bugün

eşeğin götünden farksız bir suratı olan, kuru, çöp gibi, midesiz kabasakal ve temel i peşinden koşturan ve birbirine düşüren, içine şeytan tüyü kaçmış çizgi karakter.
cem karaca'nın 18 dakikalık şarkısında hayat hikayesini anlattığı zaat. güzel şarkı. güzel, saf bir yüzü var bence.
ben bu şarkıyı tiyatro sahnesine koyma hayali olan bir insandım. -dım diyorum çünkü hayallerimin gerçek olamayacağını öğrendikten sonra insanlığımı bıraktım bir kenara. müzikal açıdan müthiş bir şarkıyı bir müzikal haline getirmek ayrı bir güzellik olurdu tabi. elbet biri yapar bunu. ben de herkese gidin izleyin çok güzel diye tavsiye ederim. ama ben gitmem. git!

http://www.youtube.com/watch?v=EbGEvb81ei4
http://www.youtube.com/watch?v=sbOYeZL3JdI&feature=related
hiç eti yokmuş gibi zayıf olan, bir de uzun olup boyuna uygun etek giyemeyen tiplere denir.
hayatımda yediğim en güzel poğaçayı yapan izmir mekanı.
dereotlu-peynirlisi muhteşem.
tırnak kesme konusunda imrendiğim çizgi film karakter.uğraş uğraş sıkıyor be.
izmir buca da fastfood yiyecekler yapan* dükkan*
çizgi film olmasa 'ben' sanacağım karakterdir ve fazlasıyla hakettiğim bir lakaptır. çarpık bacaklarımız bile aynı ula.
sadece nazdan ibaret insanlara söylenebilecek sözdür. cümle içinde; sende varya safi nazsın. *
temel reis adlı çizgi filmden bilinir.esnektir ve cok acayıp bır sese saHıptır.ayrıca kardesımın evdekı lakabıdır.
fiatlar artıyordu kasımın ücreti sabit
fiatlar artıyordu safinaz okuyordu
safinazın okuduğu kitaplar yazıyordu
bir doktorun işçiden şerefli olduğunu
söylenecek herşeyi söylemiştir cem karaca bu şarkıda.
sopa gibi bacakları,süpürge gibi saçları olan tatlı bir çizgifilm karakteri.
popeye çizgi filminde, temel reis ve kabasakal'ın uğruna kavga ettiği karakter. bildiğin kezban.
cem karaca'nın bizlere armağan ettiği muhteşem eser. kapıcı kasım'ın gurur duyduğu ama imkansızlıktan okutamadığı kızı.

--spoiler--
kasım dellendi fırladı yerinden
tutup dövdü kızı allah yarattı demeden
hiç ağlamadı safinaz öylece baktı babasına
o akşam çıktı gitti ve bir daha eve hiç dönmedi

baba evinden çıkıp gitmek kurtuluş mu kurtuluş mu?
düşündü mü bu yolun sonu düzlük mü ya yokuş mu?
varacağın en son nokta doğru mu yanlış mı?
nereye safinaz?
--spoiler--
seksi fotoları için tıklayınız;

http://www.kaboodle.com/r...y-olive-oyl-adult-costume

(bunu da gördüm ya artıkın ölsem de gam yemem).

edit: tamam da niye eksiliyosun temel reis?
temel reisin hanımı. evlendimi evlenecek mi belli değil.
izmir'in hemen hemen her semtinde bulunan kömürde karışık kumru'cu.
gece acıkınca ucuz yemek için o aranır.
tiyatro sahnesine koyulabilecek olağan üstü bir cem karaca şarkısıdır.
çok komik bir karakterdir aslen. hiçbir zaman ilk başta temel reis'e yüz vermez, kabasakal'a yanaşır. sonra kabasakal'ın hayvani yönünü görünce "istemiyorum seni" der. kabasakal da kabalık edip bunu kaçırır. sonra "imdat temel temel" diye bağırır.
gücün kadınlar için ne kadar önemli olduğunu gösteren çizgi filmdir. bunun dışında alt mesaj varsa daha bulamadım. amma velaki aklım diyor ki, bu çizgi filmlerde hep bir mesaj vardı aslında. kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercih etme sebebini de gösteriyor. ilk başlarda temel reis'i pislik gibi gören safinaz, kabasakal'a koşar hayranlıkla. tabi kabasakal'ın kötü olduğunu görünce efendi erkek olan temel reis'e geri döner. hatta çığlık çığlığa bağırır beni kurtar diye. yaa sayın okuyucu öyleyken böyle.
Temel reyiz'in sevgilisi ama ****puluk yapıyo hep kabasakalla takılıyo sonra temel kurtar beni... Aslında bu çocuklara aldatılmayı anlatıyor. Birisi safinaz'ı öldürsün yerine fadime gelsin. Kabasakal ölsün yerine idris gelsin. Slogan da şöyle olsun:
-bir Karadenuz aşk hikayesudur daaa!
izmirde yaygın kömürde sandviçleriyle ünlü mekan. ögrencilerin olmazsa olmazıdır. Özellik sınav haftalarında vazgeçilmezdir.
bu şarkıyı dinleyip beğenmeyen insanla müzik zevkimin tutacağını düşünmüyorum.
temel reis'in karısı. tanıdığım ilk kezban.
temel reyiz'in metresi ne dini ne de resmi nikahları vardır...
çocukluğumun kewaşesi.