bugün

Okunmaması gereken yazıya ithafen söylenen söz.

tekrar söylüyorum bak SAKIN OKUMA! Çocuğun birisi bi gece bilinmeyen birinden mail almış mail'de 3tane banko maç yazıyormuş çocuk inanmamış ertesi gün bakmış ki 3banko maç da tutmuş, çocuk kendisine sinirlenmiş, üzülmüş, mahvolmuş ''Neden oynadım?'' diye, ertesi gece bi bakmış bi mail daha var 3banko maç daha yazıyor ''Sen kimsin?'' demiş karşıdan ''Ben eskiden kaçak iddaa bayii işletirdim zabıtalar basınca işim battı intihar ettim şimdi ruhum huzura kavuşsun diye banko maç dağıtıyorum'' yazan bi cevap gelmiş çocuk korkmuş ama yinede dayanamamış 3banko maçı oynayıp babasının bütün maaşını kupona basmış çaktırmadan, bi de adak adamış kupon tutarsa sözüm sözdür ''iddaacı ruha en iyi hocalardan mevlüt okutacam 10tanede kurban kesecem'' demiş, ilk 2maç tutmuş 3.maçta da Alman BundesLiga'dan Borussia Mönchengladbach - Kaiserslautern maçı tam istediği gibi dk.60'larda 0-3 gidiyormuş çocuk sevinçten havalara hopluyormuş ama bi yandanda ''Ulan söz verdik ama kupondan gelse gelse 10bin tl para gelir, 10tane kurban bide mevlüt 5bin liraya malolur, çok pahalı'' diye geçirmeye başlamış dk.80'de iyice keyfe gelen çocuk ''Amaaannn öbür kupona okuturum mevlütü hele biraz elime para geçsinde'' demiş, maç bir anda terse dönmüş durum dk.da 90+2'de 3-2'e gelip bi de Kaiserslautern kırmızı kart yiyip penaltı yaptırınca çocuk ağlayarak yalvarmaya başlamış ''Tamam penaltı kaçarsa verdiğim sözü tutacam yeterki o 10milyar elime geçsin'' diye... Eski Gençlerbirliği oyuncusu Borussia Mönchengladbach'lı Filip Deams topun başına gelmiş hakem düdüğü çalmış Filip bi vurmuş top dağlara taşlara gitmiş, çocuk sevinçten havalara uçmuş maç bitmiş, maç bitince çocuk yine sözünü tutmaktan vazgeçmiş yolda parayı almaya giderken, iddaa bayisine gidip parayı çekmeye niyetlenince ''Kuponun tutmadı Borussia Mönchengladbach fazladan yabancı oynatıp kural ihlali yapınca 3-0 yenik sayıldı'' demişler, deliren çocuk hemen en yakındaki internet kafeye koşup iddaa'cı ruha ağza alınmayacak küfürler etmeye başlamış, eve döndüğünde bi de bakmış ki ev darmadağın her yerde çamur izi var ve leş gibi yeni çıkarılmış krampon ile çim kokusu sarmış evi hemen annesi ile babasının yatak odasına koşmuş bir de ne görsün! Babasını defans oyuncuları tekmelemiş, annesine forvet oyuncuları rovaşata çekmiş, abisiyle ablasını frikikçiler zımbalamış......Çocuğun birisi bu hikayeye inanmamış aynısı başına gelmiş, eğer sende okuyup inanmazsan ve bu hikayeyi 10farklı yere kopyalayıp bu hikayenin altına da 3banko maç yazmazsan aynısı seninde başına gelir!!! OKUMA DEDiK SANA...