bugün

akp döneminde olduğu iddia edilmektedir. devlet hastanelerinin yetersiz olması, özel hastanelere para verilerek gidilmesi (bir kısmını biz, bir kısmını devlet veriyor bedava değil yani), reçeteye ilaç yazdırmanın paralı olması, ilaç almanın sınırlı olması (bir ilacı süresi gelmeden alamıyorsun, kesinlikle kaybetme, mekan zarar etmesin) ancak bizim ülkemizde devrim olarak nitelendirilir ve ancak akp gibi bir parti bunu bize devrim diye kaktırabilir.
evet devlet hastanesine 30sn'lik muayene için 35 lira verirsin, 2 ilaca 100 lira verirsin sonra sağlıkta devrimmiş. bi siktirin gidin pis döverim.
kanser hastalarının ilaç bulamayıp bakanın sadakasına muhatap olduğu ülkede gerçekleşmiştir. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23042886.asp ve bu kız üniversite öğrencisi bir bayan hani sosyal devlet kardeşim. hala buna devrim diyebilen var. insan hayatı nasıl hiçe sayıldığını görmezler duymazlar. takmışlar insanların kuyrukta beklediği ssk dönemine.15 yıl önceden bahsediyosun, teknoloji nerelere geldi son 10 yılda bunların yaptığı bi halt yok.teknolojiden bile faydalanamıyorlar hala. en basiti devletin hastanesine gidiyorum doktor bana daha önce kullandığım ilacı soruyor yapsana otomasyonunu, hangi hastaneye ne zaman gittim ne kullandım gör. ha güzel olan ne var eskiden özel hastaneye pek gidemezdik zaten çok yoktu da şimdi maşallah bakkal dükkanı gibi, gidiyorsun arabanın kapısını açıp buyur ediyorlar inanılmaz hürmet, sonra faturayı görünce anlıyosun hürmetin nedenini, senden aldıkları üstüne devletten alınan kebap. sosyal devlette sağlık ve eğitim parasız olur. ben parayı basınca alıyosam hizmetimi buna ne denir sen düşün.gitme #19393342 sana diyorum.
ilginç tanımlamadır.

çok değil iki sene öncesine kadar 'öZel hastanede bedava tansiyon ölüyorlar, sıraya girme dönemi bitti' gibi ifadelerle savunuluyordu. biz de bunun bir havuç olduğunu, tavşana tuzaktan önce gösterildiğini, işlerin sarpa saracağını filan söylemiştik. söylemiştik ama hemen 'ulusalcı-cehapeli' yaftası yemiştik. buyrun kardeşim, gidin bi özel hastaneye, hatta önceden de bir randevu alın. sonra da kronometreyi çalıştırın. ha unutmadan, çıkarken de cebinizden eksileni hesaplayın.

hikaye bununla da sınırlı değil. mesela bi arayın sağlık bakanlığını ve mesleğiniz(sağlık çalışanı iseniz) bir soru sorun. doğum izninde iken şunu yapabilir miyim filan olabilir. sonra da takvim yapraklarını koparmaya başlayın. ha bir de kaç kere ankaraya gittiğinizi de bir yere not alın.
Son taksim eğitim araştırma hastanesi yangını ile devam eden kepazelik! Yangın alarmı çalışmayan, söndürme sistemi olmayan, dış cephesi çıtır çıtır yanan binalar yaparak devrim yaptığını zannediyor vahabiler!
devrim değil, rezalettir. 9 yıl diyaliz tedavisi gördüm.
5 yıldır sonda ile yaşıyorum. nakil olduğum hastane özel hastane. sonda dan kurtaramadı. 3 ay önce üniversite hastanesine başvurdum sondadan kurtarmaları için. o zamandan beri aramadılar beni.
Olmayan devrim.

Özel hastanelerde ücretsiz muayene veya tedavi mümkün değil.

Devlet hastanelerinde de hemen randevu vermeleri mümkün değil. Mesela ben şu an bir hastalığımın olduğundan şüpheleniyorum ama öğrenciyim ne yaparım bilmiyorum.
görsel
Dün adana şehir hastanesinde ultrason sonucunu göstermek için 2.5 saat sıra bekledim.

Muayene için değil sonuç göstermek için
görsel
sağlık sistemini çökertmenin, işlemez hale getirmenin adı konmuştur devrim..

ha sikimde mi? değil..

ben yeri geliyor bir muayene için 900tl’yi basıp geçiyorum..

ama en çok ağzına sıçılan kesim, daha çok sıçın diye bağıran kesim aynı zamanda..

rezalet ya..

insanlık tarihine mal toplum olarak geçeceğiz yeminlen.
en büyük yalanlardan biridir.
Böbrek nakilliyim. idrar yollarında tıkanıklık yüzünden çiş yapamsyıp
5 yıl karnımdan bağlı sontayla yaşıyorum. nakil yapan hastane bir özel hastane. diyaliz merkezinin yardımcı olması sayesinde nakil sorasında sadece 1 ay bekleyip kadavradan böbrek çıkıp nakil oldum. ameliyatı sgk karşıladı. buraya kadar iyi. rutin kontrollere gidiyorum. Doktorum çaresini bulamadık, biz ameliyat yapamıyoruz dedi. şehrimde devlete ait üniversite hastanesine kontrollerden geçtim, heyete girdim mart ayında.
9 aydır ameliyat sırası gelmiyor. doktor hastaları sırayla çağırıyoruz demekten başka birşey demiyor. sonra babamdan doktorun ameliyat parası istediğini öğrendim. umudunu kestim.
sağlıkta devrim,
eksik kalmıştır.
en kısa zamanda tamamlanmalıdır.

görsel

not: lütfen gereği yapılsın.
90'larda bir imzaya iki gün şehirlerarası yol git-gel yapan bir sistemle büyümeyen yazarların sallaması. dillerim daha beterine denk gelirsiniz bir gün.
oyle bir devrim ki muayene icin devlet hastanesinde ay sonraya aliyorsunuz, eskiden sira beklerdin saatlerce simdi evinde bekliyorsun telefon ile randevunu alip.
paran yoksa zaten hizmet alamazsin, tum yandaslarini hastane isine sokup insanlari oraya yonlendirdiler, vurgunun kralini yapiyorlar sistem uzerinden. gss primin yoksa saglik hizmeti bile parali. devlette randevu verirken para vermiyorsun bedava zannediyorsun ama eczanede cakiyorlar katki payi vs diye.
yap-işlet-devret ile şehir hastaneleri devrimi gerçekleşmiştir.

sorsan muhalifler haindir. ancak eczanenin vezne olarak kullanıldığı, 1 ay sonraya randevu alınabildiği bir dönem olmamıştı.

kocaman bina yap, halkın gözünü boya arkadan daya.

he oldu amq.
kod adı '' vuran vurana, sken skene '' olan devrim.