bugün

eminonu'nde semt. gulhane'nin cikisinda. balikcilarin bol bulundugu yerlerden birisi. bildigin burun.
kimilerine göre istanbul'un ''hoşgeldin''idir. vapurdan iniş telaşı, topraga ilk basış ve özlenen istanbul'a varış.
karşılamaya gelenlerin yüzündeki mutluluk
vedalaşırken içlere dolan burukluk.
çocukluguna döndürür insanı, babannenin devamlı sürette seni rüzgardan sakınışı, soguk simit, deniz ha bir de cigere dolan deniz kokusu.
avşa ve marmara adası seferleri yapan mavi marmara gemisinin ana limanıdır.
güzel istanbul fotoğrafları çekmek için pek bir uygun şahane bir mekan...
gerçek istanbuldur. tarih kokar sokakları. var mı surdan ötesi?
burası nasıl bir yermiş diyorsunuz her adım atışınızda yeniden tanıyorsunuz istanbulu sanki. gerçekten bambaşka bir atmosfer. özellikle de sonbahar sonu, kışın başı ayrı bir tat bırakıyor.
yaz ayların da denizine girenleri ile hınca hınç dolan güzel bir istanbul semti.

görsel
Burnu uzun bir padişahın kastedildigi varsayımı nedeniyle bir ara yasaklanan kelime. Tarih bu rivayet muhtelif.
Güzel semt ama muhafazakarı çoktur. Evet.
Ama tam burası değildi. Kumkapı sosyal tesislerinin orasıydı.
pandemiden önce bana bir köpek saldıracaktı burada ve ben de aşağı atlamıştım. allah'tan bir şey olmamıştı. çok korkmuştum.
OSMANLI HANEDANI KANI TAŞIYAN BiNLERCEYi BULAN ÇOCUK,YETiŞKiN,VE PADiŞAH iLE HALVETE GiREN KADIN BURADAN ÇUVALLARLA DENiZE ATIŞMIŞ MUHTELiF DÖNEMLERDE.

YANLIZCA DELi iBRAHiM DENEN PSiKOLOJiĞiN 180 ÇOCUĞU VE ÇOCUKLARININ ANNESiNiN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ YER.

ŞiMDi KALKMIŞ BEN HANEDANDANIM DiYOR ŞEHZADEYiM,PRENSESiM DiYENLER VAR ..
ULAN ŞUKREDiN CUMHURiYETE LEVREKLERE -FARELERE YEM OLACAKTINIZ.

AYKOLiK NAM LAKAPLI KEKO , ORADA DENiZE GiRME YA FARELER YA LEVREKLER ÇÜKÜNÜ KAPAR YADA SUR ARKASINA ÇEKERLER ADAMI.
BiLMEDiĞiNiZ YERLERE GiTMEYiN SAKATA GELiRSiNiZ.

BAK HÜZAM ABiNiZ NASIL GÜZEL NASiHAT VERiYOR.

NOT; BURADA GÜZEL LEVREK POPÜLASYONU VARDI ŞiMDi VAR MIDIR BiLMiYORUM DEDiĞiM 2000'LERiN BAŞI LEVREK FARE SEVER BURASIDA FARE DOLUYDU..
GEÇEN YAZDIM BOGAZDA YÜZME ÖĞRENEN BiRi OLARAK BURADA DENiZE GiRMEK TEHLiKELiDiR.
aslında orada girmemiştim. kumkapı'da girmiştim. sarayburnu'nda denize girmek tehlikeliymiş. ayrıca keko demen kötü. bana ayko diyebilirsiniz ama.
görsel