bugün

Bugün cemaatteki arkadaşımın bizi davet etmesiyle gideceğimiz film. Merak ediyorum acaba ne kadar mübarek bir film.
(#19190523).
Filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum gerçekten de mübarek bir filmmiş! Ha bir de bir sahnesinde neredeyse ağlıyordum (bkz: yeminle lan)
Bedavadan bilet buldugum, yarin aksam izleyecegim filmdir kendileri. Umarim dini somuruye basvurmamislardir, yoksa bilet bosuna gidecek.
Burçin Abdullah için izleyeceğim film. a para verir miyim tabi ki hayır. yakın zamanda düşer nasılsa torrente.
başka ülkelere giderek ajanlık yapan şakirtlerin güya yaşadığı zorlukları anlatan film.
aslında güzel film olmuş o cemaate karşı olsam da objektif olmak lazım.
Bazen bazı 'şeyleri', doğru yanlış demeden, doğruluğuna yanlışlığına bakmadan yaparsınız. Moral gereklilikler, bu kategoriden şeylerdir.

insanın kendini GÜÇLÜ hissetmesi 'moraldir'; devletler de insanlardan oluşan bir organizasyon, insan tabiatının aynısını gösteriyorlar.

Halkımı ve devletimi güçlü görmek, benim için 'moral' gerekliliktir. The Cemaat'in yurt dışında açtığı okullara ben böyle baktım; bakıyorum.

Amerikan misyonerlik okullarına kızsam da Türk misyonerlik okullarını (anakronik olsa bile) sempatik buluyorum - Moral gereklilikten!!!

Yurt dışındaki okullara hoca olan gençlerle ilgili SELAM filmini bu yüzden izlemek istedim; bakalım Cemaat hikayesini NASIL anlatmış?

Selam ÇOOOK izleniyormuş; gazeteler yazıyor. Fakat hikayeyi HiÇ AMA HiÇ DE GÜZEL ANLATAMIYOR - Film bile değil bu yaaaa!!

The Cemaat'e çooktandır sempatim kalmadı; yurt dışındaki okullarına hala 'fitim'; filmlerine ise, üzgünüm ÇOK KÖTÜ diyeceğim....
----
Dip not:
Film değil - Müsamere; ha valla adı bu: http://www.youtube.com/watch?v=29z4wbgxuWk Hikaye anlatma özürlü bir sinema...
Muhteşem konusu olan filmdir, zaman zaman sıktı ama yine de idare eder. Filmi yapanların gözümüze vurdukları "bak bu filmi şu insanlarla yaptık" reklamı tepkimi aldı, gereksizdi.
afişleriyle bile yeterince rahatsızlık veren, filmdir.
Amatör filmler gibi fragmana sahip film.
cemaatçilerin filmidir.
açık ara izlediğim en kötü film.
tarafsız izlenirse 10 üzerinden 6 ile 7 arasında bir puan alabilecek normal bir film. içindeki bir kaç anlamlı söz olmazsa bu puanıda haketmez aslında ama ...
Bu ara izlediğim en berbat filmdir. Festivaldeki o güzel filmlerden sonra dahada iğrenç gelmiştir. Boşuna zaman kaybi izlemeyin.
Cemaatin kurduğu tuzaktır. milleti gaza getirip öğretmenlik okutturup cemaate eleman yetiştirmek amaçlanmıştır.
fethullah gülen ve tayfası tarafından sponsor olunan film.
selam'ın 2. filmi 2015 de çıkmıştı. 3. filmi çıkacak mı acaba merakla bekliyoruz.