bugün

midemi bulandıran, insanlığımdan utanmamı sağlayan bir görüş. bugün yazarı nuh gönültaş diye bir insan (lafın gelişi) bu yorumu yapmış. yeni bir 7.4 yetmedi zihniyeti. keşke vicdanınız olsa da eliniz koyabilseniz oraya. yazıklar olsun, senin gibi yazara da, sana köşe veren gazeteye de.

http://www.bugun.com.tr/k...uh-gonultas-makalesi.aspx
(bkz: nuh gönültaş/#7056179)
sünepe beyin söylemi.
Bugün gazetesinin kime hizmet ettiğinin kanıtı olan makale. Depremden 1-2 gün sonra Amerikalı bir evanjelik hemen hemen aynı açıklamayı yapmıştı. Gariptir Nuh Gönültaş hemen hemen aynı şeyleri yazmış. Ne demişti o evanjelik ruh hastası "Haitililer Fransa'ya karşı özgürlük mücadelesi verirken ruhlarını şeytana satmışlardı ve bugün o anlaşmanın cezasını çekiyorlar". Ben bunu "müslüman" olduğunu iddia eden birinden duyunca daha büyük şoka uğradım. O evanjelik bir ruh hastası ve problemi onun peşinden gidenler düşünsün ama böyle bir yazı yazmak "müslüman" olduğunu söyleyen birine yakışmaz hatta böyle düşünmek bile yakışmaz. Başlığı açan arkadaştan da özür dilerim ilk başta acaba o ruh hastası evanjelike bir cevap vermişte siz mi yanlış anladınız diye düşünmüştüm. Ancak Nuh Gönültaş adlı ruh hastasıda pek farklı değilmiş.
okuduktan sonra yorumlar bölümünde don't feed the troll uyarısını aradığım yazı. bünye alışmış sanırım.
bunu diyen zihniyet şunu da dedi:

7 nokta 4 yetmedi mi
öyle olsaydı israil şimdi yeryüzünde olurmuydu.
satanisti, büyücüsü bol olan ülkeye deprem gelseydi finlandiya'nın çoktan haritadan silinmesi gerekirdi. adamlar eurovision şarkı yarışmasına bile orc*'ları gönderdi zamanında.
evangelist lider Pat Robertson'un açıklamaları tüm dünyada yankı uyandırınca meşhur olma sevdasıyla yapılmış açıklama. kopyala yapıştır yazarlarından bir tanesi daha deşifre olmuş oldu böylece.
bu tip uzaylıların *** dinlerinde yazan bir sonuçtur.**
mileti allahtan, dinden soğutmaktan başka işe yaramayan görüşlerden biri.zulümle, vahşetle adı anılan devlet veya devletler varken neden bu ülkeler sorusunu akla getirir insanlara, çok tehlikelidir çooook.
doğrudur, her şeyi yaratan allah depremi ne için yaratmıştır yoksa.
--spoiler--
tarihte en çok can kaybına sebep olan ilk 11 depremin 5 tanesi müslüman ülkelerde***** gerçekleştiği için tanrı'nın yahudi olduğu sonucunu veren iddia.
--spoiler--
bu ülkelerin fay hattı üzerinde olduğu düşünülünce asılsız olduğu kendiliğinden ortaya çıkan iddia.
bunu ciddi ciddi okuyup da "işte allah bizi cezalandırıyor" diye gaza gelen vardır mutlaka. tanıma gelirsek; yazı yazmak zor bir iş değil, yazıyorlar işte.
yazdığı yazıdan ne kadar kaliteli bir yazar olduğu anlaşıldığından, ciddiye alınmamalıdır.
Nuh bey 1 kasım 1755'te lizbon'da meydana gelen bir depremde (ayrıca çok şiddetli tsunami de oluşmuştur bu depremde) bütün kiliselerin yıkıldığını ve şehirde bir tek genelevin ayakta kaldığını bilse ne derdi acaba?
bana istanbul depremi olduktan sonra üst katımızda oturan teyzenin askılı bluz giydiğim için deprem olduğunu söylemesini hatırlattı... demek allahın işi gücü yok herkesin ne giydiğinin hesabını soruyor demiştim içimden.
doğal afetleri bir şeylerin cezası zanneden embesil zihniyetin son çürük yumurtası.
biraz coğrafi bilgileri olsa, depremin neye dayalı olarak gerçekleştiğini biliyor olsalar böyle saçmalamayacaklar. eğitim bu yüzden şart. sebebini bilmediğin büyük olayları ilahi yollarla açıklama çabası vardır eğitimsiz insanda. azıcık okuyun. yazarın deprem sebeplerine değinmeyeceğim bile. bu ülkede depreme elverişli bir ülke. bir gün deprem olsa (bkz: cehape zihniyeti)ni sebep gösterecekler. töbe.
dean ve sam winchester'ın çözeceği bir olaydır.