bugün

yeni bir yazar. *
kürtçenin seçmeli dil olmasını reddedenlere faşist demiş bir yazardır. *
espiri olarak dahi yazdıklarınız * karşısında duygulanıp gözyaşı dökebilen yazardır.

Her ne kadar veremin artık ince hastalık olmadığını bilsem de, duygusallığı konusuna azcık dikkat etmesi gerektiğini düşündüğüm yazardır.

Seni uzun yazılar ve yıllar görmek isteriz.
galatasaraylı olmasına rağmen din özgürlüğü üzerine olan entrileri nedeniyle beğendiğim yazar.iyi ki gelmiş.
soru soran, araştıran ve iyi bir dinleyici olan yazardır. kendisine seçeceği geleceği tam kavrarsa başarılı ve parlak görünüyor. * *
başarılı yazıtlarıyla gözüme çarpan yazar.
art niyetli birkaç dangalağın yalnızca dikkat çekmek için islam peygamberine ettiği hakaretleri çok ciddiye alıp, karşı saldırıya geçmek için sol kesimin değeri nazım hikmet i hedef almış ve aynı art niyetlilikle kendisine hakaret etmiş yazar.

kendisinden ricam; biraz daha geniş düşünmesi. kendimi baz alarak konuşuyorum; islam peygamberine ya da diğer değerlere eleştiriden uzak, seviyesizce yaklaşanları tasvip etmeyen ateist, komünist, anarşist vs. yazarlar olduğunu ve yazılarıyla (kendi tabiriyle taşşak) kendi değerlerine saldıranların karşısında olan insanları rencide ettiğinin farkına varması.

selametle.
"lo lo lo" diye ba$layan bir iç anadolu barzosu.
celebrity olmak için elinden geleni ardına koymayan, ilk denemesi polemik yaratayım ortalığı kızıştırayım olan ve sonuçlarını bizim önceden bildiğimiz kendisinin acı olarak öğreneceği yazık olacak olan yazar.
solcuların adidas, nike takıldığı şu zamanda; celebrity (vav çok havalı) olmayı kötü bir şey sananların nerede yetiştiğini merak eden yazar. yoksa köy enstitüleri hala...
Uludağ sözlük ülkü ocakları başkanı.
(bkz: Ulu Faşitu)
solu tarafsız yorumlayan herkes gibi 'faşist' damgası yemiştir.
engin yorumları , derin sosyolojik ve piskolojik tahlileri , edebi sanatlara hakimeyeti, siyaset bilimini ve uluslar arası siyaseti çok iyi irdelemiş olmasını ve hemen hemen her konu hakkındaki tarafsızlığını tek potada eritip bir vicudda birleştirebilmiş muhteşem bir kişiliktir . kendisinden çok şey öğrendiğimi itiraf edip daha önce nerelerdeydin demek istiyorum kendisine .

misal bi konuda bilgi eksikliğim mi var , hemen kendisinin yazdıklarını detay aradan aratıp sorunuma çare buluyorum . sonra 4 yıl türk dili ve türk edebiyatı okumuş birisi olarak şairler ve şiirler üzerine yapmış olduğu yorumlara bakıp kendimden utanıyorum , kendime küfürler ediyorum .
bir zat-ı muhterem için açılan saçma bir başlık için, isteyen bilmem neyini de içer diyerek, ne kadar müslüman olduğunu göstermiş yazar. allah ıslah etsin ne diyelim.
anlamadığım şey şu; her an "sözlükte dini değerlere saldırmak prim yapar mı" insancıklarının entrylerini okuyup gülüyorum. kaale filan almıyorum. fakat buraya yorum yapan arkadaşlarda genelde bu tip "dini değerlere saldırmak prim yapar mı" insancıklarına karşı çıkmış arkadaşlar değiller. hadi ben kaale almayıp cevap vermiyorum, ama siz...? ilginç.

