bugün

işlemcisinin 4 çekirdekli olması muhtemel. sağlam bir ekran kartıyla benim dizüstü ile kapışır gibi duruyor.
Donanımın dedikoduları doğrulaması halinde pilini merak edeceğim telefon tabletimsi cihaz.
ekranı note 2 den daha büyük olacaktır.
buna rağmen de "aa çok rahat valla" diyenler olacaktır.
http://fotogaleri.hurriye...d=66583&rid=2&p=4
muhtemelen samsung galaxy s4 gibi, önceki modelinin rötuşlanarak piyasaya sürüleceği telefon/tablet karışımı mobil cihaz. Full hd ekranı olacaktır.
görsel
samsung galaxy note 2 nin papucunu dama atacak olan telefon modelidir.
Kafamdan büyük telefon. Samsung'u zenciler mi aldı kuzum?
Samsung galaxy s3'den galaxy s4'e geçişteki gibi kasa büyümeyip 5.55" olan ekran 5.7 inç olacaktır. ayrıca 4 çekirdeklinin yanında 4 tane de sanal çekirdek koyup 8 çekirdek reklamı yapılacaktır.
an itibarı ile tanıtılan telefondur. tasarım konusunda yine bekleneni verememiştir. deri arka kapak ve yeni flip cover'lar göze hoş görünse de tasarım olarak yine sınıfta kalmış telefondur.

yazılımsal özellikleri hoş olmuş ama. bir note 2 sahibi olarak aynı özelliklerin benim telefonuma da geleceğini umuyorum.

kısacası alınabilecek bir telefon, ama note 2 sahibiyseniz pek de gerekli değil.
note 2 nin ablasi. 5.7 inch ekrani, 13 mega pixel kamerasi, degisen arka kapak dizayni ve artilariyla karsinizda.
butun telefonlarin agzina yuzune gaz cikarmama suretiyle diskisini yapacak phablet tir. benim gibi sosis parmaga sahip olan insanlar icin ideal bir telefondur. video izlerken not alabildiren note 2 nin papucunu az biraz dama atacaktir. sevgili samsung, bizi gene dark side daki gereksiz ayfon lara muhtac etmedigin icin minnetkariz.. Seni seviyoruz android, seni seviyoruz samsung. anani essekler kovalasin epil.

edit: epil firmasi parmak izi okutma ozelligi cikarmis. bununla beraber ios7 de surusune bereket bug bulunuyor. ustelik bircok ozelligi android den cakma. eskiden epil kacarken android kovaliyordu. artik tam tersi oldu. steve jobs amca epil taklit edilen android i gorseydi kalpten gider yine olurdu. simdide mezarinda ters donmus suphesi epil camiasini yeterince tedirgin ediyor.

Garibanlari cok uzmeyin. birakin parmak izlerini okutu "vay anani babaniii" desinler. http://www.youtube.com/watch?v=-Fo5x7ZIPCM buyrun samsung galaxy note 3 un birkac ozelligi.

Kasım ayından berı kullandıgım cihazdır. Multitasking in bokunu çıkarmışlar. ulan telefonda elemanımla konuşup, müşteriye fiyat teklifi hazırlayıp, aynı anda ajandadan müşteri toplantı tarihine bakıp, elemanıma oluşturdugum ve bu dosyayı email olarak atıp, hesap makinasıyla verecegim fiyattaki kazancımı hesapladıgım cihazdır. Tabi bu sırada not alabiliyordum. hatta telefon konuşmasının kaydınıda not defterime koyabiliyordum.

yok efendim çok büyükmüş, yok efendim gereksizmiş, yok efendim ayfon daha iyiymiş. yaw he hee. ayfona devam edin siz. ben iş adamıyım. bana bimcell hatlı masa üstüne koyacağım telefon değil, iş yapacak telefon lazım.
arka kapağı deri olan telefon. samsung yakında kurban derilerini toplar.
Merhabalar. Bu yazıda piyasaya yeni sürülen "Samsung Galaxy Note 3" cihazını almadan önce, neden iyice düşünmeniz gerektiği anlatılmıştır. Lütfen dikkatle okuyunuz!

