bugün

Zaman, mekân ve kişilere bağlı olarak eğlenceli olabilen eylem. En önemli kısmı bu üçlünün eş zamanlı olarak doğru şekilde buluşması tabi. Gündelik hayatın telaşından biraz olsun sıyrılabilmek için ihtiyacımız olan şeylerden biri de bu hakkı kullanabilmek olsa gerek.
zamandı tek gerçek, unutmayı kolaylaştıran ve rahatlatan..

sahi yarım kalan yaşama koştururken, ruhtaki aşınmaya çare olur mu ki yıllar..

ah ne diyorum ki ben, baki kalmayan adı üstünde göç,
yalnızlık kokulu..

tanım: doyasıya anlamsızlaşmak..
bazen yapılması mutluluktan kaynaklanır. mutluluk sebebini söylemeden başka bir şey ile ilgili saçmalarsın salak salak gülümsersin ya öyle işte.
Saçmalamak insanın bütün organizmalar karşısındaki tek ayrıcalığı. Saçmalıyorsan, doğruyu bulacaksın demektir. Saçmaladığıma göre ben de insanım. On dört kez, belki de yüz on dört kez zırvalamadan önce bir tane bile doğru elde edemezsiniz.

Suç ve Ceza. Dostoyevski, S. 252.
insanların üzerinde durupda durdurulduklarına dair çok eşanlamlı lafların söylenmesine kadar olan sözcüklerin bütünlük çerçevesi himayesinde olan lakaidlikleridir.

simdi ben burda saçmalama konusunu açtığımda çoğu yazarın benim hakkımda söylediklerine kulakvermek istediklerini bilmemesinden kaynaklandığını belirtmek isterim. işte bu yüzdendirki herkes birbirleriyle iyi geçinmesinde ne kadar fayda varsa okadar güzellik içinde yaşandığının farkında olunabilinir. saygılar.
sözlükte bol miktarda yapılandır.
kafa da mı dağıtmıyağğk!
saçmalanmaz taranır gibi gibi işte. bence o kişinin saf olmasından kaynaklanıyodur.
değeri bilinmeyen nimet.
ki tamamiyle anlamlı olan bir dünyada,
anlamsızca kelimelerini yaşama sığdırabilmektir fütursuzca..

sakin sakin kızma anlıyorum seni..
anlamlı dünya, ah tabi ki biraz küstahça..

dünyayı anlamlı yer haline getiren elbette saçmalamak..

anlam aramadan,
anlam kurarak..

anlamsız bir yerde anlam kazanarak..

olmadı mı anlattıklarım,

peki o zaman hadi biraz da sen saçmala..
Sevilen kişiyle yapmak çok zevkli.
sorumluluklarını dertlerini bir kenara bırakan insanın kendini samimi olarak ifade etme şekli.

evde tek başına olduğunda, asansörü tek başına kullandığında, tuvaleti tek başına kullandığında* gönlünce saçmalarsın, samimi olduğun insanların yanında rahat rahat saçmalarsın çünkü saçmalamak samimiyettir.

saçmalamamak saçmalamaktır.

görsel
Bazen birilerine çok sinirlendiğim zaman ilk bulduğum kişiye cevap hakkı tanımaksızın kendi kendime on dakika kadar dert yakınmamdır. Bu bazen hiç tanımadığım insanlar da olabiliyor.
Çoğu zaman saçmalarım oysa. Saçmalamak bir zorunluluk. Sevmem o kusursuz, o evliya görünüşlü kişileri. içlerinde cehennemî uçurumlar olduğuna kalıbımı basarım. Sahtedirler mutlak. -Ahmed Arif.
Arada benim de yaptığımdır.

Gece uyumadan önce başınızı yastığa koyunca aklınıza gelmesi muhtemeldir.*
Hiçbir saçmalama, ameliyat sonrası, uyanma esnasındaki saçmalama kadar çarpıcı değildir.

Giydirin beniiiii, Sezen' in konseri kaçıyor!
Düet yapcaz!

Not: Ben değil, bir arkadaş.