bugün

General motors'a ait bir araba markasi.
yerden teleskopla gözlendiğinde halka yapısını gösteren tek gezegendir.
(bkz: sega saturn)
son iki haftadır bana türlü işkenceyi çektirmiş firmadır. kendilerinden bir fotograf makinesi aldım, eve geldim açtım bozuk çıktı. sonuçta elektronik alettir olabilir dedim, bir hafta sonra geri götürdüm. ürünün aynısından başka kalmamış, taksitle kredi kartına satış yaptıgımız için para iadesi de yapamıyoruz dediler. kredi kartına taksit taksit iade yapılıyormuş. ya da ürün bedeli kadar hediye kartı vermeyi teklif ettiler. hediya kartını aldım, bu sefer de benzer fiyat aralığında başka bir ürün yok. bana 80-90 lira pahalı olan bir ürünü satmaya kalktılar, istemedim bi o kadar ucuzunu aldım. şimdi durup dururken elimde 80 liralık bir hediya kartım kaldı. üstelik şehir merkezine de uzak olduğu için bir elektronik cihaz ihtiyacım olsa bile heralde oraya gitmeye üşenicem, kalıcak o şekilde.
ha ayrıca satış prosüdürlerini de anlatmadan edemeyeceğim. ürünü reyondan seçiyorsunuz, sonra kasaya gidiyorsunuz ürün arkanızdan geliyor. ödemeyi yapıyorsunuz, ama ürününüzü gene alamıyorsunuz. sonra kasadan ödeme yaptığınız fişle birlikte danışmaya gidiyorsunuz. ürünü de arkanızdan gönderiyorlar. orda çeşitli belgeleri imzaladıktan sonra ürününüzü veriyorlar. siz poşedine koyup tam çıkmaya hazırlanırken hop, çıkışta bir kontrol daha. bu sefer de güvenlik faturanızı ve aldıgınız ürünleri kontrol ediyor. en son kapıdan çıktıktan sonra da size bunu kutlamak için şampanya patlatmak kalıyor.
elektronik markettir; oto teybinden buzdolabına, tv den kulaklığa her şey olabilir dedik. iyi güzel de abicim o kettle dan bozma çay makinelerinin altındaki kiloluk çayların ne işi var orada? bu nasıl bir reklam anlaşmasıdır? değilse nedir?
sekendiz olarak da bilinir.
sadece engellilere yönelik olan, engellilerin başvurabileceği iş pozisyonları sağlayarak takdirimi kazanmış teknoloji market.
astrolojik manası, sıkıntı, kıtlık, kısıtlanma, terk edilme, karşı konulamayan terk edip gitme isteği, buhran, kendine acıma, kendine söylediğin yalanlarla yüzleşme, baskı görme, ezilme ve dışlanmadır. özellikle her insan evladının 29,5 yaşlarında yaşadığı bir satürn döngüsü mevzusu vardır ki, genelde birçok insan hayatlarının en bunalımlı zamanlarını bu döngü sırasında yaşar. astroloji kitapları bu döngüyü, çocukluk düşlerinin bitip, hayatın katı gerçeklerinin olanca ağırlığıyla kişinin hayatında kendini gösterdiği zaman olarak açıklarlar. satürn'un gözüne girebilmenin yolu ise, disiplinli, acımasız ve çalışkan olmaktır. çalışkan ineklere ve duyarsız mankafalara kesinlikle kıyak geçer bu gezegen.
national geographic channel'da yayınlanan belgesele göre bilinen 62 uydusu olan karizmatik görüntülü gezegendir.
Oğlak burcunun gezegenidir. isim olarak kullanılan okay, satürn demektir.
halkalarının kalınlığı aslında çok küçük olan gezegendir. öyle ki boyutuna oranla ancak bir kağıt kadar kalındırlar. gerçek ölçek olarak halkalar en kalın yerinde yaklaşık 40 metre boyundadır. halkaları 3 boyutludur.
takma adı lord of the rings olan gezegen.
güneşe yakınlık olarak altıncı gezegen güneş sisteminde jüpiterden sonra ikinci büyük dev gezegendir.
yörünge hızı saniyede 10 km/sn'dir.güneşin etrafında tek turu 29 yıl sürer.
Jüpiter, Uranus ve Neptün'ün de halkaları vardır, ancak hiç birisinin halkaları Satürn'ünkiler kadar büyük ve muhteşem değildir.
bir katman olarak halkası sadece ~20 metre kalınlığındadır.
Roma pagan dininde tarım ve hasat tanrısıdır. Aynı zamanda adalet ve hakkaniyeti temsil ettiği düşünülür, astrolojide bereketli yıllarla ilişkilendirilir. Yunan pantheonundaki cronus ile eş değer tutulur. Yunan pantheonuna ise Babil'den geçmiştir. Babil'deki adı ise Ninip'tir.
Satürn'ün karısı Ops, çocukları ise Ceres, Jüpiter, Veritas, Juno, Pluton ve Neptün'dür.Cumartesi adının Latince kökeni, "dies saturmi" olup ingilizce bilindiği şekilde "saturday" olup, Satün'nün günü olarak belirlenmiştir.
istiklal demirören avm de bir kaç film bakmak için girdiğim fakat güvenlikte çalışanların bin bir tane açıklamamı hiçe sayıp çantamı gereksiz bir dolaba tıkıştırdılar. Emanet dolabı dedikleri yer 1 tl ile çalıştığından ve bozukluk olmadığından daha alışveriş yapmadan kasaya gönderdiler. Bu uygulama ile pek çok müşterisine yaka silktirdiklerini düşündüğüm mağaza. On beş dakikamı aptal yürüyen merdivenlerinde harcamam da cabası. Aradığınız ürünü almadığınız için kasadan geçmemeniz gerekiyor ama danışmanlıkta çalışan adam yürüyen merdivenlere gitmenize izin vermiyor. Çareyi kaçmakta buldum.* Film olarak pek zengin standı olması nedeniyle hakkını yemeyeceğim.* Çalışanları ile müşteriler arasındaki anlaşmazlık çözülürse sağlam bir mağaza.. Yürüyen merdivenlere gelirsek o mimarın cizim yaptığı kağıda kadar sövdüm. Haberi olsun.
web sitesi media markt'ın web sitesinin çakmasıdır. hatta birebiridir. ayrıca media markt gibi alman mağazasıdır.
medya kralında emra kınay ile ilgili yazdığı entrysiyle ünlü olmuş birinci nesil sözlük yazarıdır.

