bugün

nedenini bilmediğim bir şekilde şu an beynimin içinde dönüp duran ibrahim tatlıses şarkısı.
murat boz da " beni bana bırak" adlı eserle, mustafa kılçık ise " beni bana bırakırsan ölürüm " adlı eserlerle ona nazire yapmıştır. bir de" bana beni geri ver" diye bir şarkı var. bu gibi kelime oyunları " bir ben vardır bende benden içerü" cümlesinden yola çıkılarak üretilmiş gibi sanki.
Son dönemde tasvip edilmeyen olaylarla bir kuple popüler olmuş popçu berkay'In doksana bir kala Singleında orkestra tarafından rahatsız edici bir şekilde groove çalınmış, Türk popüler Müziğinde pekte duymaya alışık olmadığımız bir soundla karşımıza çıkartılmış parçadır.
(bkz: seni bana yazmışlar)
şeriat kafasının üç kelime ile özetidir.
yıldız tilbe'nin zamansız şarkılarından. eski mi yeni mi anlaşılmayangillerden.
--spoiler--
sevgilim canım dedikçe kendini gizler oldun
peşinde sürüklendim ben çok mu değerli oldum
--spoiler--

dizeleriyle gözpınarlarımda yaş biriktirmiş şarkı.

kaçan kovalanır arkadaş, bi bok olmadı. gene yalnızız..
yıldız tilbe nin sesinden dinlenesi dinledikçe delinesi şarkı.temolu yorumu:

http://www.youtube.com/watch?v=EytB4NDzEsA
benı benden alırsan senı sana bırakmam gıbı laf karısıklıgı ve bunun sonucunda da kafa karısıklıgı yaratabılen sozler toplulugudur.
ibrahim tatlıses haberleri sırasında görüp tekrar hatırlanan üstüne sevgiliyle kavga denk gelince günlerce dinlenilesi bir şarkı olmuştur.

(bkz: bu gönül az mı kahrını çekti)
şu saatte iyi gidendir.
yıldız tilbenin o muhteşem sesine yakışan on numara beş yıldız bir şarkısı...
oysa aşk denen rüya...
söz ve müziğin yıldız tilbeye ait olduğu şarkı.
ibrahim tatlıses'in tek kelimeyle muhteşem söylediği şarkıdır..

bu gönül az mı kahrını çekti, bensiz aşkın neye yarar ki der ve koyar noktayı..

ayrıca şarkıda geçen ;

bir aşk var bir de aşık.
iç içe karmakarışık.
seninle hiçbir ilgisi yok.

kısmı platonik aşkı da çok guzel anlatır.
(...)
sevgilim canım dedikçe kendini gizler oldun
peşinde sürüklendim ben çok mu değerli oldum
bir aşk var bir de aşık iç içe karmakarışık
seninle hiçbir ilgisi yok

"neden baktın gözlerime,
neden yattın dizlerime,
bunların da bedeli yok.
oysa aşk denen rüya,
sana yeter bana da,
görmedin göreceğin yok
umudum dualarda,
allah acır halime,
beni sana köle etmez" şeklindeki muhteşem sözlerini ibrahim tatlıses söylememeyi tercih etmiş. buna karşılık yıldız tilbe her gittiği yerde eksiksiz söyleyip hakkını veriyor. helal.
bu şarkının basında yaklasik 25 saniyelik bir müzik vardır ki o bile yeter insanın içini ürpertmeye.
(bkz: beni benden alırsan seni sana bırakmam)
ibrahim tatlısese en çok yakışan şarkılardan biridir. yıldız tilbeyle düet şeklinde söyledikleri formatı çok güzeldir. tam içki masası şarkısıdır tabii o duyguyu almak için birde aşk acısı çekmek lazım
şarkıdaki "beni benden alırsan seni sana bırakmam" dizesinde bulunan bir söz öbeği. anlamı şudur: "beni üzersen vururum seni"
içerken dinlenebilecek en damar şarkılardan biridir.*
yıldız tilbenin ibo show da söylerken ibrahim tatlısesi resmen dövdüğü şarkılardan biridir. ibrahim tatlıses "yahe yahe.." diyerek katılabilmiştir sadece..
- hayatım beni eve bırakır mısın..
- seni sana bırakmam..
- manyaklaştın sen iyice..
- napiim format böle.
ibo show daki yıldız tilbe yorumuyla dinlediğinde acayip tesirli olan, deli şarkı. yorumu anlatmaya kelimeler yetmiyor o kadar yani. hele de şu kısmı.. *

oysa aşk denen rüya,
sana yeter bana da,
görmedin göreceğin yok..
umudum dualarda,
allah acır halime,
beni sana köle etme..
(bkz: seni kendime sakladım) *
(bkz: beni benimle bırak)*