bugün

ingilizcesi tea bag'tir.
hani bir laf vardı çayın liptonlusunu kadının ip donlusunu severim diye.
Çay değildir.

Herşeyi salla çayı demle demiş atalarımız.
demlenmişin yerini çok zor durumda kalmadıkça asla tutamaz. hani poşeti var ya onun. kokuyo lan o çayın tadını bozuyo.
Çay değil boyadan ibarettir. Hiç içmeyin daha iyi derim.
öğrenci evi resmi sponsorudur.
Çay kasigina sarıp iple çekilir ve içindeki su damitilir.
"her şeyi salla ama çayı demle hacı" içmail abi.
lipton güzeldir "bi soru sor" sloganlı olanları aşırı ilgi çekici.
tadı iğrenç olan çaydır. üff çay da sevmem zaten.
Tam olarak bu.

görsel
demleme çayın olmadığı yerde abdurrahman çelebidir. semaver çayı, armudu istekan ve kıtlama şeker üçlüsü varken, anca ders çalışırken uyumamak için tenezzül edebilirim.
asla demleme çayın yerini tutmayan çay.

mecbur kalınca maalesef içiliyor.
Samimiyetsizliğin daniskasıdır. Hele ki bir de bardak cam değilse x2 durumudur.
O kadar da kötü olmayan çaydır. içilebilir.
Demleme cayin yerini tutmasi cok zordur, ama zor durumlarda idare eder. Bazi aromalarida guzeldir.
Demleme çayın yerini tutamaz asla. Sallama çay tatsız bir şeydir. Evet.
hazır çorba gibi, 2 dakkada olan hazır makarnalar gibi, 3ü1 arada kahve gibi tatsız tuzsuz bir şey. hiç çekilmiyor.
Demleme çayı ne kadar süzseniz de bir süre sonra tadı değişiyor olmuyor içilmiyor ama lipton demlik poşeti falan kullanıyorum arada onlarda böyle bir durum yok.

Granül kahve dediğimiz nescafe ve türevlerine katkı ekledikleri malum ama çay için de böyle mi bilmiyorum.
demleme çayın yerini alamayacağı kesindir. Otobüs ve uçaklarda sallama içmek zorunda kalıyorum bir tek.
yurtların ve öğrenci evlerinin resmi sponsoru. ben paraya kıyıp bergamotlu alıyorum da arkadaşlar karadenizli olalından alıyormuş.
demli çayın yerini asla tutamaz hatta yeşil çay vb. türlerde de sallama sevmem. ama şu taktığın aparat kullanışlı ve sevimli.
Çakma sarışınlar kadar imitasyon.
sadece bergamotlu olursa...
Küçükken asortik çay dediğim içecek.