Bir kola bakarım sarıyor mu diye bir de sarılana bakarım adam mı diye.
insana özdeş eylemlerden birisi. Derler ki insan insanı ancak sarıldığında tamamlarmış.
Çok sevdiğim eylem. Her zaman iyi hissettirir.
babam bana hiç sarılmadı.
ama yapabilseydi kesin en iyi, en sağlam, en muhteşem o sarılırdı.
Geçişme özelliğidir insanın.
(bkz: koala misali sevgiliye sarılmak)
Sonkez sarılmak olan versiyonu baya acı. Biri vardı ve sonkez sarılmıştık ikimizde biliyorduk bidaha bir araya gelemeyecegimizi. Sonkez sarıldık ve s.ktir olup gittik.
Onunla yapılan en güzel eylem. ( o kendini bilir )
görsel
Güzel ve sağlıklı bir iletişim yoludur. Güven ve huzur verir. Gorilde de aynı insanda da aynı.
görsel
görsel
Sözlerin kifayetsiz kaldığı an imdadınıza yetişir. Bütün duygularınızı paylaşmaya yetecek kadar güzel bir eylemdir.
ihtiyacım var.
(img:#1570445)
Dünyanın en masum, en içten eylemlerinden. Kalplerin en yakın konuma gelmeleri, iki farklı vücudun tek bir bedene sığması.

görsel
Bir kadına sarılarak uyumak gibisi yoktur.
Dün acayip bi olay yaşadım..

Karşı komşumuzla ilişkilerimiz çok iyidir. Dünya tatlısı iki kızları var.. karşı dairemizi satın almaya geldiklerinde tanıştık kendileriyle ve her zaman daireyi almamızda sizi tanımış olmanın çok etkisi var derler. Sevmişler yani bizi. Biz de onları sevdik. Allah bağışlasın çok tatlı iki de kızları var.. ufak olan ile ilgili bir anımı paylaşmıştım daha önce. Bize bir ziyaretlerinde yanağımdan öpüp sakalın battı dediği için uzun zaman her gün traş olmuştum.. ben onları seviyorum onlarda beni karşılaşmalarımız eğlenceli geçiyor yani.. dün de malum Aöf sınavları vardı. Benimde vardı sabahtan.. hazırlandım kapıyı açtım karşımda büyük olan. Büyük dediğimde küçüğe göre büyük. 7-8 dir yaşı.. hadi en fazla 9. Asansörün kapısında bekliyor. Beni görünce bi yanıma geldi geri döndü asansörün yanına markete gidiyor sanırım. Kapıyı açtı “ben merdivenden inebilirim.” dedi. “Yok yahu ne gerek var ayakkabımı giyip geliyorum.” Dedim. Ayakkabımı giydim geçtim asansöre.. zaten 3 katlı apartman ama asansörümüz ağır hareket ediyor. iniyoruz bende onu izliyorum başı öne eğik elinde cüzdan gibi kalemlik gibi bir şey var onunla uğraşıyor. Bi anda hop sarıldı..
görsel
Böyle boynuma atlamadı ama boyunun yettiğince belimden sarıldı.. bu sahne geldi bi an aklıma.. lan noluyo demeye kalmadı bende sarıldım ufaktan. Küçücük kızın kalbini kırmaya gerek yok durduk yere.. sonra geri çekildi. Ve zemine geldik. Açtım kapıyı koşarak uzaklaştı. Bu kadar masum bir sarılmayı ilk kez yaşadım. Eşek sıpası.. nerden esti de yaptın öyle..
Bir zamanlar birisine karşı fazla duygu beslediğimde kendisine sormuştum:

"ben sarılmayı bilmiyorum, öğretir misin?"

Öğretmemişti.
Sevilenle yapılanı dünya üzerinde başka hiçbir eyleme benzemeyen güzel ve eşsiz eylem. Sevdiklerinize Sarılın. Hem de sıkı sıkı.
görsel

iki insan arasında birbirlerine dair en güçlü hisleri barındırır.
dünya üzerindeki en rahatlatıcı eylemlerden biri olabilir.

bazen "bir sarılsak her şey düzelecek" diye hisseder insan, sarılamaz.
insanı mutlu eden eylem... o an kavga ediyor bile olsanız karşı taraf yumuşar, şaşkınlıkla karışık bir iç huzur verir
yüksek doz huzur içerir.

görsel
Çok tehlikeli bir eylemdir aman bağlanırız falan paçayı kurtara mıyız.