1. 1.
  Ateş düşürücü etkisi olan ve aspirin yapımında kullanılan bir maddeye verilen isim.
  1 ... worldlike
 2. 2.
  erime derecesi 159°C olan renksiz, kristalimsi bir organik asittir. Alkolde çözülür ama suda çok az çözünmektedir. Salisilik asit akne tedavisinde kullanılan bileşenlerden biridir.

  Meyve ve sebzeler salisilik asidin doğal kaynaklarıdır, meyveler çok miktarda salisilata sahiptirler, özellikle çilek, kiraz gibi meyveler. Bazı ot ve baharatlar oldukça yüksek miktarda salisalata sahiptir ve et, kümes hayvanları, balık, yumurta ve süt ürünlerde az veya hiç yoktur. Baklagiller, tohumlar, kabuklu yemişler ve tahıllardan sadece badem, kestane ve yer fıstığında belirgin miktarda salisilat bulunur.
  ... fdngnr
 3. 3.
  Iupac isimlendirmesinde 2-Hidroksibenzoik asit olan asittir..aspirin yani ,asetil salisilik asitle yapımında kullanılır..
  ... hefeweizen
 4. 4.
  siğil tedavisinde de kullanılır, kullanılır ama sağlıklı deriye değmemesine dikkat etmek gerekir, derinin anasını siher çünkü bu, dokunduğu yeri dağlar. aman diyorum.
  ... otep shamaya
 5. 5.
  (bkz: aspirin)
  ... drygt
 6. 6.
  aspirin hammaddesi olan asteil salisilik asit yapımında kullanılan bir asittir.
  asetil salisilik asitle de benzer kimyasal özellik gösterir.
  2 ... parlakmavi
 7. 7.
  C7H6O3. ( ÖSS zamanından kalma organik kimya bilgim. Niye ezberlediysem artık. )
  ... tinkivinkiii
 8. 8.
  Tıp dünyasının çörek otu. Maşallah her şeye faydası var gideri var. Her gün yeni bir hastalığın düşmanı olduğu ortaya çıkıyor.
  3 ... why you wanna trip on me