bugün

samsun da geleneksel olmuş ramazan aylarında en çok tüketilen samsunda büyüm üş her çocuğun mutlaka sattığı bir tatlı türüdür. yumurtanın beyazından yapılır.
görsel
küçükken çok sevdiğim ama nedese son birkaç yıldır beğenemediğim tatlı.
sadece ramazan ayında tadı çıkar.

edit: çocukken ben de bunlardan satmış satamadıklarımıda yemiştim, evet.
ramazan hediyesi olarak kargo ile tarafıma gönderilmiş fakat paramparça gelmiştir.
parçaları bile lezizdir.
samsun'un simidi, atomu, her şeyi lezizdir.

ı love samsun *
başka illerde küçük olarak satılır beze olarak geçer. sadece samsunda büyüktür ve adı atomdur. zamanında cami önlerinde 10 tanesini 100 bin liraya satardık heyy gidi günler heeey.
Samsunda yedikten sonra aşık oldum kendisine. Bundan 2 gün önce de canım çekince, ben de yaparım ya ne var! dedim ve tarifini araştırdım. Malzemelere bakınca bir şok geçirdim. Alt tarafı yumurta akı ve şeker. Bol boool mikserde çırptıktan sonra kıvama geliyor. Sonrası at fırına pişsin.
Tek kelime ile *mü kem mel!*
(bkz: beze)
--spoiler--
ulan ne samsun atomu. adım attığın her yerde var bundan. evde bile yapıyoruz biz bunu.
--spoiler--

samsun'da yapılanın farkı boyutudur; bir tanesi diğer illerde beze adıyla satılanının üç-dört katı büyüklüğünde olur. malzemesi ve tadında bir fark yoktur.
samsunun dığer meshur ürünlerini de tanitmak isterim:
(bkz: samsun suyu)
(bkz: samsun oksijeni)
(bkz: samsun klozeti)
(bkz: samsun musluğu)
Samsun atomu muymuş bu lan? Yumurtanın beyazıyla yapılır. Severim bunu. Bazen pembe, sarı boya da kattıkları olur. Amasyada da atom derler. Çoğu şehirde de
beze olarak geçer.
Atom, Samsun yöresine özgü beze. Atom bezeden daha büyük boyutludur ve pişerken ortasından şekerin bal renginde dışa taşmasıyla diğer bezelerden ayrılmaktadır. Evet.
atom numarası 55 tir. sinop, çorum, amasya, tokat ve ordu elementleriyle bağ kurar.