bugün

vizontele için yapılmı$ bir harika. karde$ türküler'in hüzün salgılayan eser-i $ahanesi. a$ağıdaki diyalog sonrası duyulan o buruk ezgi, yutulan gözya$larının top top olup iç'inize akmı$ halidir.

-burası için en güzel lafı sadık hoca söylemi$ti karde$im!
-ne demi$ti ???
-hayal kırıklığının ba$kenti demi$ti.
her daim ağlatan türkü..
gerçekten güzel, dinlenesi bir türkü.. beni ağlatmasa da hüzünlü..
damara damara vuran bir kardeş türküler klasiğidir. dinlenildiğinde kaşlar otomatikmen küçük emrah modeli alır.
Serabî Sözleri Pakrat Estukyan, Müziki Vedat Yıldırım'a ait olan ermenice enfes şarkı.
ömrüne ömür de katabilir, özenle sakladığın canından da çalabilir bu türkü. ne yandan gelirse artık.

senelerdir çok severek dinlerim kardeş türküler ne yaparsa. bu türküyü de dinlediğimi biliyordum. biliyordum da bulamıyordum senelerdir. senelerdir diyorum, sanki kasıtlı olarak saklanmış benden. ablam ben uyurken de müzik dinlerdi bazen. lisedeydim o zamanlar. uzaktan uzaktan gelen şarkıların hemen hepsini beynim kaydetmiş bir şekilde. bu şarkı da dönem dönem çalardı hep kulağımda. bir türlü anımsayamamak ama! saatler boyu sessizliğe gömülüp düşündüğümü biliyorum. saatler boyu birçok şarkı türkü dinlediğimi... yok işte, yok.

bu gece, öylesine saçma sapan bir şekilde müzik dinlerken işte, denk geldi. megadeth, kayahan, kubat, finntroll, zeki müren, ezginin günlüğü gibi devam eden oldukça karışık listemden sonra kardeş türküler açalım dedik. şarkı çıktığı gibi çok seneler öncesine gittim. bir anda yok oldum oturduğum sandalyeden. hemen kapattım sonra, geri dönmem gerekiyordu. eve dönmem gerekiyordu. koşarak eve geldim. açtım şimdi, doyasıya yok oluyorum oturduğum yerden. bu yazıyı da çok uzaklardan yazıyorum. kendi kuytu köşemden, gizli köşemden. bir tek köşe bile ayrılmamışken bana, var olan ve olacak olan tüm köşelerin sahibi benim burada.**