bugün

''çağdaş bir müzik altyapısıyla,çok çeşitli enstürmanlarla ilahi nasıl yapılır, mistik müziklere ilgisi olmayanların bile *dikkati bu tür şarkılara nasıl çekilebilir? '' sorusunun cevabını yaptığı başarılı çalışmalarla çok iyi bir şekilde veren ses sanatçısıdır. insana gerçekten de huzur veren tonda bir sesi vardır. Özellikle Yunus Emre'ye ait ''Hak Yarattı Alemi'' isimli ilahi çalışmasını herkes dinlemelidir, dinlettirmelidir. Şu sıralar senfoni orkestrasıyla beraber yaptığı bir ilahi albümü çıkmıştır. Popülerliğin cıvıklığına girmemiş, kendi halinde kaliteli işler yapan ve ''sanatçı'' sıfatını sonuna kadar hak eden ve bunu üzerinde taşımayı becerebilen az sayıda gerçek sanatçıdan biridir.
tasavvuf müziğinin bu günkü yaşıyan fevk noktasıdır!..
kendisi beykozludur. bütün albümlerini çok öncelerinden şeyhinden aldığı emirler nihayetinde çıkarmaktadır!.. albümlerindeki ilahîleri, hatta hangi ilahînin hangi albümde olucağını bile şeyhi karar vermiştir!.. galiba şeyhinin emirleri ile 6 albüm çıkarmıştır daha geride de çıkacak 4 albümü vardır!.. ömrü inşallah vefa ederse!..
Bedenine göre takım elbise bulamayan tasavvuf müziği sanatçısı. Bütün ceketleri dizlerine kadar sarkıyor. Bu bir tarz mıdır yoksa vücut yapısına uygun ceket mi bulunmuyor çözebilmiş değilim.
tasavvuf müziği ve türk sanat müziği sanatçısı. ilahileri çok güzel yorumlayan savni özer türk kültürü nün tüm dünyaya yayılması için büyük çaba sarfeder. bu gaye ile kasım ayında arjantin e gitmiş ve bir dizi konser vermiştir. en iyi icra ettiği ilahilerden biri sevdim seni mabuduma ilahisidir.
mazhar alanson'la, her şey çok güzel olacak filmi için fırtınalar-ne bileyim ben parçasında harika bir düet yapmışlığı da vardır, ki leziz bir eser ortaya çıkmıştır.
tam adı sami savni özer olan, eski trt korist ve solisti,çok baba sesi vardır.
sol frame buram buram ramazan başlıkları kokarken hakkında entry yazalımda eksikliğini hissetmeyelim kişisi . *
mfö ile tanınmaya başlamış daha sonra solo çok güzel işlere imza atan kişidir. sadece dini müzik değil türk müziği hakkında çok bilgiye sahiptir. seslendirdiği türk sanar musikisi eserleri tadından yenmez.
(bkz: demedim mi)
demedim mi adlı şarkıyı muhteşem yorumlamıştır. dinlenmesi gerekir;

http://www.youtube.com/watch?v=h3QRjJs9d40
hak yarattı alemi adlı ilahiyi müthiş seslendirmiştir. hakikaten insanı duygulandırır güzel sesiyle o eserde.
sevdim seni yi yorumlaması çok güzeldir. defalarca dinlettirir.
muhteşem ses.

(bkz: demedim mi)
şimdi, böyle yazınca pek ciddiye alınmamış olabilir ama;

herkese dilinden de konuşmak lazım ya, buyrun burdan yakın gençler:

http://www.nartube.com/77...6d227c6c:jteCrgFgGYc.html
dünya çapında yerel bir değerdir kendileri. aşmış bir yorumcudur. kıymetini bilmeli...

(bkz: bir zamanlar fırtınalar estirirdim)

(bkz: bu ne biçim hikaye böyle)
bu zatın ağzından okunan bir ezan vardır ki dinlemeye doyum olmaz. sanki ezana ruhunu katar öyle okur, başka bir aşkla ağzından çıkıverir.
Son istanbul beyefendilerindendir. 1986' da Safer efendiyle tanıştığı günü doğum tarihi olarak kabul eder. iyi sanatçı olmasından öte iyi bir derviştir, hizmetkardır, nüktedandır, aşıktır.
fevkalade güçlü bir sese sahip tam bir istanbul beyefendisidir. Kendisi 15 aralık 2012 istanbul şeb-i arus gecesini şereflendirmiş, yaşına rağmen, sesinden hiçbir şeyi kaybetmediğini kanıtlamıştır. Bi kere daha büyüleyerek geceye anlam katmıştır.
Hem sesi hem kendisi hem tavırlarıyla bir bütündür. Tasavvuf denilince akla gelenlerdendir, nice nesillerce gelesicedir. Çok yaşa, biz de görelim.
bir dergah kursun gidip gönüllü çalışırım.
http://www.youtube.com/watch?v=BcDT2MJvqhE
Bu Ne Biçim Hikaye Böyle adlı şarkıyı efsane kılmış güzel sesli adam.

http://www.youtube.com/watch?v=WXrZ2OeuQCw
Tanırım, bilirim, severim. Cerrahi tekkesinde Perşembe akşamları görmeniz mümkündür. Ayrıca Gökhan Özoğuz, Mazhar Alanson, Cem Yılmaz'a da denk gelebilirsiniz.
keşke hep mazhar alanson ile düet yapsa dediğim, tasavvuf müziği sanatçısı. kıymetli, çelebi ve de mütevazı kişilik.