Bir teknoloji tutkunu için, yeni çıkan her cihaz ilgi çekicidir, cezbedicidir. Samsung firması teknoloji tutkunlarının bu zaaflarını iyi tespit etmiş ve bunun yanına "farklı insanlar, farklı ihtiyaçlar" mottosunu da kendisine prensip edinerek farklı insan gruplarının, farklı ilgi alanlarının ihtiyaçlarını da karşılayabilecek cihazları altı ayda bir "çok küçük farklılıklarla" piyasaya sürmeyi alışkanlık edinmiştir.

Bu durum bir yönüyle tüketicinin faydasına gibi gözükse de, aslında bir çok yönden tüketici bu durumdan zarar görmektedir.

Samsung'un son cihazı "Galaxy Note 3" bazı ufak ayrıntılarıyla teknoloji tutkunlarını kendisine cezbetse de satın almadan önce mutlaka şunlara dikkat etmenizi tavsiye ediyorum:

1. Telefonun Ebatları! (151.2 x 79.2 x 8.3 mm)

Telefonu ebatları yönüyle incelediğimizde "aktif kullanım" imkanından yoksun olduğunu söyleyebiliriz. Sakın firmanın yayınladığı fotoğraf ve videolarda yansıtılan "ele sığabiliyor" görüntülerine aldanmayınız! O foto ve videolarda özellikle büyük elleri olan kişiler konu mankeni olarak kullanılmaktadır. Galaxy S4, Galaxy Note 2'den daha küçük ebatlara sahip olmasına rağmen "elimize sığmıyor, rahat kullanamıyoruz" gibi şikayetlere neden olmuştu. Galaxy Note 3 ise Galaxy Note 2'den biraz daha büyük ebatlara sahip! Bu durum gün içerisinde "arama", "mesajlaşma" ve "e-mail" özelliklerini yoğun kullanan "hareketli" kişiler için çok ciddi bir handikap!

Bu durumda olan arkadaşlara kesinlikle "Galaxy S3 Mini" ya da "Galaxy S4 Mini" tavsiye ediyorum. Her iki telefonu da kullanmış birisi olarak bu telefonların aktif kullanıma uygun, hızlı ve yeterli özelliklere sahip telefonlar olduğunu söylemek isterim.

Eğer gün içerisinde koşturmacanız fazla değil ve özellikle ofisten ya da evden işlerinizi yürütüyorsanız yine de "Galaxy Note 3" cihazını tavsiye etmiyorum. Çünkü bu durumda da Note 3'ten daha iyi bir alternatif olan "Galaxy Note 8.0" karşımızda duruyor.

Note 3'e göre daha geniş ekrana sahip, daha ince, Spen'i mevcut ve sadece 170 gram daha ağır olan "Galaxy Note 8.0" ev ve ofis kullanıcıları için ideal bir cihaz! Yeni çıkan Note 3'ün fiyatının 2000 tl'den aşağı olmayacağı kesin. Note 8.0 ise şu an 1000 - 1100 tl arasında gidip gelmekte. Note 3'ün fiyatı 3-5 ay sonra düşer diyenler unutmasın ki 3-5 aya Note 8.0'ın fiyatı da düşer.

2. S Pen Stylus Özelliği!

Galaxy Note 2 kullanmış birisi olarak "S Pen Stylus" özelliğinin ev ve ofis kullanıcıları dışında kalan kişiler için çok da kullanışlı olmadığını söylemeliyim.

Ev ve ofis kullanıcıları içinse "S Pen Stylus" özelliğinin rantable kullanılabilmesi ancak ve ancak "geniş" ekranlı bir cihazda mümkündür. Bu yönüyle "Galaxy Note 3" cihazının 5.7 inçlik ekranı kesinlikle yeterli değil. Bunu, uzun zamandır kullandığım 7.7 inçlik tablet ve 5.5 inçlik "Galaxy Note 2" ekran deneyimime dayanarak söylediğimi bilmelisiniz.