bu adam ne yapmış peki? nazım hikmet'in ortalama bir şair olduğunu söylemiş. peki bunu söylerken ne damgası yemiş? faşist damgası yemiş. akıl var, izan var. allah aşkına ya.
adam iki eğleneyim demiş. hani "dini değerlere saldırmak prim yapar mı" insancıklarının yaptıkları gibi...ama o derin hoşgörünüzde o engin düşünce özgürlüğünüzde ona yer yok demek ki. yeri geldiğinde düşünce özgürlüğü, halkaların kardeşliği, bla bla bla...yeri geldiğinde "ne dedin sen? nazım hikmet ortlama bir şair mi? hasstr ordan faşist. hakaret etme lan nazıma"

kusura bakmayın ama bana nasyonel sosyalizmi hatırlattınız beyler.

hay ben sizin çifte standardınıza... o değilde sevmediysen okumazsın adamı. kaale bile almazsın. ona bir hiç olduğunu ancak öyle hissettirebilirsin. ama sen gelip buraya kendisi ile ilgili fikirlerini kendi niki altına kusuyorsan, demek ki kaale almışsın bu adamı. eğer sana göre saçma ve salak şeyler yazıyorsa okumazsın. bu kadar basit. aynı benim " dini değerlere saldırmak prim yapar mı" insancıklarına karşı takındığım tutum gibi. onları ne okuyorum ne de altlarına yorum yapıyorum. altlarına yorum yapınca onlar susacak mı? hayır. sonuçta burası "haKARET YOKSA TABii" NE YAZACAĞINA KENDiNiN KARAr verebildiğin özgür bir ortam. dine de saldıran olacak, nazım'a ortalama bi' şair diyen de olacak, necip fazıl'a irticacı diyen de çıkacak...! bunları hazmedemiyorsan çekip gidersin. burası herkesin tek bir ağızdan aynı şeyleri söylediği bir yer değil çünki. önemli olan bu çok sesliğin içinde verimli bir algıda seçicilik yolunu izlemek. yani sana aykırı şeyler söyleyebilir kişi. istemiyorsan okumazsın. o kadar basit.

bu arada 3 yılını türk dili ve edebiyatı fakültesinde geçirmiş biri olarak şairler ve şiirler üzerine yaptığı yorumlara bakıp kendimden utanmıyorum. daha teknik bazı analizlerle nazım'ın ortalama bir şair olduğunu ben de söylüyorum. bu adam ise sadece halk dili ile söylüyor bunu.

bu arada yine yeni yeniden merhum prf dr mehmet kaplan hocama selam ediyorum. belki türk dili ve edebiyatı okuyan arkadaşlar için bi' anlam ifade eder.

kendileri ile çelişkiye düşen, başkalarının değerleri ile dalga geçip, hatta hakaret edip, kendi değerlerine ufak bir eleştiri getirildiği zaman romayı yakan klavye delikanlıları "entel" insanlar çok burda. kendisinden dileğim onları kaale bile almasın. işine baksın.
ne dediğini her seferinde tam anlayamadığımı itiraf edecek kadar keyifle okuduğum yazar.
sevip sevmediğimi henüz anlamadım.
çok mu mal çok mu ironik, ikileminde yıpratandır.
çaylak olmuş dördüncü nesil.

belki zıt kutuplardayız ama fikirlerini bir yana koy, yazdıklarıyla, yorumlarıyla güldürüyor, eğlendirebiliyor.
bir kere çetin ceviz, akıllı yazar.. tahrik ediyor, kışkırtıyor, tam haddini bildirecekken, sabun gibi elden kayıveriyor. gerçekten kimilerini sözlükte zor günler bekliyor. her türlü değere saldırmayı marifet sayıp kendi değerlerine biraz dokundurunca kaplan kesilenleri de fazla dikkate almasın. karşıt fikirde de olsa, yazılarındaki eğlenceli dokundurmaları hafif bir gülümsemeye hazmedebilecek olgunlukta insanlar da var sözlükte. yazmaya devam etsin, zevkle takip ediyoruz..
(bkz: kurtlerin bu ulkeye verdikleri/#3493556)
(bkz: irkciliga ve milliyetcilige dur de/#3494372)

bir de (bkz: çelişki)

bir de bazı şeyler vardır ya böyle komik olur ama asla güldürmez. işte, öyle.
uçurulmuş 4. nesil.
(bkz: dördüncü nesil silik)