1. 1.
  (bkz: serbest piyasa ekonomisi)
  1 ... vernon sullivan
 2. 2.
  kapitalizmin kibar, liberal itikada uygun adı. özgür böle, serbest bişey. kapitalizm deyip farklı olacana serbest piyasa de delikanlı ol.
  1 ... ethempertevefendi
 3. 3.
  parası olanın düdüğü çalmasıdır.
  1 ... septik
 4. 4.
  bir kazağın 10 tl ile 150 tl arasında değişmesidir. alım gücü ve satış yeteneğine göre değişen hayali oluşumdur.
  1 ... roman kahramani
 5. 5.
  hemen tüm dünyanin uyguladigi piyasadir.
  1 ... berkedede
 6. 6.
  gerçek anlamının çok dışında, müşteri sikmenin kılıfı niyetine kullanılan deyim.
  (bkz: siz çok yanlış gelmişsiniz)
  1 ... elimde belgeler var
 7. 7.
  (bkz: liberalizm)
  (bkz: liboş)

  liberal bastards var bir de amerikada. liberallere direk piç diyen söylem.
  1 ... ischam
 8. 8.
  aç gezen insanları gördüğü halde paradan tuvalet kağıdı yapan insanların olduğu piyasadır. o insanlara "ne yapıyorsun oğlum?" demeye hakkınız yoktur. istediği yapar. isterse sobada yakar. size ne mk? siz de kazanın siz de yapın.

  diğer insanların kazancını baltalamak ve onları rakip olarak görmektir. "o da kazansın" olmaz, "ben kazanayım" olur.

  dünyadaki her şey kelebek etkisi ile birbiriyle bağlantılı olduğu halde, herkesin sınırsız özgürlüğe sahip olmasıdır. örneğin yaptığınız her çocuk, yapılan her gereksiz harcama ve sonsuz sayıda eylem, fakirleri daha fakir yapabilir. ama bu lanet olası düzende kimse hiçbir şeyi umursamaz. kendine ve insanlara zarar verdiğini bildiği halde istediğini yapar. eğer yeteri kadar planlı ve kurallı bir düzen olursa dünyadaki fakirliği, mutsuzluğu, kirliliği hatta hastalıkları bile bitirebiliriz. örneğin çocukların okula gitmesine gerek kalmaz, insanlarda gelecek kaygısı ve stres olmaz, işsizlik, açlık, geleceğin belirsizliği ortadan kalkar. savaşlar biter. bunların hepsi kurallı bir dünyada olur. serbest bir düzende debelenir dururuz, işin kaymağını en zengin 500 insan yer.
  1 ... anambunelan
 9. 9.
  serbest olması sadece zenginlere, bencillere, zalimlere, güçlülere, hırsızlara, adaletsizlere yarar.
  ... anambunelan
 10. 10.
  özgür, adil ve çoğulcu rekabet sonucu kalitenin ucuza alınabildiği sisteme denir. özgür, adil ve çoğulcu rekabeti olmayan bir piyasa daima tekelleri, tröstleri, sömürüleri, kartelleri, vurgunları netice verir. özgür, adil ve çoğulcu rekabete dayanan serbest piyasayı kimse domine edemez, sömüremez. kimse tröstleşemez, tekel-kartel kuramaz.
  ... straight gigolo