S Pen Stylus özelliğini çok mu beğendiniz? Hayallerinizi "S Pen Stylus" ile sanal dünyaya aktarmayı mı istiyorsunuz? Bu durumda kullanmanız gereken en iyi cihaz "Galaxy Note 10.1" dir! ikinci sırada ise "Galaxy Note 8.0" gelmektedir.

3. Kamera Deneyimi - Fotoğraf, Video Çekimleri.

Unutulmamalıdır ki; akıllı telefonlarda bulunan hiç bir "yan" özellik, o özelliği gerçekleştiren ana cihazın performansını sergilemez! Bu yönüyle eğer bir fotoğraf tutkunuysanız kesinlikle kendinize profesyonel bir fotoğraf makinesi almalısınız. Hiç bir cep telefonu size rahat bir çekim imkanı ve kaliteli bir görüntü sunmaz, sunamaz! Bunun farkında olan Samsung firması 16 mp'lik "Galaxy S4 Zoom"u üretti. Lakin fotoğrafçılar; sensör, objektif ve optik vizör özelliklerinin piksel'den daha önemli olduğunu bildikleri için "Galaxy S4 Zoom"un bile Fotoğraf tutkunları için yeterli bir makine olmadığını kabul ederler.

Eğer "o kadar profesyönelliğe gerek yok, güzel anları ve anıları ölümsüzleştirelim yeter" diyorsanız, bu durumda 2000 tl civarında piyasaya çıkacak olan ve sadece 14 mp'lik bir kameraya sahip "Note 3" yerine 1400 tl'ye alabileceğiniz 13 mp'lik Galaxy S4'ü tavsiye ederim. Telefonumda mutlaka "S Pen" olsun diyorsanız, 1200 tl'lik ve 8 mp'lik Note 2'yi tavsiye ederim. Hızlı yaşıyorum, telefon elimden düşmüyor "S Pen" şart değil diyorsanız 5 mp'lik S3 Mini ya da 8 mp'lik S4 Mini sizin için fazlasıyla ideal.

Unutmayınız ki profesyonel fotoğrafçılık yapmayacaksanız 5 - 8 mega piksel arası tüm telefonlar işinizi fazlasıyla görür.

Hayal kurmak ve bu hayali gerçekleştirmek güzeldir ancak gerçekçi olmak daha güzel ve daha kârlıdır! Hiç kimse, daha önce deneyimlenmiş hataları tekrarlayacak kadar aptal olmamalı! Deneyimli birisinin tavsiyelerini mutlaka değerlendirin!

Tebessümle kalın!
büyüklüğü nedeniyle almakta tereddüt ettiğim alet, böyle büyük bişeyi cep telefonu gibi nasıl yanınızda taşıyonuz lan.
Ekranı büyütüp, donanımı az arttırıp dünya paraya gazlayacağı yeni samsung ürünü.

Şu telefona dair kesin göreceğim şey şu olacak ve ben bağıra bağıra mal diyeceğim. Çok geçerli bir nedeni olmadan Note 2'nin daha taksitini bitiremeyip bu cihazı alan binlerce insan olacak. Hatta cebinde olan çoğu insan atlayacak. Bunun "Adamın cebinde para var sanane" ile açıklanacak yanı yok bu düpedüz mallık. Note 2 en fazla 1-2 güncelleme eksik alacak ki onlar içinde rom zaten çıkar.
Bu hareket düpedüz millette var bende Niye yok en iyisi olmalı kafası. Bu kafada oldukça samsung'da çıkar tepemize dünya paraya telefon gazlar apple'da. Kimse aglamasin Bundan.

Üstüne basa basa söylüyorum, note 2'si olup geçerli bir sebebi olmayan kimse almasın şu cihazı. Belki biraz daha insanı fiyatlara cihaz satılır.

