bugün

harry potter ve melez prens adli kitapta melez prens*'in icad ettigini ogrendigimiz ve rakibi parca pincik kesik yapan, guclu yapildiginda panter tirmalamis hale sokan buyudur. harry sonra melez prens'in uzerinde denese de, "sen kimsin lan benim yaptigimi bana satiyosun" ayarini yemistir.
--spoiler--
(bkz: george weasley) in bir kulağının kopmasına neden olan büyü.
--spoiler--
Harry'nin ilk olarak Draco Malfoya yaptıgı ve daha sonra pismanlık duydugu ''ben boyle olsun istememistim'' dedigi buyudur.

(bkz: pismanlık)
ortalığı kana bulayan, feci derecede karanlık bir büyüdür fakat düşman üzerinde etkilidir.
severus snape'in james potter'a uygulamışlığı da vardır.
uygulandığı kişiyi karpuz gibi yaran büyüdür.
(bkz: işte o benim)
harry potter ve melez prens adlı kitapta ilk olarak bahsedilen, harry'nin melez prens'in iksir kitabından öğrendiği ve ne olduğunu bilmeden draco malfoy'un üzerinde uyguladığı büyüdür. yapılan kişinin vücudunda kesikler açar. bu kesiklerden çok fazla kan akar. harry yaptıktan sonra pişman olmuştur olmasına ama draco yaralanmıştır. ve daha da önemlisi severus snape kitabının harry de olduğunu anlamıştır.
telif hakları ancak severus snape'e ait olabilecek kadar karanlık ve zekice büyü. ayrıca sekizinci nesil bir yazarımız. nick seçimiyle 10 üzerinden 10 alıyor elbette.
yeni yazar. hoşgelmiş.
geçenlerde yaptım da, kitapta anlatıldığı gibi bir sıkıntı yaratmadı yaptığım kişide.

abartılıyor.
nickinden dolayı ilgimi çeken yazar. yazdığı şeyler de hoşuma gidiyor hep.
Severus snape hayranlığımın üç dört katına çıkmasına sebep olan iksir kitabının içinde bulunan ağır yaralayıcı bir etkiye sahip büyüdür, olmadı ki snape gibi bir öğretmenimiz.
george weasley'in kulağını kaptırdığı lanet. seni gidi hınzır snape seni.
Fiat tempra! Hahaa!