bugün

uzun zamandır kimseye ciddi anlamda söylemedim. sanırım sevgim bitti arkadaşlar.
Sehl-i mümteni sanatı gibi bir sözdür günümüzde. Söylemesi kolay görünen ama anlamı derinlerde, kalpte saklı olan sözdür. Ancak anlayanadır tabii bu.

Sehl-i müşteri, söylemiş olarak kolay olan Ancak anlam olarak ziyadesiyle dolu ve söylenebilmesi için bilgelik gerektiren söz söyleme sanatıdır. Özellikle Yunus Emre ilahilerinde buna sıklıkla rastlanılır.
görsel
bir kadından duymayalı o kadar uzun süre oldu ki kadınların bu sözü kullanmadığını düşünmeye başladım. başka bir ihtimal de benim dışımda çoğu kişinin duyuyor olması. kadınların aradığı bazı şartlara uymadığım için yalnız kalmak zorundayım ve kalbim yok ya, bu yüzden boşverin. siz şartlarınıza uygun erkeklerle çıkıp sevişin. ben bir şey hissetmiyorum nasıl olsa.
bazı erkeklerin duymaktan bıktığı, bazı erkeklerin ise hasret kaldığı söz. kimler olduklarını da hepimiz biliyoruz.
Bir (bkz: bora öztoprak) şarkısıdır.

"Seviyorum demek zordur her zaman
Boş bir laf gibi gelir
Dur söyleme yanlızca bak bana
Gözlerim söyler nasıl olsa
Her günün akşamında
Seni çok çok seviyorum
Gece göz kırparken duvarlara
Seni özlüyor ellerim."
yalan bir cümledir. muhatabım bellidir. sizleri tenzih ederim.
bende seni.

seni değil lan retkit
aşıkken sevgiliye sürekli söylenmek isteyen cümledir. içinden gelir kendini tutamazsın. şiirler aşıkken anlamlıdır asıl..
Değmeyen birine söyleme, insanın yaşama hevesini elinden alıyor. iyi geceler.
Uuuuu, böylesini de hiç görmedim.
hele en çok söylenen yalan.
bomboş iki kelime çok sıkıcı.
duyduğum an buz gibi soğurum. her şeyin tadı kaçar. keyfim kaçar. hevesim kaçar.
yasaklı cümle.
nefretin hırsı gücünü tercih ederim.
Dilde ezbere düştüğünde anlamını yitiren kelimeler dizilişidir. Sanki konuşurken Cümlenin sonuna sesli bir nokta koyar gibi yersiz bir sonlandırma seçimidir; "seni seviyorum" deyip telefonu kapatmak. asırlardır da dün de bugün de cümle aynı cümledir Ama ses olduğu kalbe, işiten kulaklara göre binbir şekle girebiliyor.
Duyduğumda kalbimin nasrını çatlatacak sese kurulu yıllardır nefsim. En derin uykusuna uzanalı yaşım kadar oldu.
bazı insanların duymaya, bazılarının uzak kalmaya alıştığı söz. bu adaletsiz durum bile hayattan ve dünyadan soğumak için başlı başına bir sebeptir.
(bkz: bir daha söyle)
olabilir.