bugün

ağlar, zırlar, bağırır, çağırır, hoplar, zıplar, atar, tutar yetmedi bi de kusar bağırır ortalığı..
evdeyseniz tutun kolundan yatırın ama dısardaysanız fena işte... *

(bkz: been sarhoooş değiliiim)
(bkz: hııck) *
dengesiz hareket edip tutar zıplamak ister olduğu yerde. boy farkından dolayı yersiniz kafayı suratınıza gözlük kırılır yere düşer. yıllar sonra başka bir sevgiliniz olur tutar bir gece o da sarhoş olur bir kafa da o atar yeni gözlüğünüz de kırılır.
(bkz: benim adım sarhoş baki)
(bkz: içerim her gün raki)
içindeki herşeyi döken kimsenin bilmediği duygularını anlatan göze sempatik gelen sevgilidir.candır , daha önce anlatamadıklarını o an anlatmaya başlar ağlar , güler , susar , sarılır uyur sonra oracıkta.
nadiren sarhoş oluyor ve sarhoş olduğunda bile telefon edip 'seviyorum seni!' diyorsa, ne güzel sevgilidir.
sevgilisine çok kızmış hiç kullanmadığı halde gidip alkol alıp sarhoş olmus kafası güzel kızdır. onu almaya gelen sevgilisine bağırıp çağırıp rahatladıktan sonra ağlamaya başlar en nihayetinde uykusu mutlaka gelir yine sevgilisinin kollarında yalanlarla dolu uykusuna dalar...
dindar sevgili bastırılmış duygularının pençesinde çırpınır durur.
kumarbaz sevgili hırsının esaretinde kaybolur gider.
herkesin efendi dediği sevgili iki kelime konuşmaktan aciz sevgilisini çileden çıkarır.
çapkın sevgili yalama bir vida gibi yerinde duramaz.
sarhoş sevgili içindeki coşkun duygu selleriyle boğuşur içinde ne varsa akıtır gider.
acaba en zararsızı hangisidir düşünüyor insan.
sevgilim yok, az önce gelen bir telefonda yanlışlıkla olmuştu. arayan bir erkekti ve sarhoştu, ağlayarak "seni çok seviyorum nolur beni bırakma" diyip duruyordu. Yanlışlıkla da olsa hiç başıma böyle bir şey gelmemişti, garip hissettim. sarhoş olduğu için de yanlış numara olduğunu anlatamadım. Konuşmak istemiyorsun ondan böyle diyorsun dedi ve ağlamaya devam etti. Yaklaşık 7 dakika uğraştım anlatmak için o da o süre zarfında yalvarıp ağlıyordu. Benim tek suçum seni sevmekti niye böyle yaptın diyip durdu. Olayın ne olduğunu bilmiyordum, yüzüne de kapatamadım, 7 dakikanın sonunda evine geliyorum cama çık dedi kapattı. sonra ne oldu hiç bilmiyorum henüz aramadı, sanırım gelmeyecek evime *
Yaa en sevdiğim şey. Hareketleri yavaş, bakışları masum. Konuşması sakin bazen hüzünlü.