bugün

sabah yapamadığın kahvaltıyı gece yapmak.
sahurda pastırmak yemekten daha az sıkıntı verici durum.

benim annem bi garip sanırım.
sahura erken kalkılmasını gerektirecek davranış. örneğin sucuk gece 2'de yenip ezan okununcaya kadar su içilerek istek giderilebilir.
sahurda portakallı ördek yiyen insan için iyyyyranç bir durumdur.*
yaz mevsimine denk gelen ramazan ayında yapıldığı takdirde gün boyu dil bir karış dışarıda dolaşılmasına sebebiyet veren eylem.
ölçü kaçırılmadığı sürece hiçbir probleme sebep olmayan eylemdir. yumurtaya az biraz serpiştirip imsaktan yaklaşık 15 dakika önce yemeği bitirir, damacanaya ağzınızı dayar, sonra da dişlerinizi fırçalarsanız hiçbir şey kalmaz sabaha.
koca bir gün mide yanması,susuzluk ve feci bir koku eşliğinde gezmeniz kaçınılmazdır.
gün boyunca su su diye dolaşmaya neden olacak eylemdir. evet.
yakar.
Ertesi gün rüyalarda pınarların, tatlı su çeşmelerinin, çağlayanların ve şelalelerin görülmesine neden olacak fiildir. Yapılmaması şiddetle tavsiye edilir. Bunun yerine erişte, şebit gibi hamur işleri ve bol ılık çaya yaslanılması makuldür.
köpek gibi dil dışarda gezdirir şahsı. su su diye ağlarsında bi fayda etmez.
oldukça susatacak eylemdir.
bimden alınan rus salatasıyla beraber güzel gidecektir.
sahurda sucuk yiyen insan ne güzel insan ,yumurtalı sucuk yiyen insan çok güzel insandır.
Yaşlıların tabiriyle '' kursak kaynatır '' terimi gerçekleşir. Gün boyu rahatsız olursunuz.
kendine güvenenlerin yapması gereken eylem.
lezzetli olan ancak midenizinde anasının ağlatan eylem.
az önce isteyerek ve bilerek yaptigim eylemdir.ancak suanda çok pismanim. bol bol cay ve süt iciyorum harareti engellemek için imsak vaktine kadar daha da içerim.
(bkz: sucukta sucukmuş ha)
rüyada şırılşırıl akan pınarlar görmeye sebep olur.
içindeki baharat ve yağ ertesi gün susamaniza yol açar.
Ertesi gün susuzluk hissi verir ayrıca ağız kokusu yapar.
hararetten kurtulma cözumunu buldum anlatiyorum.

efenim sucuğu yedikten sonra mutlaka ve mutlaka sağlam bi su tuketin. ardından cay için su bardagi ile olursa daha sonucu kesin olur. daha sonra dolaptan sütü cikarin ve bir dikişte için sütun amaci harareti gidermek değil yarin ki mide yanmasini engellemek içindir. ardından bi su bardagi daha cay için. bir sure sonra tuvalete gidip güzel bi sıçın. bu çok önemli ve harareti gidermek için altin kuraldır ihmal etmeyin sonunda dislerinizi fircalayip yatin zibarin. kesin cozum hararet sorununuz kalmayacak.
su su suuuuuuu diye bütün gün yırtınmaya vesile olur.
(bkz: Biliyosun götünün huyunu niye iÇiyosun turşu suyunu).evet. Evet