bugün

birbirine uymayan çiftler için anne-baba rızasının alınamaması gayet olağan ancak annenin kendi kafasında gelin olarak başka biri varsa oğlunun getirdiği gelin adaylarının hiçbiri münasip olmuyor, oldurulmuyor.

ana kuzusu ifadesine gelirsek;
Türkiye'de erkek çocuğuna verilen önemi herkes biliyor. annelerin "oğlumdur yapar, oğlum en iyisini hak eder" düşüncesiyle hareket edişlerini de biliyoruz.
kimse senin oğlun olduğu için bir şeyleri hak etmez diye bağırasım geliyor öyle tiplere.
herkes çocuğu için iyisini istemekte gayet haklı tabii ama bazı anneler evlenmediğinize şükretmenizi sağlıyorlar.
misal; komşumuzun oğlu var, kız arkadaşıyla senelerdir görüşüyor oğlan. kız oğlanın okumasını bekledi, askerliğini bekledi, iş sahibi olmasını bekledi. hadi evlilik dendi oğlanın annesi fitne fesat sokmaya başladı.
gerekçe?
"kızın ailesi zengin, üst tabaka değil"
ulan baştan bilmiyor muydun?
aylarca uğraştı kadın, en sonunda vazgeçti oğlanla kız. oğlan harap hâlde saçları bembeyaz şimdi. kimseyle evlenmeye yanaşmıyor. o gençlere yazık değil mi?

sorun aile rızası değil. aile rızası alınması gerekli, sonuçta o ailenin bireyi oluyorsun artık. annenin sudan sebeplerle gelin adayını istemeyişi ve oğlanın buna tamam demesi asıl sorun.
ana kuzusu denilen şeyle anne rızası farklıdır yani.
Ben istesem ile ben istiyorum arasında fark var. Kaldı ki anne çocuğunun kötülüğünü istemez. Evlendiğini görmek ister. Sizi istemiyorsa sizde oğlunun göremediği bir şey görmüş veya hissetmiştir. N2 bileyim çok çok açık giyiniyorsunuzdur ya da büyüklere saygınız yoktur. Bu ve benzeri şeyler olabilir. Tabi önyargı da olmuyor değil.
Yani bir arkadaşımız yazmış. Kızlar istiyor ki erkeğin anası ölsün gebersin. Erkek anasını hiç takmasın yok saysın. Öyle olmuyor işte.
Onlar da ileride anne olacaklar. Hesap etmeleri gerekir.
En baştan Ananızın istemeyeceğini istememekle çözülebilecek problemdir.
uzak durun o erkeklerden. anasının istediğini penisine giden kan yüzünden bir süre görmezden gelsede çok kısa bir süre sonra sizden boşanacak ve annesinin seçtiği kişiyle evlenecektir.
yapan şerefsiz bir tanıdığım vardı, muhabbeti kestim kendisiyle. eski karısı için bir de bir sürü ağza alınmayacak laf söylerdi.
Peki. Allah yolunu açık etsin deyip önüne bakmak gereken durumdur. Başka hiçbir söze gerek yoktur.
çöpçüler kralı filminde ki zabıta amiri şakirdir. ama filmin sonlarında aslında hiç değmeyecek hacer için anasını camdan atmaya da kalkar. anne rızası almak ile anası kuzusu olmak arası çizgi vardır. kızlar istiyor ki, erkek anasını benim için yok saysın. yapma ya yok öyle bir dünya. siz babanızın prensesi olunca çok duygusal, çok aile bağı kuvvetli kişi oluyorsunuz. biz annemize hürmet, düşkün olunca ana kuzusu yaftası. hadi oradan sizde.
Kibarca Ayak yapmıştır. Seven adam anasını da ikna eder danasını da. Fakat Şu kadarı da var ki eğer aklı başındaysa üzerinde hakkı hukuku tartışılmaz atasının sözünü yere düşürüpde razı olmadığı (özellikle baba) bir kadının peşi sıra gidip rızayı ilahiye muhalif bir işten kaçınır. Elbetteki ona göre davranır ve mesafe koyar. Yoksa buna hakkı kalmaz. Çünkü kuran ve sünnete uygun hareket eden bir Babanın rızası allahın rızasıdır. o yüzden onun razı gelmediği böyle bir işte hayır ve bereket yoktur. Olmaz. Yeter ki kişi bu inceliği idrak edecek ilme ve basirete sahip olsun. Sonuçta herşey nasiptir bu hayatta. istemek yetmez. illaki nasip olmalı. Baba istemiyorsa vardır bir hikmeti. Bunu karşı taraf ister anlasın isterse anlamasın hiç farketmez..
bir yandan haklı iken diğer yandan da haksız kişidir. iki tarafıda fazla umursamamak en iyisi.
şayet evlenirse arabada ön koltuğa annesini oturtacak erkektir.
Anasından Önce kendisini netleştirmek gerekir ben istiyorum da dememiş sonuçta.
sana karşı cinsel çekimim var ama yaşam tarzlarımız farklı demenin kıvrılmış halini söyleyen erkektir.
sekhmet 07 nin gerçek yüzü çıktı ortaya. senin gibi avrat eksik kalsın ne diyim.
Evliliğin asla yürümeyeceği erkektir.

Anana sor bakalım ben onu istiyor muyum?

Edit: Gerçek yüzüm hep ortadaydı siz göremediniz.
Ananı da al git denmesi gereken erkektir.
ananı sikeyim o zaman siktir git denilmesi gereken dallamadır.
Nicktir çekilmesi gereken erkektir.

Ne içiyorsunuz aq.

Ben ananı istiyor muyum sor bakalım?

Böylesinden eş olmaz kızlar.
kuntizin önde gidenidir. maksadını başından belli etmiş katumuklu. belli ki aldığı hanımı anası ile aynı evde yaşatacak. onlar sabahtan akşama birbirlerini yerken bu paşazade akşam gelecek keyfini sürecek. anası gelini beğenmez "oğlum şu yemekleri sever onları yapayım" der. hanımı "altta kalmamam lazım şu tatlıları da ben yapayım yiğidimin üstünü başını tertemiz edeyim" der. bu toramana da sefasını sürmek kalır. hem sabahtan akşama birbirleri ile dövüştüklerinden yorgun düşerler ve adama parlayamazlar kadın dırdırı da olmaz asla. vay uyanık vaaayyyyy.
Mantıklıdır. Gelin kaynana arasında kalmak istemeyen erkektir. Kafası rahattır.
Anasının eteğinin dibinden ayrılmayan ana kuzusu erkektir.

Hizmetçi mi alıyon aq.