bugün

Konuyla alakalı söyleyebileceklerim tecrübeyle sabittir.
Benim gibi resmi bir ortamda yetişmiş, çalışmış biri için elzemdir.

Yeni tanıştığınız birine sen diye hitap etmek aslında yakışıksız bir davranış bu ister garson olsun ister müstakbel sevgiliniz. Bu anlaşılır fakat bir de işin ayakken baş olmuş patron sendromu vardır.
Konuşurken siz demenize rağmen ısrarla sen diye hitap ederler. Nedir peki sebebi? Orul orul orrospu çocuğu olmalarının dışında aslında kötü sinyaller veren egolarına da hükmedemezler. Genel itibariyle de yalaka tipler oldukları için böylesi ince bir adab-ı muaşeret kuralından haberdar olmaları beklenemez. Peki ne yapmalı? En kibar üslubunuzla uyarmalı. Konuşmaya bu şekilde devam etmesi rica olunmalıdır. Korkmayın nezaketiniz it gibi havlayıp ama ben patronum cakası satmasına engel olur. Evet bir sonraki toplantıda sizinle göz teması dahi kurmak istemezler ama olsun başınızdan bir sığır eksilmiş olur.
Daha önce söylediğim gibi tecrübeyle sabittir. Selam dahi vermek istememelerine rağmen en gözde çalışan olmanızın verdiği haklı gurur seslerini keser.
Bu resmi bir örnek.

Zamanında kuzenimin doğumgünü için galata civarında bir yerle anlaşmıştım. Titiz bir insanım vaadedilen her şeyin eksiksiz olması için teyit telefonlarımız sürüyor sonunda anlaştık yola çıktık.kalabalığız aracın içinde yol tarifi alıyoruz mekan sahibi beyden. Saatlerdir trafikte olmanın verdiği sıkıntıyı da eklemeliyim.
Hanım hanım konustukça 'sen' ler, havalarda uçuşuyor demek ki o zamana kadar sabredebilmişim uyardım. Kısacası topla üslubunu babanın evladı değilim demeye denk geldi telefonda soğuk kısa bir sessizlikten sonra mekanı bulduk.
Tırmandık aslında merdiven çıktık demek haksızlık olur. Içeri ilk girenlerdendim sanırım karşımda muhtemelen 2 metreye yakın boyuyla, tokalaşmak için elini uzattığında kol kaslarından yarım saat sonra ulaşabildiğim devasa bir adam karşıladı. .... hanım?
Elimi uzattım ama oyuncak gibi avucunda kayboldu o an aklımdan neler mi geçti?
Bizim erkek arkadaşların hepsi bir olsa indirebilirler mi? Acaba bizi üst üste mi koyar yoksa dolmalık biber gibi yanyana mı dizer hangi kombinasyondan başlar? Hobileri nelerdir? Boş vakitlerinde insan kemiğiyle dişini kurcalar mı? Karısı var mı varsa bitkisel hayatta mı? Çünkü o sayılmaz. Ben de biraz fazla mı sert çıktım en azından öldürmeden önce şahadet getirmemize bari izin verirdi bu kadar önemsemeseydim ah ben ah...

Tokalaşana kadar daha neler geçti aklımdan. Pişman mıyım asla güzelleştim bir huzur geldi gecenin sonunda yüzüme.
Gecenin sonunda o bana ablaaa diye bağırıp kardeşimiz bir şarkı daha söyler miieee? Diye icazet alıyordu resmiyet falan kalmadı tabbeee karşiim diye mikrofonlar havalarda göbekler uçuştu . Alkol almayıp eğlencenin gözüne vuruyor olmamız aramızdaki tüm buzları eritti.
benim için içimden geldiği gibidir bazı büyük adamlar vardır içimden onlara siz diyesim gelmez bazı insanlar vardır da küçük olmalarına rağmen siz derim.

herkese saygı göstermek büyük saygısızlıktır, saygı büyük bir kavramdır, herkese gösterilmez.
Ego ile alakalıdır aile içinde korunduktan sonra bu denge dışarıda beklediğiniz istediğiniz gibi olmaz ise şaşırmayın egosunda yüzmeyi geçtim boğulmuş kişilerden uzak durun gerisi geliyor kendiliğinden.
güncel Önemli Başlıklar