bugün

on numara mizah kanalı.
Esad için boyuna "Zalim Esed" diyen kanal.

"Polislere vur, öldür, kır, yak, yık, kör et emrini ben verdim" diyen Başbakan için de aynı sıfatı kullanabilecek mi acaba?
türkiye'de soap opera* dizi çekebilen tek kanal.

olayı ne bunun? haftaiçi her gün bir bölüm yayınlanması gerekmektedir. bu nedenle 30 dakikadan uzun olamaz bölümler. yurtdışında falan platoda çekilen bu tür yapımları bunlar bir de açık sette çekiyorlar. reklam desek, rtük kuralları gereği 30 dakikaya alınabilinecek reklam çok sınırlı. yapım mâliyetleri oyunculuktan kırılıyor. gene de olmaz. gene de zarar etmesi gerekir. pekiyi, neden etmiyor?

1- samanyolu tv fethullah terör örgütü'nün resmî yayın organıdır. bu nedenle reklam için uçuk rakamlar almaktadır.
2- kâr amacı yoktur bu kanalın. tek amaçları samanyolu ana haber'den hemen önceki, diğer kanalların tekrar falan verdikleri kuşakta ev kadını kitleyi kendilerine çekmektir. bu kadınlar samanyolu ana haber başladığında da kanalı değiştirmiyorlar. bunlar da basıyorlar yalan haber, basıyorlar propaganda, basıyorlar dezenformasyon.
nasıl bir kanaldır anlayamadığımdır.kendilerini memleket ve ahiret kurtarma sevdasına vermişler(amaç kutsi ammena) ama bunu yaparken en ucuz figüranları en aptal ve ahmak kurguları seçmeleri göz zevkimizi bozuyor.şimdi bu tanrının başka işi yok mu ki kaynanasına kötü davranan gelini hizaya getirsin,bu tanrının başka işi yokmı ki işçisine kötü davranan patronu hizaya getirmek için o iğrenç ak sakalı adamı olur olmaz yerlerde bize göstersin.bir gazete alın işlenmiş sebepsiz cinayetler ,ırzına geçilmiş nerdeyse çocuk yaşta insanlar.ne hikmetse tanrı sadece bu kanalda görünenlere torpil geçiyor.
(bkz: dalga geçecekseniz mantıklı yapın)
bir kaç sene öncesine kadar sırlar dünyası veya beşinci boyut gibi dizilerini ilgiyle izlediğim kanal.
aslında iyi bu diziler dinle alakalı olması ayrı ama biraz hafif fantastik gibi.
yayınladığı birbirinden kaliteli manevi dizilerle ülkemizde müslümanlığa çok önemli katkılar yapan tarafsız televizyon kanalı. özelikle gavur izmirliler biraz izleyip feyz alırsa iyi olur.
çok dehşet bilim kurgu dizileri olan sevaplarla dolu, abdestli kanaldır.
izlenmemesi gereken kanallar arasındadır, tamam dini bir kanal eyvallah ama dizilerde dini o kadar çok abartıyorlar ki, insana baygınlık geliyor ulan adam izliyor bunları kendisine soruyor böyle müslüman var mı bu dünya da diye, o kadar insan tanıdım bu dizilerde oynayan yapmacık karakterler kadar temiz kalplisine rastlamadım.
türbanlı kadınların diyarı.
Yeşil elma dışında izlenilmemesi gereken kanal. Hatta onuda izlemeyin, gidin pizza söyleyin.

Not: napıyın olum durduramiyorum annemi.
Sex and the city filminin türk versiyonunu sır kapısı tadında uyarlayıp milyonları ekrana kilitleyecek istikrarda bir tv kanalı dır.
19 yaşında gencecik bir kızım. anNeannemle birlikte izliyırum. Şu yaşımda Menopoza girmekten korkuyorum.
Nolur kurtarın beni. Bisküvi ve sıcak su içerek hayatta kalmaya çalışıyorım günlerdir.
itinayla ibret veren kanal. izleyin izlettirin.
bedevi kanalıdır net.
mükemmel efektlere sahip olan kanal.
ibret almadan duramayacağınız kanal. evet.
Ülkemizin nasıl yalanla, dolanla, manüpilasyonla, hayali haberlerle yönetildiğinin resmi kanıtı.

