bugün

Hayat felsefesinden zerre hazzetmiyorum. Ama kelimelerle gerçekten oynuyor resmen adam. Ceza eline vermiş diyenler, disstortion ep yi dinlemedi sanırım.
adam sagopa'ya arap sempatizanı dedi lan haisheofjeld. başarısı reklamda oynayıp medyatik olan ceza mı eline vermiş? şu adam hakkında fütürsuzca sallamaktan bi bıkmadınız amk.
şu 366.günle falan iyice sıçışa geçmiş rapçidir. eski şarkılarının - merhametine dön,baytar,vesselam vb.- yanına bile yaklaşamayacak şarkılarla çıkmaya çalışmış becerememiştir. ha meşhur versusa dönecek olursa her zamanki gibi ceza reyiz bin basar o ayrı konu, en azından habire din iman allah deyip prim kasmıyor, rapini flowunu vurup geçiyor adam.
bak bak kendini de yüksek bir mertebeye koyuyor biz kekoymuşuz. ulan mamınımanıni microfon şov, git bir bpg, romantizma, ihtiyat heyeti, sözlerim silahım albümlerini dinle. ceza müzik mi lan? yaptığı tek şey yarım yamalak bi flex bunu herkes yapıyor artık. ne kafiye, ne lirik, ne beat.
Bu kim amk, ergenler dinliyor bunu.
sanki türkçe çok türkçe kelimelerle dolu da adam 10 keilmenin 9 unda arapça kullanıyormuş, hey allahım akıl ver.

tekrar tekrar dinlendiğinde 'burada da bunu diyormuş bak' dedirten ses.
eskiden daha kaliteli parça çıkardığı doğrudur lakin son dönemlerde de bir kaç şarkısı dişe dokunmuyor değil.

eskidikçe aynı tadı veren hiçbir şey yok, sagodan beklemek büyük ayıp.

tanım: zannımca türkiyede rapın en babasıdır, iyi söz yazar, manası vardır, mamimili mikrofonşov diyenler sevmez0.

bu arada türkçe savunulan ortamda daha iyi diye gösterilen cezanın en baba şarkısının adı 'holokost'
hadi eyv.
Turkce rapte cumle muhendisi mahlasini hakeden tek rapper. Eski sarkilarinda daha anlamli sozler ve beatler oldugu icin önceden daha cok severek dinlerdim.
Hakkında çok atılıp tutulan ama atıp tutanların yeterince tanımadığı rap'in en kalın ansiklopedisi. Ceza dediğiniz adamın en sükse yapmış albümlerinin altında imzası olan müzisyen. Bir pesimistin gözyaşları, romantizma, kits, kalp hastası gibi müzikal ve lirikal derinlikte albümleri yapan kişi. Hiçbir zaman medyatik çabalara girmemiş, sadece müziğini icra etmiştir. Duyan da tv programlarına çıkıp dini propaganda yapmış sanacak amk. Sadece 1-2 sene aralığında din'e yaklaşımı olmuştur ve 98'lerde "bir evim, bir rapim. Gel de tanrı konuğum ol" diyen adam "dostum herkes ölür, allah her şeyi görür. Doğru tektir, birdir. Kader her şeyi bilir" demiştir. Ki şu an dinden de oldukça uzakta. Boş yapmayın.
depresyon sebebi.
cuma namazına dışarıda yer bulabilmiş hüseyin ağa camii cemaatinden birisi gibidir.
Bir ceza değil..
Büyüksün sagoooo.
bir ceza değil çünkü ceza bir sagopa değil.
görsel
Yeni albümü ikinci haftadan zirveye oynayan rapper. Oysa ki sadece 4 yeni şarkı var içinde. Bu adamın hayranları bir garip.
sensiz geçer her gün için kapıma çelenk gönder.
Günümüz modern şairlerinden. Oldukça başarılı. Teoman, Sezen Aksu, Bülent Ortaçgil gibi çok değerli bir söz yazarı olduğunu düşünüyorum. Allah yolunu açık etsin.
"birikimlerimiz kısıtlı, arzularımızın ışığı egozim'e yansıdı. ya da kısıtladık insancıl yanımızı, tokatladık karanlığa mum yakanları.
barış hududuna mermi atanların akıbetini yazan hocalarım oldu-savaş yanlısı-literatürün gereği yapıldı, atamın ellerini aradım.
kürsülerde yetişen mengenelere her yılım on elimi kaptırmaktan yıldı, yılım bana zehir oldu yine. halkım alkış tuttu, ben elimi kırdım. geçemediğimiz köprüler ardımızdan ağladı. tıpkı yere düşen ekmek kırıntıları gibi. zan altında masum yedi kelepçeleri, sırıttı birileri...
makam arabalarına yol ver geçsin, emrivaki olmuş her yolcu, açılan o çenelere çekici ver çaksın, yazılı kuralların kuramları aştı.
parmakları kırılan bu yazar yılmadı, kaç yazar alim olsan? amacını yamacımda boğarak yok oldu Sezar, dedelerin toprak oldu, bar orada mezar."
t:parayı bulmadan önce sistemi güzel eleştiren dedelerden.
dün gebze-harem minibüsünde şarkılarından biri çalıyordu. ne desem bilemiyorum..
her ne kadar rap i sevmesemde bu adamın şarkılarını severek dinliyorum.
sonradan biraz fazla ilahiye bağladı. gerek yoktu.

şimdi görsellere baktım, cübbelinin amına koyayım, kur'an ve tevhidden şaşmayın falan diyor.
bunu bir düzelme olarak kabul edebilirim.

mode xl tarzına geçiş yapması lazım. şuan en mükemmel müziği mode xl yapıyor.
Adammmm !!
türkçe rap'in kapitalizm'i.
bu da aynı benim gibi. 2011 sonrası çöp, öncesi özlenen.
2008 den sonra müzik kariyerini bitirmiş olan rap şarkıcısı.
Cumhurbaşkanlığı resepsiyonuna katılmıştır. Orada çekindiği fotoyu instagram'da paylaşmış ve fotoyu da yorumlara kapatmıştır.