bugün

samsunun çingeneleri haricinde insanı güzel. sen doğu Karadenizlilere denk gelmişin. bilirsiniz özellikle Trabzonlu dalyaraklar Trabzon en güzel en büyük en gelişmiş şehir edebiyatı yapar ama ekmeğini samsunda bulur, samsunda yaşar, trabzonda vurgunladığı paraları samsunda yer. evet akp ilkadım ve atakumu kaybetti. samsun zaten neredeyse bu ikisinden ibaret. neyse. evet. teşekkürler.
Bu başlık her uplandığında ciğerim sızlıyor öyle sevdiğim bir memleket.
insanı açısından değerlendirince Karadeniz bölgesinin geri kalanından ayrı tuttuğum şehir. Bir Trabzonlu iticiliği vardır misal, dillere destan. Ancak samsunlular bariz daha insancıl.

Zaten Orhan Baba'nın memleketi bea... sevmek için yeterli bir sebep.
Güzel bir şehir. Merkezdeki adliyesine çok gittim zamanında. 19 mayıs parkı, sahildeki heykeller, turist pazarı hep güzel yerler.
Sözlük te sadece erkek temsilciler bulundurmuyor. Severiz samsunumuzu. Herkes laz zanneder, hepimiz laz değiliz. Tez canlı olduğumuz doğrudur. Ama bencil asla değiliz.
Yazları geçirdiğim memleketim. Atakum’u muazzamdır. türkiye’nin en uzun sahillerinden birisiymiş atakum sahili ayrıca, görülmeli.
Atakumdan başka yerinde yaşanmaz bence.
üniversite için düşündüğüm bir şehir.
biraz abartmamış mısın ay konusunda. nisanda soğuk olur deniz.
samsunda nisan ayında denize girebileceğini düşünen biri samsunu yeteri kadar tanımıyor demektir.

burda sezon haziranın sonunda açılıyor nerdeyse.
Samsunda denize girmenin hazzı başkadır.
karadenizin incisidir benim için.
kızları ateşlidir.

1-2 tane ile bunu genellemiyorum.

kuzeyin hırçın kızları, yatakta iyiler.
o aylarda gerçekten samsunda denize girebileceğini düşünüyorsan helal olsun.

güzel şehir.
görsel
Türkiye'nin büyükşehir statüsündeki otuz ilinden biridir. Karadeniz Bölgesi'ndeki Orta Karadeniz Bölümü'nün Canik Dağları Yöresi'nde, Türkiye coğrafyasının en kuzeyinde, merkezî bir noktada yer alır.
Çiftlik caddesinde bohem diye bir mekan vardı. Duruyormu bilmiyorum ama duruyorsa selam olsun o güzel insanlara.
Samsung un kurucusunun doğduğu şehir.

Sonradan ailesi işsizlikten kore ye göç etmiş.
görsel
görsel
Bikaç gün içinde tekkeköy ilçesine geleceğim ilimiz.
kavak,canik lilerden uzak durun
atakum'un kızları çok güzel.
cnn'de prof'lardan biri ağzından kaçırdı samsun dikkatli ol.
görsel

Karadeniz Bölgesi'nin en eski yerleşim noktası olan Tekkeköy Mağaralarındaki Tunç Çağı yerleşimini tasvir eden maket.
Benim için sadece sonuna harf eklenince anlamı olan kelime. Aklıma direk o geliyor.

(bkz: Samsung)
112 vaka ile büyükşehirleri sollamış.
biraz az fingirdeyin. evet