türkiye'nin tartışılmaz über ucuz elektronik mağazasıdır, örnek verebilecek olursam samsung marka amd a 6 turbo boostlu (2,5 ghz) çift ekran kartlı 64 bit 1 gb ekran kartlı, 4 gb ddr3 ram li, 500 gb harddisk, 15,6 inç led ekranlı notebooku 899 tl 10 taksit +3 ay ertelemeli satmıştır ve daha ucuzu yoktur.
mediamarkt ın küçüğüdür aslında isim ve mavi rengi dışında bildiğin mediamarkttır, mağazanın dizaynları her şeyiyle aynıdır.
etrafındaki o karizmatik halkalar çoğunlukla buz parçacıklarından oluşmaktadır. evet evet buz, hani suyun donmuş hali.

bu halkalar ilk olarak galileo tarafından fark edilmiş. dışarıdaki halkalar daha yavaş dönerken içeridekiler daha hızlı dönmekteymiş.

aynı zamanda satürn güneş sistemindeki bütün gezegenlerden en az yoğunluğa sahip olan gezegendir. hatta bilim dünyasında "gaz devi" olarak da adlandırılır.

bize uzak biraz belki, mars kadar rahat misafirliğe gidemiyoruz ama orada olduğunu bilmek bile güzel. *
ZiYARET ettiği burçlar için tehlike arz eden gezegendir efendim. misal, şu an terazi burcunda -son iki yıldır esasen- ama şükür ki 5 ekim tarihinde bu burcu terkedip akrep burcuna geçecek şimdi akrep burçları düşünsün anasını satayım.
Teknoloji marketi. (bkz: marmaraforum)