Edit: bu kadar haklı çıkabilirdim. Samsung fanları yada koyunları yine iş başında.
bir diğer özelliği de çay tepsisi olarak kullanılmasıymış.
insanlar tablet ya da pc ile yarışacak bir şey istemiyor. telefon istiyorlar. aldığımızda neremize sokacağız? samsung yine sitindirik şakalarından birini yapmış.
telefon değil, phablettir.
(bkz: elektronik çay tepsisi)
dev ekranları güzellik.

1,5 yılda telefona 4000TL'ye yakın para yatırmış biri olarak, en sonunda elimdeki note 2'yi satıp bilgisayar aldım ve telefon piyasasından elimi çektiğimi söyledim kendi kendime. sonra note 3'ü görünce işler değişti tabi birazcık. ilk görüşte aşk bizimkisinin adı sanırsam.
neyse. telefon değişimlerinde falan sürekli akıl danıştığım birine geçen gün dedim ki,
-abi bilgisayarı satıp note 3 alayım diyorum, sence?
+niye?
-çok güzel yapmışlar bu sefer. tasarımı çok güzel, arka kısmı böyle dikişli gibin.
+ee, kılıf alıp takacan ne boka yarayacak tasarımı?

dedi o da. sonra boynum bükük, içim buruk, gözlerim yaşlı döndüm ve gittim.
şu sıralar ı9500 mü satıp acaba alsam mı diye düşündüğüm üstün telefon. samsung da olmasaydı teknoloji ile nasıl buluşurduk diye düşünmeden edemiyor insan.
Kendisi ile ilgli çay tepsisi esprisini yapan yaraticiliktan uzak arkadaslarin bulunduğu telefon. Azicik yaratici olun be oglum, ekşiden okuduklarinizi gelip burda yazmamak gerekir bence.
bir teknolojisever olarak beni de etkilemiştir evet. 5,7' ekran, 3gb ram, 2,3ghz işlemci falan filan güzel şeyler bunlar. ekran çözünürlüğü, s-pen olayı vs. katmıyorum bile.

yalnız tecrübelerime dayanarak şunu söylemek istiyorum ki: para verilmez bu telefona. neden?
daha önce note 2 kullandım. 1500tl para verip aldım büyük bir hevesle. ilk birkaç ay yine büyük bir hevesle kullandım. spen'ıi ile mesaj yazdım vs.
sonra? sonra sadece internete girmek, mesajlaşmak ve konuşmak için kullandım. arada bir de fotoğraf çekiyordum o kadar.
şimdi tonlarca özelliği olan ve 1500tl gibi bir rakama alınan bir telefonu sadece internete girmek, mesajlaşmak ve konuşmak için kullanmak ne kadar mantıklı soruyorum? bence pek mantıklı değil. şüphesiz ki o büyük ekranda internette gezinme keyfi bambaşka. her an istediğin yerden internete girip istediğini yapabilmek falan illa ki güel ve cezbedici. ama inanın ki değmiyor kardeşler. ahanda note 2'den 1 sene sora note 3 çıktı. şimdi canınız note 3 istiyor. ama 1500 liraya aldığınız note 2'yi kaç paraya satıp note 3 alacaksınız şu an? çok büyük zarar ediliyor bu telefon piyasasında.

ben 6 yıl tek bir telefonu, nokia n70'i kullandım. sonra kendisi artık emekliliğinin geldiğini iyice belli etmeye başlayınca kötüsünden bir android aldım. işte o zamandan itibaren 1,5 yıl içinde telefona toplamda 3500tl civarında bir para yatırmışım. ulan millet 3500 liraya araba alıyor araba! şahin mahin yine de araba işte oğlum!

ha derseniz ki para benim cüzdan benim, sana dürrük! o zaman diyecek bir şeyim yok tabi. benim burda yazdıklarım sadece kendim gibi gördüüğüm kardeşlere ithafendir; yani öğrenci, işçi, vs. vs.
çok pahalı makine.

ne amk twl için 1600 tl sınır benim için.

lg g2 alacağım cumartesi.
güncel Önemli Başlıklar