bugün

Türkçe rap'in mihenk taşı, üstad.
kendisi cübbeli ahmet hayranı falan değildir. 2008 dolaylarında din'e yaklaşımı olduğu için birkaç kez sohbetlerine katılmıştır. cübbeli'nin ve ismail ağa cemiyeti"nin ne mal olduğunu anlayıp hemen ilişkisini kesmiştir. sosyal hesaplarından da bu muridlere veryasın etmiştir.
bir metalhead olmama rağmen halen arada k.i.t.s'e kadar olan albümlerini dinlediğim müzisyen.
ortaokul ve liseye başladığım zaman deli dehşet dinlerdim aynı zamanda sevmezdim de bilenler bilir o zamanlar kadıköy acil - kuvvet mira çarışması vardı dinleyiciler bile kendi aralarında sık sık tartışırdı.
kits'den sonra çıkardığı şarkıları zaten takip edemedim hatta bi ara tarikatlara falan girince iyice soğudum, tarikat olaylarından kurtuldu ama eski tarzı yok. ne zamanki;
tabutlara sığmayacak kadar intihar var
yada
başbakan bir metro yerine doğamı geriye ver
tarzına döner o zaman kendisine olan imam hatip rapçisi yaftasından da kurtulur.
gerçekten dj funky c ile irtibata geçti ise beni de heyecanlandıran gelişmedir. resimdeki funky c ise verdiği kilolarla tanınması imkansız olmuş hale gelmiş. sagopa umarım tekrar eski çizgisine gelir. kolera hastalığından tedavi olduğunun göstergesi olabilir.
geçen sene olduğu gibi, saat tam 00.00'de yeni bir tekli yayınlamıştır;
https://youtu.be/IfMRGeBCpFU
yok arkadaş olmuyor. adam nakaratları arabeske bağlamadan söyleyemiyor. bu sound ile asla iyi bir iş çıkaracağını düşünmüyorum. 2018 e de aynı girdi adam. umarım funky c ya da başka bir eski okulcu adam eder şarkılarını.
gene sagoluğunu yapmış şahıs.

1. dinleme: aq bu ne sik bi parça.
2. : hiç yakışıyor mu ?
3. : gideyim de dinliyeyim.
4 : süper ya.
olmamış ya cidden.
bi dönem fetöcülerin dinlediği rapçi

görsel
yeni!!! https://youtu.be/IfMRGeBCpFU
Sorma gitsin!
iyisi mi bitsin.
Tedirgin eden sorgun yetsin.
Bilmeyenler bilsin, bildiklerin de bitsin.
Yalan fikirden eksilsin.
11lik takımda 5 eksiksin sago, teksin!
Kul kulda güven arar, yol yola bağlanır...
Ay güneşten habersiz iş yapmaz.
Yalnızlık Allah'a mahsus, arsızlık kullara.
Kullar kulaktan kulağa gıybet kargosu, heryere teslim!
Korku her canlıda var ve can taşıyan herkes korkak.
Kara gününe kim ortak?
Günün güneşe sahipse masanda sızar her kalktak.
Beyazz kumla dolu masalar batak, burnunu sokma!
Yaşarım iskeletler diyarında bir et parçasıyım,
Varımı yoktan aldım,
Daldım çoktan derin uykuma vardım,
beklemekle geçti yıllarım ve kar beyazdı saçlarım,
karamsar yazdı rhyme'larım ve tarumardı sabrım,
harbi yaşadım benliğimle çok savaştım yazdım olmadı ve kaçtım,
rap uzattı elini çekti kulağımı. 'yaz' dedi!
Emir bir farzdır. Farzın adresinde sen ikamet halinde, bu Tanrı'dan bir arzdır.
Öylesine güç oldu, böylesine bir gidişi resmetmek, kalemi makina yaptım, her çizikte kareler aldım, sundum önüne Yaradanın ve bekledim cevabını, hep cevapsız kaldı çağrım, bağırdım!...

bundan tam 15 sene önce bu dizeleri yazmayı başarmış, ve burdan unutulmaz bir rap parçası çıkarmış rapper. çoğu eski şarkısını hala havaya girmek için arada tekrar dinlerim. ama ne yaşamış da bu sözleri yazmış, inanın çözemedim. bir şeye öfkeli o belli, dinlerken sen de öfkeleniyorsun onunla, ama neye öfkelendiğin belli değil.
Eski tadını vermiyor.
Eskisi kadar kaliteli parçalar çıkaramıyor. Ama kaliteli şair olduğu gerçeği değişmez.
şaklabanın teki.
Mira kabilesini bulmuş sonunda ahahha.
dj funky c ve burçin acer ile birlikte power fm'de oldukça kaliteli bir podcast gerçekleştirmiş mc. güzel bir sohbet olmuş.
https://youtu.be/lVojyYQcALg
-17 yaş nesline hitap etmiştir ve edecektir.
Cartel dinlemiş bir nesil olmanın haklı gururunu yaşıyorum.
Sagopa kim amk?
Kelime anlamıyla piramitin gölgesindeki sihri çözen kişidir.
Yere devrilmeli her zalim!
Beslenme çantamda mermim,
Geç kaldım, kaçtı ilk dersim.
Hayatım bayram değil merasim...
Magazinin yalancısıyım, ünlü bir şarkıcıya aşık olduğunu söylemiş bir mekanda. Şarkıları güzel pek dinlediğim tarzda değil.
Karikatür komedya şarkısını öneririm. Dur açayım ben de bir, dinlemeyeli uzun zaman oldu.
"geceler dişidir" diyen Kıpti'yi dinledikten sonra, artık nedense ilham ona sadece geceleri geliyor, gündüzleri ise değil söz yazmayı beat bile değerleyemiyordu...
bir nesil bu adamla büyüdü. sevip sevmemek insanların kendi seçeneği ama saygı duymak gerekli. bu adam ömrü boyunca rap kültürüne bir şeyler katmaya çalıştı.

beni raple tanıştırdığın için teşekkürler sago!