(bkz: free radicals)