işim gereği, ayrıca ilgim olmamasından dolayı çok az televizyon izlerim. Bayramda da bir açıp bir kapadım. Açtığım anlarda kanalları dolaşırken Samanyolu TV haber kanalı çıktı karşıma. Türbanlı bir spiker, sanki dünyanın en önemli işini yapıyormuş ve hayatın gerçek anlamını çözmüş gibi bir edayla, doların ve BiST'in bayramın hemen arkasındaki değerlerini, aptal çocuklara anlatır gibi tane tane ve büyük bir gururla aktarıyordu.

Birebir olmasa da ifade şöyle bir şey:

"Huzurla geçirdiğimiz ve bütün müslüman alemini coşkuyla birleştiren Bayramın nimeti bayram sonrasında da sona ermeyecek ve dolar, daha ilk haftasında 1.85'leri, BiST, 80.000leri görecek."

Şimdi ben bir ekonomist değilim, çok fazla teknik yönünden de anlamam. Kendimce takip eder, çıkarımlara varırım, ordan burdan okuduklarımı harmanlayıp kanaatler edinirim. Benim gibi cahil cüheyla bile artık doların 1.85'i görmesinin neredeyse mucize olduğunu, yükselişe geçtiği günden beri iki aydır bırakın 1.85'i, 1.90'ın bile altını görmediğini, çoğu dev yatırımcının, doların 2014 şubatında 2.2TL olacağını varsayıp 1.93'ten pozisyon aldığını biliyorum. FED'in para musluklarını kısacağı kesin olduğuna göre borsanın da 80.000'i görmesi için ABD'de bir kriz daha patlak vermesinin, bunun da kısa vadede olabilecek bir şey olmadığını iki ekonomi makalesi okuyan herkes bilir.

Nitekim dolar dün aksam bankalararası piyasalarda 1.99'u gördü; bu sabah MB'nin 350 milyon dolarlık ihale açmasına rağmen 1.98'in altına inmiyor. Borsa 67.000'lerde.

Anlayın AKparti nasıl kollektif bir yalan, dolan ve pembe tablolarda dolu bir çalışmayla oyları topluyor. Bunun bize zararı çok büyük olacak ama insanlara anlatamıyoruz, sonra koyun deyince sinirleniyorlar.

Ne halleri varsa görsünler artık.
insanları dine sokmaya çalışan programlarıyla hasta eden televizyon kanalı.
ne zaman kanal zaplarken görsem şefkat tepe yayınlayan kanal. Bundan başka yayın yapıcak bir şeyleri yok heralde...
nat geo'dan sıkılınca hep belgesellerini izlediğim kanal. kaldı ki o belgeseller de nat geo kökenli.

ayrıca beşinci boyut da izlenecek kalitede.
Kemal sunlal filmlerinde büyü,sihir gibi kelimeleri sansürleyen,kemal sunalın saksıya işediği sahneyi,tekerlekli sandalyedeki adamı üfleyerek iyileştirdiği sahneyi kesen,klasik filmlerin ağzına sıçan televizyon kanalıdır.
biraz daha cesur olup müslümanca şeyler yapsa daha da takdir edeceğim tv kanalı. yok yani kanal d, star gibi terbiyesiz kanalların reytinglerde birinci çıkmasından bıktık.
Adamların kanal oyuncuları var. Bi dizilerinde öldü mesela bir kaakter hemen diğer diziden devam ediyor. işsizlik sorunu yok .
sansasyonel paralar yatırmadığı yapımlardan inanılmaz reyting elde eden dini bütün kanal.
halka doğrularla yanlışları bir arada sunup kafa karıştıran kanal. geçenlerde güya mesih falan gelecekmiş diye haber yapıyorlar. tam olarak da bilemiyorum falan gibisinden kafa karıştırıcı açıklamalar yapıyor kamuoyunun tepkisini çekmemek için böyle yayın olmaz ya vardır ya yoktur; ki yok öyle saçma bir şey. onlar halkı kandırmak için halkı sömürmek için uyduruk şeylerdir. tek güzel programı (bkz: ayna).
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar